| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Stawka podatku wzrośnie aż o 44 procent

Stawka podatku wzrośnie aż o 44 procent

Do 180 euro miesięcznie ma być podwyższona stawka podatku od gier na automatach o niskich wygranych. Obecnie wynosi ona 125 euro


ZMIANA PRAWA

 

Urządzający gry na automatach o niskich wygranych powinni przygotować się na podwyżkę podatku. W Sejmie odbyło się drugie czytanie ustawy przewidującej wzrost stawki podatku. Rządowy projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych przewiduje zmianę wysokości podatku od gier na automatach o niskich wygranych. Stawka podatku ma być podwyższona z obecnych 125 euro miesięcznie od jednego automatu do 180 euro. Oznacza to wzrost aż o 44 proc. w stosunku do obwiązującej stawki i odstępstwo od dotychczasowej reguły, zgodnie z którą stawka podatku od gier na automatach o niskich wygranych rosła o 25 euro rocznie.

Prace nad projektem w Komisji Finansów Publicznych nie przyniosły zmian wysokości podwyżki. Najpoważniejszym przewidywanym przez branżę skutkiem tak wysokiego wzrostu podatku będzie ucieczka operatorów automatów w szarą strefę. Zarzuty te odpiera Ministerstwo Finansów. Przedstawiciele resortu w trakcie sejmowych prac nad ustawą wskazywali, że w ciągu pierwszego półrocza 2007 r. odnotowano rekordową liczbę instalacji automatów o niskich wygranych i tendencja ta jest nadal wzrostowa. Oznacza to, że przedsiębiorcy, wiedząc, że ma nastąpić wzrost podatku, nadal chętnie rejestrują i instalują nowe automaty. Resort szacuje, że obecnie eksploatowanych jest około 22 tys. automatów, natomiast zarejestrowanych jest już około 41 tys.

Podwyżka podatku ma przynieść budżetowi kwotę około 84 mln zł zysków rocznie (przy założeniu eksploatacji automatów na poziomie 33 tys.).

84 mln zł zysku rocznie ma przynieść budżetowi podwyżka podatku od gier na automatach o niskich wygranych

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

 

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nationale-Nederlanden

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK