REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie transakcje powinna zarejestrować fundacja

Fundacja przeprowadza transakcje, gdy zgodnie z art. 2 pkt 1e ustawy wykonuje zlecenie lub dyspozycję klienta, przez którego należy rozumieć m. in. darczyńcę oraz również podmiot, który uzyskał od fundacji pomoc materialną (finansową lub niefinansową). Jakie zatem transakcje podlegają rejestracji?

Jak rozmieścić wybrane ikony w sklepie internetowym?

Koszyk, moje konto, pomoc – jedne z najważniejszych ikon pojawiających się w e-sklepach. W którym dokładnie miejscu należy je zamieścić? Przeczytaj.

Minister Finansów zapowiada rozporządzenie w sprawie faktur VAT przesyłanych mailem

Wiceminister Finansów Maciej Grabowski zapowiedział 23 lipca 2010 r. na spotkaniu z przedstawicielami Rady Podatkowej PKPP Lewiatan, że wyda rozporządzenie w sprawie e-faktur zgodnie z postulatami Lewiatana. Integralność oraz źródło pochodzenia mają być zapewnione przez podatnika, bez wskazywania żadnej określonej formy dla e-faktury.

Jak przeglądać pamięć podręczną w przeglądarce Firefox?

REKLAMA

Jak przyspieszyć wyszukiwanie treści na stronie internetowej?

Czasami przeszukując stronę internetową szukamy konkretnej definicji lub frazy. Niekiedy jednak ilość tekstu na stronie skutecznie to utrudnia. Na szczęście przeglądarka Firefox posiada pewną przydatną funkcję. Aby znaleźć jakiś wyraz na przeglądanej stronie, możemy użyć skrótu klawiszowego Ctrl + F, dzięki któremu na dole ekranu pojawi się pasek wyszukiwania, w który można wpisać poszukiwaną frazę. Co ciekawe, ten przydatny dodatek można jeszcze ulepszyć.

Jak wybrać procesor do serwera wirtualnego?

Jak wybrać procesor do serwera NAS

Wybór odpowiedniego procesora do serwera jest pewnym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących użytkowników. Ponadto urządzenie typu NAS (z ang. Network Attached Storage) jest dość specyficzną odmianą serwera, co nie ułatwia wyboru. Dla niewtajemniczonych w serwerowym nazewnictwie, NAS to taki rodzaj serwera, którego głównym przeznaczeniem jest udostępnianie plików przez sieć. W zależności od zastosowania może to być sieć zarówno kablowa jak i bezprzewodowa. Urządzenia NAS, szczególnie te zapewniające duża wydajność, bywają dość drogie. Jednak, jeśli zdecydujemy się na samodzielną budowę takiego serwera, możemy sporo na tym oszczędzić.

Jak prezentuje się Sony Ericsson W995? - recenzja


Sony Ericsson W995 tak jak inne telefony z typu Walkman jest przeznaczony głównie do odtwarzania muzyki. Może to zainteresować przedsiębiorców, którzy w wolnych chwilach lubią odpocząć słuchając dźwięków ulubionej melodii.

REKLAMA

Jak dochodzić roszczeń przed stałymi sądami polubownymi?

Każdy z nas spotykał się z sytuacją, w której przedsiębiorca np. sprzedał wadliwy towar, czy też nie wypłacił należnej kwoty ubezpieczenia, zatem wykonał umowę nienależycie. Jeżeli wezwanie przedsiębiorcy do należytego wykonania umowy okazało się nieskuteczne, konsumentowi pozostaje dochodzenie roszczeń na drodze postępowania przed sądem powszechnym lub sądem polubownym. Co zatem jest korzystniejsze, biorąc pod uwagę koszty i czas związany z niniejszym postępowaniem?

Jak działa Samsung S5200? - recenzja


Samsung S5200 jest to telefon przeznaczony dla wszystkich ludzi, którzy cenią sobie głównie intuicyjność i prostotę obsługi. Telefon cechują wymiary 103,6 × 48,7 × 10,9 mm i niewielka waga, poniżej 100g.

Jak prezentuje się Sony Ericsson Yari? - recenzja

Sony Ericsson Yari charakteryzuje się wymiarami 100,00 x 48,00 x 15,70 mm i wagą 115g. Po rozsunięciu naszym oczom ukazuje się wcześniej niewidoczna standardowa klawiatura. Przyciski na niej są wystarczająco dużo i rzadko zdarzało mi się wcisnąć kilka na raz.

Jak prezentuje się Garmin Asus M10? - recenzja


Garmin Asus M10 jest telefonem, który powstał w wyniku współpracy firm Garmin i ASUStek. Cechują go dość duże gabaryty 116 × 58 × 14,3 mm i waży 138 g, więc przedsiębiorcy poszukujący modeli o bardziej kompaktowych wymiarach nie będą nim zainteresowani.

Jak działa LG New Chocolate BL20? - recenzja


LG New Chocolate BL20 jest to telefon, który w przeciwieństwie do modelu BL40 ma za zadanie przekonać do siebie mniej wymagających użytkowników. Mocną stroną tego urządzenia jest jego design.

Jak funkcjonuje LG GT540 Swift? - recenzja

LG GT540 Swift jest jednym z tańszych telefonów korzystających z systemu operacyjnego Android (w chwili zakupu otrzymujemy go w wersji 1.6) i został przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze smartfonami.

Jak działa Nokia 6700 Classic? - recenzja


Tym razem fiński producent prezentuje nam Nokię 6700 Classic. Jest to telefon, który ma trafić do odbiorców oczarowanych bardzo popularną swego czasu 6300. Wymiary 109,8 x 45 x 11,2 są bardzo zbliżone do poprzednika, co będzie szczególnie ważne dla przedsiębiorców preferujących urządzenia o niewielkich gabarytach.

Jak działa Samsung Wave S8500? - recenzja

Pierwsze spotkanie z Samsungiem Wave nastraja bardzo pozytywnie. Telefon prezentuje się bardzo dobrze, a wyświetlacz Super Amoled wygląda imponująco nawet, gdy jest wyłączony.

Jak prezentuje się MDA Compact V? - recenzja


MDA Compact V jest to wersja telefonu HTC Touch Diamond Mobile Phone przygotowana dla jednego z operatorów. Jak funkcjonuje w praktyce

Jak funkcjonuje Nokia N900? - recenzja

Pierwszy kontakt z Nokią N900 nie nastraja pozytywnie – wymiary telefonu są pokaźne. Co jednak z funkcjonalnością?

Prawo probiercze przyjazne dla przedsiębiorców

Zwiększenie poziomu konkurencyjności polskiego rynku jubilerskiego i zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców tej branży stało się głównym celem przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki projektu ustawy Prawo probiercze.

Innowacja w biznesie na przykładzie opon Goodyeara

Rozpatrzmy pewną bardzo tradycyjną i bardzo nastawioną na produkt dziedzinę jaką jest przemysł opon do samochodów ciężarowych.

160 mln dla firm na rozwój sieci energetycznych

60 mln euro to kwota przeznaczona dla uczestników programu „GE Ecomagination Challenge: Powering the Grid”. Firmy biorące udział w projekcie mają za zadanie przedstawić projekty rozwoju technologii inteligentnych sieci energetycznych.

Usługi dla potrzeb VAT będą klasyfikowane w oparciu o PKWiU 2008

Po czterech miesiącach od wniesienia Sejm zajmie się wreszcie rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 3205). Projekt dotyczy dostosowania przepisów ustawy o VAT wykorzystujących odwołania do klasyfikacji statystycznej PKWiU 1997 do klasyfikacji obecnie obowiązującej w statystyce, czyli do PKWiU 2008. Nowelizacja ma obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Jak wykorzystać innowację w biznesie? - firma obuwnicza

Przyjrzyjmy się obuwiu. Iluż to spośród nas doznaje frustracji z powodu niemożności znalezienia właściwego rozmiaru butów? Od kiedy produkcja masowa stała się normą, próbowaliśmy dopasowywać się do któregoś z rozmiarów i kształtów określanych przez wytwórców. Ale ta tradycja również się zmienia.

Czy masz obowiązek identyfikacji zagranicznych kontrahentów?

Zagraniczne spółki są obecnie istotna grupą klientów pośredników w obrocie nieruchomościami. Umowy o świadczenie usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z tymi podmiotami często zawierane są korespondencyjnie. Wspomniane spółki reprezentowana są często przez osoby stale zamieszkałe poza Rzeczpospolitą Polską oraz w związku z tym nie posiadające numeru PESEL. Powstał w związku z tym problem czy od osób reprezentujących zagraniczne spółki powinny być wymagane np. kopie paszportów.

Co z kwalifikacją umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Zgodnie z art. 2 pkt 1 lit. q) ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. Dz. U. 2003 r. Nr 153 poz. 1505) wśród instytucji obowiązanych do stosowania ustawy wymienia się także przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Jak wybrać procesor do komputera biurowego?

Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Jak zwiększyć limit pobieranych plików w IE 7 i 8?

Standardowo w programie Internet Explorer nałożone są limity pobierania plików. Limity te uniemożliwiają jednoczesne ściąganie więcej niż dwóch plików w programie Internet Explorer 7 oraz ośmiu plików w Internet Explorer 8. Jest to szczególnie uciążliwe dla użytkowników z szybkim łączem, którzy chcą jednocześnie pobierać wiele plików. Możemy jednak pozbyć się tej niedogodności zwiększając do 10 jednocześnie pobieranych plików.

Specjalista ds. zakupów pomoże firmie zaoszczędzić

Choć kryzys uderzył we wszystkie gałęzie gospodarki, są firmy świetnie które odnajdują się w tej sytuacji. Pracodawcy docenili m.in. rolę specjalistów ds. zakupów. Dobry kupiec to realne pieniądze w postaci oszczędności.

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywano

W czerwcu produkcja przemysłowa wzrosła o znacznie więcej niż się spodziewano. W porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku podskoczyła aż o 14,5 proc. Tak wysokie tempo utrzymuje się już drugi miesiąc z rzędu. Wszystko więc wskazuje na to, że nie mamy się co obawiać spowolnienia gospodarczego, którego sygnały coraz bardziej widoczne są w gospodarkach innych krajów.

Za co nie musisz płacić w szpitalu

Najwyższa Izba Kontroli sygnalizuje, że część państwowych szpitali nielegalnie – wbrew konstytucyjnym i ustawowym przepisom - oferuje ubezpieczonym pacjentkom płatne usługi, m.in.: znieczulenie zewnątrzoponowe i lepsze warunki pobytu - oddzielne sale porodowe i jednoosobowe sale poporodowe.

Mikroprzedsiębiorcy też dostaną dofinansowanie

Tegoroczny nabór zasada udzielania wsparcia w oparciu o działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" jest korzystniejszy dla wnioskodawców zwłaszcza w przypadku tworzenia większej ilości miejsc pracy.

Ministerstwo Gospodarki za legalnością faktur wysyłanych mailem


Ministerstwo Gospodarki opowiedziała się za wprowadzeniem w życie postulatu przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, które są drukowane po otrzymaniu drogą elektroniczną, a nie są e-fakturą z podpisem elektronicznym.

Rozliczanie strat w PIT według Ministra Finansów

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską udzielił wyjaśnień odnośnie zasad rozliczania strat przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Leasing a koszty ubezpieczenia pojazdów osobowych

Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad leasingiem samochodów warto jest sprawdzić i porównać cenę ubezpieczenia tych pojazdów, a także dowiedzieć się jakie są koszty likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak kupić domenę na rynku wtórnym – krok po kroku

Coraz częściej chcąc rozpocząć działalność promocyjną w Sieci, przedsiębiorcy mają problemy ze znalezieniem atrakcyjnej nazwy dla serwisu WWW. Wpływa to na wzrost zainteresowania rynkiem wtórnym. W poniższym artykule wskazujemy jak krok po kroku zakupić domenę na rynku wtórnym.

Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Bardzo dużo aplikacji i programów zaprojektowano tak, żeby uruchamiały się automatycznie wraz ze startem systemu. Producenci oprogramowania często ustawiają swoje narzędzia w taki sposób, aby otwierały się w tle. Użytkownik wtedy nie wie, że zostały uruchomione, jednak po włączeniu okienko programu otwiera się niemal natychmiast. To przydatne, gdy używamy jakiegoś programu dość często, jednak aplikacje, z których korzystamy rzadko lub w ogóle nie powinny niepotrzebnie zajmować zasobów systemowych. Czasami warto samodzielnie zdecydować, który program powinien startować wraz z Windows, czy nie.

Jak wybrać odpowiedni procesor do komputera i serwera?

Czym jest użytkowanie?

Użytkowanie obok zastawu, służebności, hipoteki i spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym. To właśnie użytkownikowi przysługuje najszerszy zakres uprawnień w stosunku do cudzej rzeczy. W jaki sposób można ustanowić użytkowanie?

Spadki na giełdzie winą Amerykanów

Expander podsumował najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (12-18.07.2010r.) oraz przedstawił przewidywania na najbliższą przyszłość. Jak wynika z tygodniowego przeglądu rynków, wśród inwestorów panował niepoprawny optymizm, którego wydawało się nic nie mogło zachwiać… aż do słabego odczytu indeksu Michigan.

Zmiany na rynku telekomunikacyjnym

Rosnąca produkcja

Produkcja przemysłowa była w ubiegłym miesiącu wyższa o 14,5 proc w stosunku do czerwca 2009 r. W porównaniu z majem 2010 r. zwiększyła się natomiast o 7 proc.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe dla biura

Wraz z rozwojem call-center, na rynku pojawiają się nowe modele słuchawek, oferujących innowacyjne możliwości prowadzenia rozmów metoda bezprzewodową.

Na czym polega wybór firmy flotowej

Wybierając firmę flotową trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pozwolą firmie na czerpanie rzeczywistych korzyści z wynajmu aut. Eksperci zaznaczają, że jednym z nich są kwestie finansowe. przeczytaj, jak skutecznie wybrać leasingodawcę.

Za ile można sprzedać samochód po wynajmie

Cena, po której samochód z wynajmu długoterminowego zostaje odsprzedany autokomisowi lub dealerowi, by następnie trafić do klienta detalicznego na rynku wtórnym, zależy od wielu czynników.

Ożywienie na rynku leasingu samochodów

Do firm wynajmu wpływa wiele nowych zapytań ofertowych, a potencjalni klienci częściej niż w ubiegłym roku ogłaszają przetargi. Instytucje finansowe przychylniej patrzą na klientów, którzy szukają środki na pokrycie kosztów leasingu.

Jak skonfigurować UAC w Windows 7?

Jakie powinny być słuchawki dla call center

Wybór zestawów słuchawkowych do firmy powinien opierać się na analizie potrzeb zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Komplety, które nie posiadają blokad przed przekroczeniem granicznych progów dźwięku stanowią zagrożenie dla pracownika.

Czeka nas gorączka zbiorowych pozwów

Przedsiębiorcy po cichu mówią o 19 lipca 2010 roku: czarny poniedziałek. Dziś wchodzi w życie ustawa o pozwach zbiorowych. – To początek prawdziwej lawiny – przewiduje Paweł Pietkiewicz, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna.

Przedsiębiorcy nie mogą przetrzymywać dowodów osobistych klientów

Przedsiębiorcy prowadzący wakacyjne kurorty muszą pamiętać o ochronie danych osobowych. Hotele nie mają prawa brać w zastaw dowodów osobistych klientów.

REKLAMA