reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Mozilla Firefox to prawdopodobnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Niestety Firefox ma dość spore wymagania dotyczące konsumpcji pamięci RAM, nawet, jeśli jest nieużywany i zminimalizowany. Jest jednak pewien sposób, żeby zmniejszyć jego apetyt.

Jeśli zauważyliśmy, że Firefox pochłania zbyt dużą ilość pamięci RAM, możemy wypróbować pewną sztuczkę. W polu adresu wpisujemy polecenie: about:config. Na ekranie zapewne pojawi się następujące ostrzeżenie: Grozi utratą gwarancji! Ostrzeżenie potwierdzamy klikając na przycisk: Zachowam ostrożność, obiecuję!

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy wolny skrawek w oknie poniżej pola Filtr i wskazujemy polecenie Dodaj ustawienie typu | Wartość logiczna (Boolean). W niewielkim oknie, które pojawi się na ekranie, wpisujemy polecenie: config.trim_on_minimize. Po wpisaniu polecenia ukaże się kolejne okno z wyborem utworzonej przed chwilą wartości. Zaznaczamy opcję true i zamykamy kartę ustawień.

Zobacz również: Komputer - Windows

Pamiętajmy jednak, że jeśli nie obserwujemy problemów z pamięcią RAM, lepiej pozostawić ustawienie domyślne powyższej wartości, a więc false. Ustawiając opcję true, pozwalamy systemowi Windows na buforowanie danych przechowywanych przez przeglądarkę Firefox do pliku wymiany na twardym dysku. Taki proces zmniejsza ilość pamięci RAM pochłanianej przez przeglądarkę. Niestety dość uciążliwym efektem ubocznym jest dłuższy czas reakcji przeglądarki Firefox, gdy przywołujemy ją na pierwszy plan.

Zobacz również: Komputer - Foto

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kaliciak

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama