Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ceny. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ceny.
Czy deweloperzy budują mieszkania w odpowiednich miejscach?
Aktualizacja: 29.07.2011
Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, dzięki czemu nieruchomości tanieją. Eksperci obawiają się jednak o stabilność finansową firm deweloperskich. Czy nowe projekty są realizowane w odpowiednich miejscach? »
Co zrobić, żeby mieć klimatyzację w mieszkaniu?
Aktualizacja: 22.06.2011
Jeżeli nie chcesz, aby upał lata dopadł Cię we własnych czterech ścianach, warto zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie lokalu. Czy każdy może mieć w mieszkaniu klimatyzator? Zdaniem ekspertów blisko 30% spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie wyda pozwolenia na montaż klimatyzacji. »
Ile czasu zajmuje przeciętnie sprzedaż mieszkania?
Aktualizacja: 17.03.2011
Eksperci od nieruchomości zwracają uwagę na fakt, że w lutym łatwiej było znaleźć nabywcę mieszkania. W ciągu 51 dni można było doprowadzić do podpisania umowy przedwstępnej – to najlepszy wynik od 11 miesięcy – a na podpisanie umowy finalnej trzeba było poczekać 109 dni. Czy spowolnienie na rynku nieruchomości zostało przełamane? »
Dlaczego warto kupić mieszkanie w starym budownictwie?
Aktualizacja: 10.03.2011
Czy kwota, którą przeznaczylibyśmy na mieszkanie w nowym budownictwie, starczyłaby na zakup dwa razy większego lokalu w bloku z wielkiej płyty? Nieruchomości mieszkaniowe z czasów PRL-u są o jedną czwartą mniejsze, a każdy metr – o jedną czwartą tańszy. Eksperci przekonują, że za cenę kawalerki, wybudowanej w ciągu ostatnich lat, można dostać czteropokojowe mieszkanie w starym budownictwie. »
Czy pączki można byłoby zamienić na 435 mieszkań?
Aktualizacja: 04.03.2011
Eksperci od nieruchomości wyliczyli, że pieniądze, które wydamy dziś na pączki, można by zainwestować w kupno ponad 400 dwupokojowych mieszkań czy kilkunastu bloków w dużym mieście. Zjemy dzisiaj ponad 100 milionów pączków. Czy dałoby radę zamienić ich równowartość na całą inwestycję deweloperską? »
Czy cena i lokalizacja mają decydujący wpływ na wybór kupowanego mieszkania?
Aktualizacja: 02.03.2011
Przystępując do poszukiwań własnego lokum, nabywcy są zdecydowani co do liczby pokoi i ceny. Niestety, rynek weryfikuje ich oczekiwania, zaś brak wystarczających środków finansowych zmusza do pójścia na ustępstwa, zauważają eksperci od nieruchomości. Dlaczego dwóch na trzech kupujących woli zrezygnować z ilości szukanych pokoi na rzecz wymarzonej lokalizacji? »
Jak obliczyć powierzchnię kupowanego mieszkania?
Aktualizacja: 01.03.2011
Przez dwuznaczny zapis w umowie, dotyczący powierzchni mieszkania, można być stratnym nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, zaś w przyszłości – ponosić większe koszty, niż się przypuszczało. Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę i jak uniknąć zapisów, które mogłyby działać na naszą niekorzyść? Eksperci od nieruchomości uczulają na to, że powierzchnię można liczyć na różne sposoby. »
O ile dodatkowe inwestycje podnoszą ceny mieszkań u deweloperów?
Aktualizacja: 25.02.2011
Budując nowy blok lub dom, deweloperzy dbają nie tylko o budynek, ale zapewniają także drogi, kanalizację i przedszkola, o co z punktu widzenia prawa powinna dbać gmina. Zdaniem ekspertów od nieruchomości to może podnosić cenę przeciętnego, dwupokojowego mieszkania nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego gminy ociągają się z realizację inwestycji nawet kilka lat? »
Jak duże są dysproporcje między cenami najtańszych i najdroższych mieszkań?
Aktualizacja: 24.02.2011
Im wyższa jest przeciętna cena dwupokojowego mieszkania na danym rynku, tym większe różnice występują między wartością najtańszej i najdroższej nieruchomości z tego przedziału. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że najtańszy lokal można kupić za cenę trzykrotnie niższą od przeciętnej, a za najdroższy zapłacimy sześć razy więcej. Skąd tak duże dysproporcje? »
Dlaczego Polacy wolą kupować używane mieszkania?
Aktualizacja: 24.02.2011
Dwóch potencjalnych nabywców na trzech od początku szuka używanych lokali i jest w stanie przeznaczyć na ich zakup o 88 tys. zł mniej niż na nową nieruchomość. Dlaczego jednocześnie jesteśmy skłonni zapłacić więcej za używane domy, a nie za nowe? Eksperci podkreślają, że tylko co dziesiąty klient chciałby kupić nowe mieszkanie. »
Co nabywamy kupując nieruchomość?
Aktualizacja: 20.01.2011
Często używa się sformułowania „kupiłem mieszkanie” czy „kupiłem dom”. Mało kto zastanawia się jednak, co tak naprawdę nabył i jakie prawne ograniczenia łącza się z tym. »
Jakich mieszkań i domów Polacy najczęściej szukają w Internecie?
Aktualizacja: 13.01.2011
Polacy coraz chętniej decydują się na szukanie mieszkania w sieci. Do takich wniosków skłania większy ruch na stronach internetowych z ogłoszeniami, poświęconymi nieruchomościom. W centrum zainteresowań internautów znajdują się dwu- i trzypokojowe mieszkania, których cena nie przekracza 250 tys. zł. Najmniej pieniędzy wydamy na tego typu lokale w Łodzi i Bydgoszczy. »
Dlaczego warto korzystać z usług mniejszych deweloperów?
Aktualizacja: 30.12.2010
Mniejsze firmy deweloperskiej są bardziej skłonne iść na ustępstwa. Dla klienta może to oznaczać korzystniejszą cenę kupna, a nawet zmiany w planach inwestycyjnych, np. możliwość dobudowania balkonu. Prowadząc rozmowy z małym deweloperem, komunikujemy się bezpośrednio z osobą, która zajmuje wyższe stanowisko w przedsiębiorstwie. »
Dlaczego polski rynek najmu jest słabo rozwinięty?
Aktualizacja: 20.12.2010
Na 25 singli w Polsce tylko 1 zdecyduje się na wynajem mieszkania. W Niemczech w tej grupie przeważają wynajmujący. Mało tego, w naszym kraju najem cieszy się średnio dziewięć razy mniejszą popularnością niż w innych państwach Unii Europejskiej. Pod tym względem gorzej od nas wypadają tylko Chorwaci i Bułgarzy. »
Leasing w firmie. Czy przedsiębiorcy chętnie z niego korzystają?
Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »