reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy szybciej dowiedzą się o konkursach

Firmy szybciej dowiedzą się o konkursach

Resort rozwoju chce, by instytucje rozdzielające unijne pieniądze pół roku przed planowanym naborem informowały o terminach konkursów.

Przedsiębiorcy nie będą już zaskakiwani rozpoczynającymi się nagle i trwającymi krótko konkursami o unijne pieniądze.

 

Resort rozwoju regionalnego zalecił instytucjom, które w latach 2007-2013 będą przeprowadzały konkursy, by z półrocznym wyprzedzeniem informowały o ich terminach.

- Taka zasada ma pozwolić przedsiębiorcom i innym beneficjentom na lepsze przygotowanie potrzebnych dokumentów i zaplanowanie inwestycji. To ważne, by wiedzieli oni nie tylko o tym, że został już ogłoszony nabór wniosków, ale także kiedy zostanie ogłoszony - mówi GP Aleksandra Sztetyłło-Budzewska, dyrektor departamentu informacji i promocji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Wcześniejsza informacja o planowanym naborze wniosków podoba się przedsiębiorcom, bo wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Jednak ideałem - zdaniem Marzeny Chmielewskiej z PKPP Lewiatan, byłyby roczne plany wykorzystania środków unijnych, tak jak ma to miejsce w przypadku programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na potrzeby tego programu co roku będzie powstawał Plan Działania, który ma zawierać informacje nie tylko o terminach konkursu, ale także o podziale środków finansowanych oraz preferowanych typach projektów w danym roku.

Aleksandra Sztetyłło-Budzewska zaznacza, że nie jest możliwe, by w tym roku półroczny okres wyprzedzenia został zastosowany. Ministerstwo i część urzędów marszałkowskich nadal negocjuje z KE ostateczny kształt programów operacyjnych. Nie wiadomo, kiedy zostaną one przyjęte przez Brukselę. To zaś powoduje, że nieznany jest termin pierwszych konkursów. Jednak w przyszłym roku, gdy ruszą fundusze unijne, można się spodziewać, że instytucje będą się starały przestrzegać półrocznego terminu.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama