Coraz większe wyświetlacze, pamięć o pojemności kilkunastu lub kilkudziesięciu gigabajtów, do tego aparaty fotograficzne o ogromnych matrycach oraz mocne procesory, niekiedy nawet dwurdzeniowe. Nie jest to opis mocnego laptopa, ale najnowszych telefonów, które opuszczają bramy fabryk i trafiają na sklepowe półki kusząc klientów potężnymi parametrami. Oczywiście ceny szybują w górę, a my zastanawiamy się, czy to jest w ogóle potrzebne?
Do tej pory firma iRiver znana była głównie z produkcji bardzo dobrej jakości przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Mimo świetnych opinii na temat sprzętów grających, ambicja firmy jest ciągle niezaspokojona. W związku z tym, producent postanowił, że zdobędzie kolejną grupę klientów lubujących się w multimedialnych gadżetach nieco większego kalibru. Jak widać, firma iRiver idzie tropem swojego konkurenta, firmy Creative. Czy obrana ścieżka okaże się sukcesem?
Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym telefonie marki Motorola. Dziś już wiemy, że model Photon 4G trafi na rynek już pod koniec lipca tego roku. Oprócz oficjalnego terminu wprowadzenia telefonu do sklepów, światło dzienne ujrzały parametry telefonu a także spodziewana cena urządzenia. Przypomnijmy, że Photon 4G to między innymi układ NVIDIA Tegra 2, obsługa WiMAX, duży ekran oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli. Poznajmy dokładniejsze parametry urządzenia.
Polski ustawodawca przy tworzeniu aktów prawnych często posługuje się określeniami nieostrymi czy wartościującymi, które, dopuszczając wiele możliwych interpretacji, powodują problemy związane ze stosowaniem prawa. Na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji takim pojęciem są „dobre obyczaje”, z którymi zgodna musi być każda reklama, o ile reklamodawca nie chce, by zarzucono mu czyn nieuczciwej konkurencji.
Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT świadczenie usług jest opodatkowane zawsze wtedy, gdy nie istnieje związek tego świadczenia z działalnością gospodarczą. Opodatkowanie nieodpłatnie przekazywanych usług powstaje niezależnie od prawa do odliczenia z tytułu nabycia przekazywanej usługi. Tym samym z opodatkowaniem mamy również do czynienia, jeśli nabędziemy usługę, od której nie mieliśmy prawa odliczać podatku (np. usługa zwolniona, usługa świadczona przez podatnika zwolnionego, usługa nabyta od niepodatnika), a następnie przekażemy ją nieodpłatnie i bez związku z naszą działalnością gospodarczą innej osobie.