REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Serwis internetowy dzięki unijnej dotacji
Serwis internetowy dzięki unijnej dotacji

REKLAMA

REKLAMA

Pomysłów na zaistnienie w Internecie było już wiele. Jedni tworzyli serwisy społecznościowe zrzeszające miłośników flory i fauny, jeszcze inni internetowe aplikacje, które miały ułatwiać nam życie w pracy i w domu. Dzisiaj jest kolejna okazja na zdobycie unijnej dotacji również przez Ciebie.

Ruszył bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jeśli Twój pomysł nie uzyskał dofinansowania w ramach poprzednich naborów lub zawsze brakowało Ci odwagi na złożenie wniosku o dofinansowanie powinieneś niezwłocznie zainteresować się tym konkursem. To może być Twoja szansa na zdobycie unijnego wsparcia. Konkurs od samego początku wzbudzał rozliczne kontrowersje wśród wnioskodawców.

REKLAMA

W szczególności dotyczyły one zasad naboru wniosków o dofinansowanie. Warto więc na samym początku przypomnieć, że zgodnie z nowymi zasadami naboru wniosków obowiązującymi podczas obecnego konkursu, o tym czy projekt otrzyma pozytywną czy negatywną decyzję o dofinansowanie będzie decydować wyłącznie wynik oceny, a nie kolejność złożenia wniosku. Ale zacznijmy od samego początku.

Dla kogo działanie 8.1 ?

REKLAMA

O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikro- lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Złożenie (zarejestrowanie w Generatorze Wniosków) dwóch lub większej liczby wniosków o dofinansowanie przez jednego wnioskodawcę skutkować będzie odrzuceniem wszystkich wniosków na etapie oceny formalnej.

Przeczytaj również: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – uwagi ogólne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z możliwości ubiegania się o wsparcie w ramach tego działania zostały wyłączone podmioty prowadzące działalność gospodarczą w sektorze rybołówstwa oraz akwakultury, związane z produkcją pierwotną produktów rolnych czy związane z działalnością transportową.

Szczegółowe wykluczenia zawarte zostały w §5 Rozporządzenia w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Aktualna wersja dokumentu jest dostępna pod adresem http://www.mrr.gov.pl , w zakładce: Pomoc publiczna oraz http://www.parp.gov.pl

Polecamy dział  e-sklep

Pamiętajmy jednak, że przed tym zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, której złożenie jest przecież obligatoryjne do uzyskania dofinansowania, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z aktualnymi wymogami i zasadami organizacji konkursu. Zatem pierwszym krokiem który powinniśmy wykonać jest sięgnięcie do dokumentacji konkursowej takiej jak regulamin organizacji konkursu, który jest zamieszczony na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o wsparcie unijne na projekty z dziedziny gospodarki elektronicznej zostały opisane w drugiej części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

REKLAMA

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA