reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Jedno okienko w praktyce

Jedno okienko w praktyce

25 czerwca w siedzibach wszystkich oddziałów ZUS odbędą się szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu rejestracji działalności gospodarczej w tzw. "jednym okienku".

Ostatnia nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zmieniła zasady zakładania firmy. Celem nowych przepisów było ułatwienie i skrócenie procedury rejestracji działalności gospodarczej, poprzez wizytę tylko w urzędzie gminy w tzw. „jednym okienku” oraz ograniczenie liczby składanych wniosków. Niestety, pomimo wprowadzonych uproszczeń, wielu przyszły właścicieli firm ma problemy z prawidłowym wypełnieniem dokumentów.


Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje 25 czerwca w całym kraju otwarte szkolenie. Wszelkie wątpliwości dotyczące zakładania firm oraz ich zawieszania/odwieszania a także zasad rozliczania i dokumentowania będą wyjaśniane przez ekspertów ZUS-u oraz specjalistów z urzędów gmin i urzędów skarbowych.


W trakcie szkolenia jego uczestnicy będą mogli indywidualnie skonsultować się ze specjalistami. Otrzymają również materiały informacyjne oraz hasło upoważniające do bezpłatnego korzystania przez dwa tygodnie z serwisu internetowego Gazety Prawnej.


Szkolenia odbędą się w siedzibach oddziałów i inspektoratów ZUS. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są telefonicznie.

mojafirma.infor.pl/ZUS

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama