| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wkrótce publikacja ujednoliconej ustawy o VAT

Aktualizacja: 02.08.2011

Ujednolicony tekst ustawy o VAT został już opracowany i przesłany do Rządowego Centrum Legislacji, który zajmuje się redagowaniem Dziennika Ustaw - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Sejmu. »

Związkowcy chronieni przed zwolnieniem

Aktualizacja: 02.08.2011

Weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, według której związkowcy zatrudnieni w swoich zakładach na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia, będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy. »

Komisja Europejska odpowiada na pytania o handel z Koreą

Aktualizacja: 29.07.2011

 W związku z rozpoczęciem tymczasowego stosowania Umowy o wolnym handlu z Koreą Komisja Europejska uruchomiła skrzynkę kontaktową dotyczącą implementacji Umowy FTA UE –Koreą. »

Mija termin składania wniosków o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 02.08.2011

Do 1 sierpnia 2011 r. włącznie w jakim do ZUS można skladać wnioski o umorzenie nieopłaconych składek na Fundusz Pracy oraz odsetek za zwłokę należnych od tych składek. »

NIP tylko dla prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm przyjął w piątek wszystkie poprawki Senatu doprecyzowujące nowelizację ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. Nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników, do której Senat zgłosił 17 poprawek, likwiduje od 1 stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. »

Sejm: wnioski do ZUS o umorzenie zaległości można składać bez ograniczeń czasowych

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm jednogłośnie uchwalił w czwartek nowelizację m.in. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych eliminującą termin składania wniosków o umorzenie zaległości wobec ZUS przez kobiety prowadzące działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim. »

Sejm znowelizował ustawę o ochronie roszczeń pracowników

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm znowelizował w czwartek ustawę o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie z nią świadczenia otrzymają pracownicy działających w Polsce firm także wtedy, gdy ich upadłość ogłosi sąd w innym kraju UE. »

PFE będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców

Aktualizacja: 29.07.2011

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Przewiduje ona, że Pracownicze Fundusze Emerytalne będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców. »

Deloitte: Polskie firmy skoncentrowanie na lokalnym rynku

Aktualizacja: 29.07.2011

 Polskie firmy chcą szukać rynków zbytu przede wszystkim w kraju - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte wśród dyrektorów finansowych spółek (CFO). Poszerzenia działalności na kraje zachodniej Europy chce co dziesiąte przedsiębiorstwo. »

Polacy biorą krótsze urlopy

Aktualizacja: 29.07.2011

 W I kwartale liczba dłuższych wyjazdów urlopowych w kraju spadła o 12 proc. Wyjazdy są krótsze, ale droższe nawet o 30 proc. Rosną za to wpływy od zagranicznych turystów - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na dane Instytutu Turystyki. »

Przedsiębiorcy nie sprawdzają swoich marek

Aktualizacja: 28.07.2011

O sprzedaży produktu lub usługi często decyduje w znacznej mierze jego nazwa. Jak sprawdzić, czy naszej nazwy ktoś już nie zastrzegł? »

Bez poprawek do ustawy o roszczeniach pracowniczych

Aktualizacja: 28.07.2011

Posłowie nie złożyli poprawek do projektu zmian w ustawie o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie z nimi świadczenia otrzymają pracownicy działających w Polsce firm także wtedy, gdy ich upadłość ogłosi sąd w innym kraju UE. »

Nowy termin umorzeniu zaległości wobec ZUS pod znakiem zapytania

Aktualizacja: 28.07.2011

Z powodu zgłoszonej poprawki, sejmowa komisja rodziny zajmie się ponownie projektem ustawy mającym przedłużyć termin składania wniosków o umorzenie zaległości wobec ZUS kobietom prowadzącym działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim. »

W Katowicach młode firmy nie zapłacą podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 28.07.2011

 Młode firmy, po raz pierwszy rejestrujące działalność gospodarczą w Katowicach, przez rok będą zwolnione z podatku od nieruchomości. Aby się o to ubiegać, muszą zainwestować w remont lub adaptację lokalu co najmniej trzy razy tyle, ile wynosi należy podatek. »

Nie będzie "wakacji ubezpieczeniowych" dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.07.2011

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny negatywnie zarekomendowała projekt noweli ustaw dot. ubezpieczeń, wprowadzający możliwość odroczenia wpłaty składek na ubezpieczenie dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Kaszubiak

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK