| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Opolskie: Ponad 660 hektarów w SSE czeka na inwestorów

Aktualizacja: 02.04.2012

Z 900 hektarów terenów objętych statusem Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) na Opolszczyźnie nieco ponad 660 hektarów ciągle jest wolne i czeka na inwestorów. W fabrykach, które powstaną na 240 zagospodarowanych hektarach, pracę znajdzie ponad 4 tys. osób. »

Przedsiębiorcy zapłacą lokalny podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Nowy lokalny podatek dla firm przygotowuje rząd. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą okazjonalnego przewozu osób

Aktualizacja: 02.04.2012

Przedsiębiorcy świadczący okazjonalny przewóz osób będą mieli swobodę prowadzenia działalności, o ile nie będą upodabniali swoich samochodów do taksówek - zdecydowali posłowie. Sejm znowelizował ustawę o transporcie drogowym. »

Koniec lokat zwolnionych z 19-proc. podatku Belki

Aktualizacja: 02.04.2012

W sobotę weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. »

Po 2020 roku Polsce grozi zapaść na rynku pracy

Aktualizacja: 30.03.2012

Polsce po 2020 roku grozi dotkliwy brak rąk do pracy - uważa ekspert Banku Światowego Marcin Piątkowski. Dlatego należy zwiększać wydatki na badania naukowe i rozwój, zatrudniać więcej pracowników w wieku powyżej 50 lat oraz otworzyć kraj dla wykształconych imigrantów. »

Małe firmy potrzebują wsparcia dla innowacyjności

Aktualizacja: 30.03.2012

Firmy z sektora MŚP nie mają odpowiedniego dostępu do źródeł finansowania innowacyjności uważa Związek Rzemiosła Polskiego. W piśmie do resortu gospodarki ZRP przedstawia propozycje zmiany tej sytuacji. »

Przedsiębiorcy unikną podwójnego opodatkowania dzięki nowej umowie między Polską a Czechami

Aktualizacja: 28.03.2012

Od 1 stycznia 2013 r. zaczną obowiązywać nowe regulacje pomiędzy Polską a Czechami w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Z umowy zniknie klauzula dopuszczająca tzw. tax sparing. »

Nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 29.03.2012

Od 1 kwietnia 2012 r. będą  obowiązywały nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. »

Budżet zapłaci ZUS za przedsiębiorcze matki

Aktualizacja: 29.03.2012

Skończy się dyskryminacja kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które urodziły dziecko i zdecydowały się zająć jego wychowywaniem. ZUS ze środków budżetu państwa zapłaci im w tym czasie składki emerytalno-rentowe - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

UOKiK: przedsiębiorca będzie mógł dobrowolnie poddać się sankcji

Aktualizacja: 28.03.2012

Rozszerzenie programu łagodzenia kar, możliwość dobrowolnego poddania się sankcji przez przedsiębiorcę oraz efektywniejsze rozpatrywanie spraw z zakresu kontroli koncentracji - to niektóre propozycje UOKiK zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. »

Wstrzymano prace dotyczące ulg w PIT dla oszczędzających na emeryturę

Aktualizacja: 28.03.2012

Specjalna podkomisja, która zajmuje się obywatelskim projektem ustawy o ulgach w PIT dla osób oszczędzających na emeryturę, powróci do pracy nad dokumentem nie szybciej niż za około pół roku - poinformował w środę PAP szef podkomisji Janusz Cichoń (PO). »

Na razie bez ostrzeżeń obrazkowych na papierosach

Aktualizacja: 28.03.2012

Minister zdrowia zdecydował, że na razie nie wejdzie w życie rozporządzenie wprowadzające od marca 2013 r. ostrzeżenia obrazkowe na paczkach papierosów, ponieważ Komisja Europejska nie ma nowego katalogu tych obrazków. Organizacje pozarządowe krytykują decyzję ministra. »

Do 2 kwietnia czas na rozliczenie się z podatku CIT za 2011 rok

Aktualizacja: 27.03.2012

Przedsiębiorcy opodatkowani CIT, których rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, mają ostatnie dni na obliczenie należności wobec fiskusa, złożenia zeznania oraz wpłacenia podatku dochodowego za 2011 rok. Wyjątkowo w tym roku mają na to czas do 2 kwietnia. »

Zmiany ostrzeżeń na papierosach mogą kosztować handel 200 mln zł

Aktualizacja: 27.03.2012

Jeżeli zmiany dotyczące nowych ostrzeżeń o szkodliwości palenia umieszczanych na paczkach papierosów nie będą miały co najmniej rocznego vacatio legis, handel może stracić 200 mln zł - ostrzega Polska Izba Handlu. »

KSU udzieli fachowej pomocy w rozwoju firmy

Aktualizacja: 26.03.2012

Coraz więcej przedsiębiorców potrzebuje fachowej pomocy w rozwoju swojego biznesu.  W szczególności szukają oni porady przy wypełnianiu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie z projektów finansowanych ze środków UE. Należy jednak starannie dobierać partnerów, którzy mogą zaoferować fachową pomoc, aby uniknąć niepotrzebnych opłat np. za materiały dostępne w Internecie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »