| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

Każdy przedsiębiorca wie, że skuteczna reklama i marketing to połowa sukcesu w sprzedaży usług i produktów. Dzisiaj można się promować dzięki funduszom unijnym – wystarczy złożyć tylko wymagane dokumenty aplikacyjne.

Taką możliwość oferuje m.in. Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. W ramach działań 1.7 Promocja gospodarcza, zainteresowane podmioty, w tym przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie unijne na różne działania promujące, w tym udział w targach i imprezach wystawienniczych. Celem tego działania jest wypromowanie Mazowsza jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców i nowych technologii.

W oczekiwaniu na nabór wniosków

Zgodnie z ostatnim komunikatem nabór wniosków do tego działania planowany jest na październik 2010 roku i prawdopodobnie zakończy się w listopadzie. Należy jednakże zaznaczyć są to daty umowne i mogą ulec przesunięciu. Tym nie mniej warto śledzić stronę internetową instytucji organizującej konkurs dla tego działania, w tym przypadku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, gdzie będą ukazywać się najbardziej aktualne informacje dotyczące terminu i zasad naboru.

Porównaj: Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? – część I

Przewidywana kwota środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 5 mln euro. Mając na uwadze dość spore zainteresowanie przedsiębiorców tym konkursem należy liczyć się z faktem, że rywalizacja o przyznanie unijnej dotacji będzie zaciekła. W ten sposób można jednak domniemywać, że do dofinansowania zostaną wybrane tylko projekty najlepsze, które mają najlepiej przygotowaną dokumentacje aplikacyjną. Dlatego zważając na zbliżający się termin ogłoszenia naboru już dzisiaj warto zaznajomić się z ogólnymi wymogami i możliwościami otrzymania dofinansowania. Wiedza ta na pewno będzie przydatna podczas przygotowania już właściwej dokumentacji konkursowej. Pamiętajmy jednak, że na dzień dzisiejszy posiadamy tylko dość ogólne informacje dotyczące możliwości ubiegania się o unijny grant, w szczególności biorąc pod uwagę zapisy takich dokumentów jak Szczegółowy Opis Priorytetów dla Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego lub wytyczne dotyczące kwalifikowalności. Pamiętajmy, że wymogi te mogą zostać doprecyzowane na etapie ogłoszenia konkursu w dokumentacji konkursowej.

Polecamy serwis Szkolenia

Jak promować?

Przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj są zainteresowani ubieganiem się o unijne pieniądze w ramach tego naboru wniosków muszą wiedzieć, że dofinansowaniu będą mogły podlegać koszty związane z:

  • uczestnictwem w targach, imprezach targowo-wystawienniczych – wyłącznie w charakterze wystawcy,
  • udziałem w branżowych misjach gospodarczych mających na celu wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych.

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym
Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »