reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy skorzystają jeszcze z dotacji na e-biznes

Firmy skorzystają jeszcze z dotacji na e-biznes

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania na e-usługi będą mogli skorzystać z dodatkowego naboru wniosków, który PARP ogłosi 29 czerwca. 

Ze względu na dużą popularność wśród przedsiębiorców dofinansowania działalności gospodarczej opartej o e-biznes, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) podjęły decyzję o zorganizowaniu dodatkowego naboru wniosków w ramach działania 8.1 (wsparcie dla e-biznesu) Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ogłoszenie dodatkowego konkursu nastąpi 29 czerwca, a wnioski będą przyjmowane od 13 lipca.


Spore zainteresowanie dotacjami na e-biznes bierze się nie tylko z popularności tej formy prowadzenia działalności gospodarczej, lecz także z wysokości i stosunkowo łatwej możliwości uzyskaniu dofinansowania. Wnioski nie są zbyt skomplikowane w swej formie i nie ma obowiązku dołączania biznesplanu.


O dofinansowanie mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.


Budżet konkursu wyniesie około 32 mln euro. Na dotacje mogą liczyć projekty zakładające świadczenie usług opartych na e-usłudze, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez maksymalnie 24 miesiące.


Zamknięcie naboru wniosków przewidywane jest na dzień 31 lipca.


W związku z dodatkowym naborem w lipcu zaplanowany wcześniej sierpniowy konkurs w działaniu 8.1 przesunięty zostanie na wrzesień.


mojafirma.infor.pl/PARP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Daniela Wybrańczyk

prawnik, mediator

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama