REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym
Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

REKLAMA

REKLAMA

Każdy przedsiębiorca wie, że skuteczna reklama i marketing to połowa sukcesu w sprzedaży usług i produktów. Dzisiaj można się promować dzięki funduszom unijnym – wystarczy złożyć tylko wymagane dokumenty aplikacyjne.

Taką możliwość oferuje m.in. Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. W ramach działań 1.7 Promocja gospodarcza, zainteresowane podmioty, w tym przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie unijne na różne działania promujące, w tym udział w targach i imprezach wystawienniczych. Celem tego działania jest wypromowanie Mazowsza jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców i nowych technologii.

REKLAMA

W oczekiwaniu na nabór wniosków

Zgodnie z ostatnim komunikatem nabór wniosków do tego działania planowany jest na październik 2010 roku i prawdopodobnie zakończy się w listopadzie. Należy jednakże zaznaczyć są to daty umowne i mogą ulec przesunięciu. Tym nie mniej warto śledzić stronę internetową instytucji organizującej konkurs dla tego działania, w tym przypadku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, gdzie będą ukazywać się najbardziej aktualne informacje dotyczące terminu i zasad naboru.

Porównaj: Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? – część I

Przewidywana kwota środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 5 mln euro. Mając na uwadze dość spore zainteresowanie przedsiębiorców tym konkursem należy liczyć się z faktem, że rywalizacja o przyznanie unijnej dotacji będzie zaciekła. W ten sposób można jednak domniemywać, że do dofinansowania zostaną wybrane tylko projekty najlepsze, które mają najlepiej przygotowaną dokumentacje aplikacyjną. Dlatego zważając na zbliżający się termin ogłoszenia naboru już dzisiaj warto zaznajomić się z ogólnymi wymogami i możliwościami otrzymania dofinansowania. Wiedza ta na pewno będzie przydatna podczas przygotowania już właściwej dokumentacji konkursowej. Pamiętajmy jednak, że na dzień dzisiejszy posiadamy tylko dość ogólne informacje dotyczące możliwości ubiegania się o unijny grant, w szczególności biorąc pod uwagę zapisy takich dokumentów jak Szczegółowy Opis Priorytetów dla Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego lub wytyczne dotyczące kwalifikowalności. Pamiętajmy, że wymogi te mogą zostać doprecyzowane na etapie ogłoszenia konkursu w dokumentacji konkursowej.

Polecamy serwis Szkolenia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak promować?

Przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj są zainteresowani ubieganiem się o unijne pieniądze w ramach tego naboru wniosków muszą wiedzieć, że dofinansowaniu będą mogły podlegać koszty związane z:

  • uczestnictwem w targach, imprezach targowo-wystawienniczych – wyłącznie w charakterze wystawcy,
  • udziałem w branżowych misjach gospodarczych mających na celu wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych.

REKLAMA

A dokładniej – w ramach projektu będziemy mogli dofinansować działania związane z np. zaprojektowaniem i zabudowaniem stoiska wystawowego / ekspozycji, przygotowaniem materiałów promocyjnych, wynajęciem tablic informacyjnych / billboardów, transportu eksponatów, uczestnictwem przedstawicieli firmy itd. 

Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych związanych z przygotowaniem i realizacji projektu określają „Zasady kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”. Dokument ten jest dostępny pod adresem strony internetowej: http://rpo.mazowia.eu

Maksymalna wysokość dofinansowania na projekt wspierający promocję gospodarczą wynosi 60% (50% na usługi doradcze). Co ważne aktualna dokumentacja programowa nie określa minimalnej ani maksymalnej wartości projektu. Obok przedsiębiorców o dofinansowanie unijne będą mogły ubiegać się również instytucje regionalne wspierające promocję regionu, organizacje pozarządowe działające na rzecz przedsiębiorców, JST.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA