REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bankowość i finanse, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaki kredyt dla firmy wybrać?

Kredyty dla firm. Zastanawiasz się w jaki sposób sfinansować działalność gospodarczą? Dowiedz się jaki kredyt będzie najkorzystniejszy dla Twojej firmy.

Wpłaty na PFRON 2013

Wpłaty na PFRON 2013. Dowiedz się jak wysokie są wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2013 roku.

Parabank - co to takiego?

Parabanki obiecują korzystne oprocentowanie i gwarancję wypłaty powierzonych środków. Obietnica wysokiego zysku bez pokrycia? Dowiedz się czym są parabanki i jak funkcjonują.

Zarobki przedsiębiorców: zarabiają więcej i szybciej

Własne firmy zakładamy, aby zarabiać więcej. Sprawdza się. Dochody przedsiębiorców rosną dużo szybciej, niż zarobki pracowników najemnych.

REKLAMA

Rosną koszty działalności firm

Przedsiębiorstwa zwiększające przychody wydają coraz więcej na swoje utrzymanie. Średnie i duże firmy w ostatnim półroczu zwiększyły przychody o 8,2 proc., ale wygenerowały wyższe koszty (9,8 proc.) - podał GUS.

Oszuści pobierają opłaty za wpis do CEIDG

Resort gospodarki ostrzega przed firmami pośredniczącymi w zakładaniu działalności gospodarczej, które domagają się opłat za rejestrację w CEIDG. Wpis do ewidencji jest bezpłatny.

Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2013 r. Znów waloryzacja procentowa

W 2013 roku zmieni się wskaźnik waloryzacji emerytur i rent. Emerytury i renty wzrosną, ale procentowo. To inaczej niż w poprzednim roku, gdy waloryzacja była kwotowa.

Konta oszczędnościowe dla mikroprzedsiębiorców – na co warto zwrócić uwagę

Banki kuszą mikroprzedsiębiorców coraz korzystniejszym oprocentowaniem kont oszczędnościowych – z ankiety przeprowadzonej przez Tax Care wynika, że najlepsza stawka sięga 5,8 % w skali roku. Jednak opłaty związane z wypłatą pieniędzy z niektórych kont oszczędnościowych mogą przewyższyć profity płynące z ich preferencyjnego oprocentowania.

REKLAMA

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2013

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach 2013. Jak co roku, jednostki zamawiające muszą złożyć roczne sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych. Termin upływa 1 marca 2013 r. Dowiedz się w jaki sposób złożyć sprawozdanie o udzielonych zamówieniach.

W dużych firmach powiało optymizmem

Eksport staje się motorem napędowym kondycji dużych firm. Na zamówienia bardziej narzeka sektor MŚP.

Przygotowanie zawodowe młodocianych - zmiany w przepisach

Czy wiesz, co już od września czeka pracodawców chcących zatrudnić młodocianych w ramach przygotowania zawodowego?

Współczynnik Pearsona – miara współzależności - suplement

Opisując przykład wykorzystania współczynnika Pearsona, zwracałem uwagę na relatywną łatwość jego wyliczenia i interpretacji uzyskanego wyniku w praktyce przedsiębiorstwa, jeśli wykorzystywać do tego arkusz kalkulacyjny.

Firmy podniosą wynagrodzenia

Prawie 80 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP nie zamierza zwalniać pracowników. Firmy chcą podnosić wynagrodzenie swoim pracownikom.

Opłata za usunięcie pojazdu 2013

Opata za usunięcie pojazdu 2013. Sprawdź ile może cię kosztować nieprawidłowe parkowanie. Ile wynosi opłata za usunięcie pojazdu z drogi w 2013 r.?

Nabór wniosków do Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion

Od 20 sierpnia do 21 września 2012 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion, Programu Innowacyjna Gospodarka. Kto może ubiegać się o dostępne środki unijne?

Firmy walczą z kryzysem

Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 5,2 proc. To znak, że polskie firmy walczą z kryzysem.

Kredyt konsumpcyjny wraca do łask

Banki zachęcają do zaciągania kredytów konsumpcyjnych. Pożyczyć można na wszystko: remont mieszkania, wakacje czy sprzęt. Rosnąca popularność parabanków zmusza banki do wzmożonej aktywności w tej dziedzinie.

Inflacja - lipiec 2012

Inflacja w lipcu 2012 roku wyniosła 4 proc. w ujęciu rocznym. W stosunku do czerwca spadły ceny dóbr i usług.

Podnoszenie kwalifikacji przez pracowników

Czy doszkalanie pracowników jest modne? Czy pracownicy mogą liczyć na szczególne przywileje z tytułu podjęcia działań zmierzających w kierunku zdobycia nowej wiedzy i umiejętności? Na te i inne pytania spróbuję odpowiedzieć poniżej.

Oprocentowanie lokat w SKOK-ach - na razie nadal wyższe niż w bankach

Aktualnie oprocentowanie lokat w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych zwykle przekracza 6% w skali roku. Mało który bank tyle płaci. Czy po objęciu SKOK-ów nadzorem wciąż będą one zauważalnie wygrywać z bankami?

Diety za podróże krajowe i zagraniczne w 2012 r.

Diety za podróże krajowe i zagraniczne 2012. Dowiedz się jakie diety przysługują z tytułu podróży służbowych.

KE przydzieliła uprawnienia CO2

Komisja Europejska zatwierdziła złożony przez Polskę wniosek o przydział bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. Jest jeden warunek: zainteresowane przedsiębiorstwa muszą zainwestować.

Moment powstania przychodu z działalności gospodarczej

Ustalenie daty powstania przychodu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą umożliwia poprawne rozliczenie podatku dochodowego. Dowiedz się w jakim momencie powstaje przychód z działalności gospodarczej.

Ministerstwo Finansów zablokuje deregulację?

Resort gospodarki pracuje nad trzecią ustawą deregulacyjną. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim systemu podatkowego. Na uproszczenia nie zgadza się Ministerstwo Finansów.

Odsetki od kredytu na wypłatę dywidendy - czy można zaliczyć do kosztów?

Czy podatnik może zaliczyć odsetki od kredytu na wypłatę dywidendy do kosztów uzyskania przychodu? Wątpliwości rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny.

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt ustawy o OZE

Resort gospodarki przedstawił projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Nowe przepisy wprowadzają sprzedawcę z urzędu, który będzie zobowiązany do odbioru zielonej energii po ustalonej i waloryzowanej cenie.

Urzędnik jednak nie wykluczy wykonawcy

Wykonawca nie będzie wykluczony ze wszystkich przetargów prowadzonych przez zamawiającego, ze względu na rozwiązanie z nim wcześniejszej umowy. Z projektu nowelizacji PZP usunięto restrykcyjne przepisy.

Przedsiębiorca mniej zapłaci za skargę na orzeczenie KIO

Resort gospodarki planuje obniżyć maksymalną wysokość opłaty za skargę do sądu na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Przedsiębiorcy zyskają łatwiejszy dostęp do skarg w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego o znacznej wartości.

Prawa pracownika podczas upałów

Praca podczas upałów została potraktowana przez ustawodawcę jako dotkliwa dla niektórych kategorii pracowników. Dowiedz się jakie prawa przysługują pracownikom podczas pracy w upalne dni.

Polacy nie boją się kryzysu

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wyniósł w lipcu -27,0 pkt. To wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca - wynika z danych GUS i NBP.

Nowe przepisy o zatrudnianiu nielegalnych imigrantów

Zatrudnianie nielegalnych imigrantów. 21 lipca weszły w życie nowe przepisy o zatrudnianiu nielegalnych imigrantów. Przedsiębiorcy będą musieli sprawdzać dokumenty pobytowe zatrudnionych cudzoziemców.

Dodatkowe kwoty połowowe dorszy, śledzi i łososi

Resort rolnictwa określił dodatkowe kwoty połowowe organizmów morskich. Publikujemy dodatkowe kwoty połowowe dorszy, śledzi i łososi w podobszarach Morza Bałtyckiego.

E-commerce: sklep internetowy czy tradycyjny?

E-commerce. Prowadzenie e-firmy nie tylko wiążę się z ponoszeniem niższych kosztów niż w przypadku tradycyjnych przedsiębiorstw. Pozwala przenieść na kupującego niektóre obowiązki sprzedawcy.

E-commerce - jak zacząć?

E-commerce. Już tylko nieliczne sklepy stacjonarne nie są obecne w internecie. Eksperci wyjaśniają od czego zacząć prowadzenie działalności gospodarczej w internecie?

Kryzys uderzy w polskie firmy w drugim półroczu

Przedsiębiorcy coraz bardziej obawiają się przyszłości. Pogarsza się sytuacja na rynku - wynika z danych opublikowanych przez GUS.

Prawo telekomunikacyjne: Szybki internet będzie szybki

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji przepisów Prawa telekomunikacyjnego zwiększających ochronę abonentów. UKE będzie mógł kontrolować rzeczywistą prędkość transmisji danych.

Próbki handlowe i prezenty firma przekaże bez VAT

Od 2013 roku zmienia się definicja próbki towaru. Skorzystają na tym przedsiębiorcy, którzy przekazują niewielkie ilości towaru w celach promocyjnych. Dwukrotnie większy ma być również limit zwolnienia z VAT na prezenty dla kontrahentów.

Rynek kredytowy - informacje i trendy - lipiec 2012

Rekordowe upały w dzień, burze z gradobiciem w nocy – tak przywitało nas lato. Podobna rzecz się ma na rynku bankowym – zarówno polskim, europejskim, jak i ogólnoświatowym.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN – lipiec 2012

Pomimo, że za oknami lato w pełni, przed nowymi kredytobiorcami zbierają się powoli ciemne chmury. Z tygodnia na tydzień kolejne banki podwyższają marże kredytów hipotecznych w PLN. Mało tego, coraz mniej liczna jest grupa ofert niezawierających prowizji od udzielenia kredytu, co do tej pory było raczej powszechne.

Bankowe i gospodarcze rejestry dłużników – jak uzyskać raport kredytowy?

Na polskim rynku istnieje kilka rejestrów, które pomagają bankom oraz podmiotom gospodarczym określenie wiarygodności i sumienności finansowej klientów.

Samoobsługa przy tankowaniu LPG

Kierowcy będą mogli sami tankować LPG. Resorty gospodarki, transportu i budownictwa zapowiadają zmiany przepisów, które pozwolą na samoobsługę tankowania LPG.

6 sposobów na ochronę mieszkania przed włamaniem

Wyjeżdżasz na wakacje? Dowiedz się jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem. Poznaj 6 sposób na skuteczną ochronę przed włamaniem.

Limity wysokości kapitału zakładowego w spółkach kapitałowych

Dowiedz się jakie są aktualne limity wysokości kapitału zakładowego w spółce z o.o., akcyjnej i komandytowo-akcyjnej.

Firmy chętniej płacą za nadgodziny, bo boją się zatrudniać

W czerwcu płace pracowników wzrosły aż o 4,3 proc. To wynik wynagradzania za godziny nadliczbowe.

Limit rozliczeń gotówkowych między przedsiębiorcami 2012

Dowiedz się jaki jest aktualny limit rozliczeń gotówkowych między przedsiębiorcami.

Współczynnik Pearsona – miara współzależności cz. II.

Firmy często mają w swojej ofercie produkty, które mogą być względem siebie komplementarne bądź substytucyjne. Wzrost zapotrzebowania na jeden z wyrobów będzie skutkował wzrostem sprzedaży innego wyrobu - zależność komplementarna. Albo odwrotnie, wzrost zapotrzebowania na dany wyrób sprawi, że sprzedaż innych wyrobów zacznie maleć - zależność substytucyjna.

Nowe terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Organy publiczne będą miały 30 dni na zapłatę. Wskazanie w umowie dłuższego terminu będzie skutkowało odsetkami dla wierzyciela.

Likwidacja NFI od 1 stycznia 2013

NFI. Od 1 stycznia 2013 roku znikną Narodowe fundusze Inwestycyjne. Tego dnia zostanie uchylona ustawa o Narodowych Funduszach Inwestycyjnych.

Biznesowy dress code w upały

W lipcowe, czy sierpniowe upały nie wszyscy mogą liczyć na powiew nadmorskiej bryzy, gdyż z powodu obowiązków zawodowych utknęli w biurach. Dyskomfort związany z formalnym strojem i tak daje się im we znaki. Jak stosownie ubierać się do pracy podczas upałów?

Jak napisać umowę spółki cywilnej?

Spółka cywilna to nadal jeden z najbardziej rozpowszechnionych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Czy jednak ta forma działalności jest rzeczywiście tak atrakcyjna dla wspólników jak może się wydawać ? W tym kontekście, jako istotne jawi się zwłaszcza uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jak należycie i w sposób urzeczywistniający interesy wszystkich umawiających się przedsiębiorców, zawrzeć umowę „spółki cywilnej” ?

REKLAMA