| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2013

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2013

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach 2013. Jak co roku, jednostki zamawiające muszą złożyć roczne sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych. Termin upływa 1 marca 2013 r. Dowiedz się w jaki sposób złożyć sprawozdanie o udzielonych zamówieniach.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2013

1 marca 2013 roku upływa termin na złożenie przez jednostki sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych w 2012 roku.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych zamawiający ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach oraz przekazać je Prezesowi Urzędu w terminie do dnia 1 marca każdego roku następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie.

Obowiązek sprawozdawczy spoczywa na barkach jednostek, które udzieliły zamówień o wartości powyżej 14.000 EUR. Suma obejmuje zamówienia prowadzone w roku poprzedzającym rok składania sprawozdania.

Polecamy:  Kontrola zamówień przez UZP

Jak złożyć sprawozdanie o udzielonych zamówieniach?

Sprawozdanie składane jest na określonym urzędowo formularzu. Jest on określony przez rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 września 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji zawartych w rocznym sprawozdaniu o udzielonych zamówieniach, jego wzoru oraz sposobu przekazywania (Dz. U. Nr 175, poz. 1226).

Roczne sprawozdanie należy przekazać do 1 marca w formie elektronicznej, poprzez skorzystanie z formularza umieszczonego na stronach portalu internetowego Urzędu Zamówień Publicznych.

Polecamy: Kiedy można udzielić zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki?

Przekazanie sprawozdania jest możliwe jedynie wówczas, gdy podmiot posiada login i hasło umożliwiające korzystanie z Biuletynu Zamówień Publicznych. Podmioty, które nie posiadają hasła i loginu powinny zgłosić się do BZP w sprawie ich uzyskania.

Po wypełnieniu formularza należy go wysłać drogą elektroniczną poprzez stronę portalu UZP, jednocześnie zachowując numer referencyjny sprawozdania.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK