| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trudno oszacować skutki otwarcia rynków pracy w Niemczech i Austrii

Aktualizacja: 11.03.2011

Nie da się jednoznacznie ocenić skutków otwarcia dla Polaków rynków pracy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii - mówili w czwartek uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Ostatnie ograniczenia znikają 1 maja br. »

Fiasko rejestracji liczby 1000 jako znaku towarowego

Aktualizacja: 10.03.2011

Fiaskiem zakończyła się batalia prawna polskiego wydawcy "Technopol" o rejestrację liczby 1000 jako graficznego znaku towarowego, pod jakim sprzedaje on popularne krzyżówki. Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił jego odwołania od decyzji sądu niższej instancji. »

MF: trzy razy więcej PIT-ów przez internet niż przed rokiem

Aktualizacja: 07.04.2011

W tym roku podatnicy złożyli już ponad 220 tys. PIT-ów przez internet; to niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Resort zachęca do składania rozliczeń drogą elektroniczną. »

Analitycy: wkrótce 5 zł za litr paliwa

Aktualizacja: 10.03.2011

Ceny paliw na stacjach są blisko przełamania psychologicznej granicy 5 zł za litr - uważają eksperci branży paliwowej. Obecnie za litr benzyny 95 trzeba zapłacić 4,95 zł, a za olej napędowy 4,89 zł - podała firma e-petrol. »

UKE chce wyeliminować nieuczciwe loterie sms

Aktualizacja: 10.03.2011

Urząd Komunikacji Elektronicznej powołał dwa zespoły robocze, które będą starały się wyeliminować nieuczciwe loterie i konkursy sms. Mają miesiąc czasu na wypracowanie odpowiednich rozwiązań - mówi prezes UKE Anna Streżyńska. »

OPZZ zaapelowało do rządu o pieniądze na walkę z bezrobociem

Aktualizacja: 10.03.2011

 Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zaapelowało do rządu o znalezienie funduszy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu - poinformował szef OPZZ Jan Guz. »

Składka do OFE zmniejszy się z 7,3 proc. do 2,3 proc.

Aktualizacja: 09.03.2011

Składka przekazywana z ZUS do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a potem będzie stopniowo wzrastać, by w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. - poinformował premier Donald Tusk. Pieniądze, które zamiast trafić do OFE, pozostaną w ZUS, pójdą na specjalne indywidualne subkonta. »

KE przygotuje nową strategię promocji żywności

Aktualizacja: 08.03.2011

Komisja Europejska chce promować europejską żywność wysokiej jakości oraz m.in. zachęcać do zakładania targowisk w miastach. W tym celu przygotuje nową strategię promocji żywności - poinformował dyrektor Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa KE Klaus-Dieter Borchardt. »

3 mln kobiet skorzystało z unijnej pomocy

Aktualizacja: 08.03.2011

Około 3 mln kobiet skorzystało od 2004 roku z unijnych dotacji m.in. na założenie firmy, szkoleń czy pomocy w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

Ponad 700 milionów na wsparcie Kapitału Ludzkiego

Aktualizacja: 08.03.2011

Projekty dotyczące osób szczególnie zagrożonych bezrobociem będą miały priorytet w 2011 r. na dofinansowanie z unijnego programu Kapitał Ludzki - poinformował wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. »

Ministerstwo Gospodarki: szybszy zwrot nadpłaconego VAT

Aktualizacja: 08.03.2011

Szybszy zwrot nadpłaconego VAT i ułatwienia dla firm w rozliczeniu się z fiskusem to propozycje Ministerstwa Gospodarki, które mają pomóc rodzimym przedsiębiorstwom konkurować na międzynarodowych rynkach - poinformowało biuro prasowe MG. »

Więcej pracodawców planuje zatrudniać niż zwalniać

Aktualizacja: 08.03.2011

Wyniki opublikowanego we wtorek Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia w Polsce wskazują na przyspieszenie tempa wzrostu zatrudnienia w II kwartale 2011 roku. »

Pomoc dla przedsiębiorców w składaniu wniosków o fundusze unijne

Aktualizacja: 08.03.2011

Przedsiębiorcy z Podkarpacia mogą w ośmiu punktach Krajowego Systemu Usług uzyskać pomoc w weryfikacji wniosków składanych w ramach, ogłoszonego w poniedziałek, naboru z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. »

Kobiety dobrze zarządzają finansami w biznesie

Aktualizacja: 07.03.2011

Etyka, dobra organizacja pracy i motywowanie zespołu - to według firmy doradczej Deloitte cechy kobiet zarządzających finansami w biznesie. Mężczyzn charakteryzuje głównie umiejętność podejmowania odważnych decyzji. Oba style zarządzania dają porównywalne efekty. »

Pracownicy nie korzystaja z urlopu na żądanie

Aktualizacja: 07.03.2011

W 2010 roku z urlopu na żądanie nie skorzystało w ogóle aż 63 proc. pracowników, mimo że obecnie polski pracownik może wykorzystać cztery dni urlopu na żądanie w ciągu roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Miżołębska

biuro prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »