REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zamówienia publiczne, Szkolenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowe Prawo zamówień publicznych od 2021 roku - trwają prace w Sejmie

19 lipca 2019 r. Sejm skierował projekt nowego Prawa zamówień publicznych do dalszych prac w Komisji Nadzwyczajna ds. deregulacji. Nowe Prawo zamówień publicznych ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku i spowodować m.in. zwiększenie liczby firm, w tym MŚP, startujących w przetargach, wzmocnienie polskiej innowacyjności i podniesienie efektywności przetargów.

Rozwój kompetencji managerskich w świecie biznesu - Goal Manager

Zmiany pokoleniowe oraz rozwijająca się technologia wymuszają zmiany w podejściu działów szkoleniowych oraz HR do form i formatów szkoleniowych. Zapotrzebowanie na pracowników wyróżniających się szczególnymi kompetencjami, o wysokiej kreatywności i zaangażowaniu powoduje, że działy HR szukają nowatorskich narzędzi szkoleniowych i edukacyjnych.

Nowe Pzp: tryb negocjacyjny i waloryzacja wartości kontraktu zachętą dla MŚP

Dobiegają końca prace na projektem nowego Prawa zamówień publicznych. Dla zwiększenia udziału przedstawicieli sektora MŚP w postępowaniach ustawa przewiduje prowadzenie negocjacji już w trybie podstawowym oraz możliwość waloryzacji wartości kontraktu i płatności zaliczkowych.

Silna marka kobiety w biznesie

O personal brandingu mówi się nie od dziś. Tom Peters, w publikacji na łamach magazynu „The Fast Company” w 1997, jako pierwszy użył sformułowania „The Brand Called You” - Marka Ty, tym samym dając początek nowemu trendowi z pogranicza rozwoju osobistego, marketingu, sprzedaży i public relations.

REKLAMA

Nowa ustawa o produktach kosmetycznych – szkolenie 4 czerwca 2019

Branża kosmetyczna stoi przed szeregiem wyzwań. W tym roku musi sprostać wielu nowościom w prawie. Jednymi z najistotniejszych, które z pewnością wpłyną na zachowanie sektora oraz praktykę organów w tym zakresie, są załączniki III i IV Dokumentu Technicznego Komisji Europejskiej w sprawie oświadczeń dotyczących produktów kosmetycznych do Rozporządzenia 655/2013. Jakie obostrzenia wprowadzają oraz na jakich zasadach wprowadzane są kosmetyki do obrotu w Unii Europejskiej będzie można usłyszeć podczas szkolenia Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy już 4 czerwca br. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Otwarte rozwiązania dźwignią dla rozwoju polskiego biznesu. Za nami 12. edycja konferencji Open Source Day

14 maja w Warszawie odbyła się kolejna edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej otwartym technologiom. Ponad 800 uczestników dopisało kolejną kartę do 12-letniej historii wydarzenia.

Akademia ABC Spółek: Czy zdasz test przedsiębiorcy?

Akademia ABC Spółek Czy zdasz test przedsiębiorcy? to darmowy meetup skierowany do freelancerów, samozatrudnionych czy osób na kontrakcie menadżerskim, które będę zakwalifikowane do testu przedsiębiorcy, a także dla każdego zainteresowanego. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji

Jakie funkcjonalności oferują najnowsze rozwiązania bazujące na otwartym oprogramowaniu? Jak można je wykorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu technologii sztucznej inteligencji? Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się osoby pracujące z otwartymi rozwiązaniami i jak im sprostać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Jak co roku będzie merytorycznie, ciekawie i praktycznie, co gwarantuje organizator wydarzenia – Linux Polska. Na uczestników czeka 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT, które zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

REKLAMA

„RODO - z czym to się je... spotkanie eksperckie”

RODO to prawdziwe wyzwanie dla polskiego przedsiębiorcy. Unijne przepisy nakładają na firmy nie tylko obowiązek wdrożenia zasad ochrony danych, reagowania na incydenty, rejestracji czynności przetwarzania czy informowania i realizowania żądań podmiotów danych. Wymagają one również, by odpowiednie rozwiązania były na bieżąco aktualizowane i sprawdzane. Mimo, że minął już prawie rok od wprowadzenia RODO wielu przedsiębiorców nadal sobie nie poradziło z jego wdrożeniem.

Faktury elektroniczne w zamówieniach publicznych

Od 18 kwietnia 2019 r. faktury elektroniczne będą obowiązkowym standardem w zamówieniach publicznych, koncesjach na usługi budowlane i partnerstwie publiczno-prawnym. Resort przedsiębiorczości i technologii uruchomił dla przedsiębiorców i podmiotów publicznych bezpłatną Platformę Elektronicznego Fakturowania.

Kontrole zwolnień lekarskich w firmach - ZUS przeszkoli przedsiębiorców

Ne tylko ZUS, ale także pracodawca jest uprawniony do kontroli zwolnień lekarskich pracowników. ZUS przeprowadzi dla nich szkolenia.

Konferencja E-Administracja dla biznesu

15 maja 2019 w Warszawie odbędzie się konferencja E-Administracja dla biznesu. Elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Szkolenie "Dyrektywa NIS i ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa"

Zapraszamy na szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Nowe obowiązki dla podmiotów w sektorze energetyki, ciepła, paliw i gazu”, które odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

VI edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie

Już 14-15 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się VI Europejski Kongres Mobilności Pracy. EKMP to największe wydarzenie na temat delegowania pracowników i swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej.

Konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta”

10 kwietnia 2019 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta” organizowana przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

„RODO - z czym to się je... spotkanie eksperckie”

RODO to największa zmiana w ochronie danych osobowych od 20 lat. Wymusiło ono zmiany w dotychczasowej polskiej ustawie z danego zakresu. Kwestie prywatności i ochrony informacji zyskały większą wagę. Niestety wiele firm nie do końca poradziło sobie z wdrożeniem nowych przepisów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

"Pakiet paliwowy i Pakiet opałowy - nowe regulacje" - szkolenie

Zapraszamy na kolejną edycję specjalistycznego szkolenia: "Pakiet paliwowy i Pakiet opałowy - nowe regulacje", które odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2019 roku w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Nowe Prawo zamówień publicznych 2020 - konsultacje

Możliwe, że nowe Prawo zamówień publicznych wejdzie w życie już w 2020 r. Projekt trafił obecnie do konsultacji. Co zakłada?

Debata "Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy"

26 lutego 2019 r. w Warszawie odbędzie się debata debata Polskiego Instytutu Rozwoju Biznesu "Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy". Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Konferencja "Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją"

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji: „Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją” 27 lutego 2019 roku w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Infor.pl.

Zamówienia publiczne - e-fakturowanie

Od kwietnia 2019 r. ma nastąpić elektronizacja zamówień publicznych. Jedną z największych zmian ma być elektroniczne fakturowanie.

Szersze i bezpłatne udostępnianie informacji o przetargach

W Bydgoszczy odbyła się konferencja „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”, podczas której przedsiębiorcy rozmawiali nowych rozwiązaniach, jakie przyniosła reforma prawa gospodarczego, w tym Konstytucja dla Biznesu. Dyskutowana była także kwestia zmian w zamówieniach publicznych.

E- fakturowanie w zamówieniach publicznych od kwietnia 2019 r.

Rząd przyjął projekt ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwie publiczno-prywatnym. Zmiany mają na celu rozwijanie tzw. gospodarki cyfrowej, ograniczenie używania „papieru”, a także oszczędność czasu i pieniędzy dla przedsiębiorców i instytucji publicznych. Zmiany wynikają z przepisów Unii Europejskiej i wpisują się w realizację rządowego programu od papierowej do cyfrowej Polski.

Roszczenie regresowe wobec generalnego wykonawcy

Inwestor może zgłosić się z roszczeniem regresowym wobec generalnego wykonawcy. Czy zasada ta obowiązuje również w zamówieniach publicznych?

Malta i Cypr. Kierunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców - szkolenie

Temat biznesu za granicą jest ostatnio bardzo popularny. Jednak w jakich krajach warto inwestować i jakie niesie to za sobą korzyści dla polskich przedsiębiorców? W dniu 3 października 2018 r. w Hotelu Golden Tulip w Warszawie odbędzie się szkolenie, którego tematem będzie Malta i Cypr: inwestycje, spółki, rezydencja podatkowa oraz nieruchomości. Całość zostanie przeprowadzona przez polskich oraz zagranicznych ekspertów. Patronat nad wydarzeniem objął portal infor.pl.

Reforma prawa zamówień publicznych 2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przedstawiło projekt reformy zamówień publicznych. Według Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) to dobry kierunek zmian.

Zmiany w prawie zamówień publicznych

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Urzędem Zamówień Publicznych przygotowało koncepcję nowego Prawa Zamówień Publicznych. Jej główne cele to poprawa jakości zamówień publicznych, zwiększenie ich konkurencyjności i innowacyjności oraz wykorzystanie ich jako ważnego elementu polityki rozwojowej kraju.

Seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy"

Seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy" odbędzie się 15 maja w Szczecinie. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o wartości w ekonomii. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Konferencja Open Source w Biznesie

Spotkajmy się na bezpłatnej konferencji Open Source w Biznesie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Windykacja sektora B2C - Sposoby odzyskiwania należności

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym spotkaniu biznesowym pt. "Windykacja sektora B2C - Sposoby odzyskiwania należności". Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Seminarium "Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe - możliwości, obowiązki, strategie"

Firma CBE Polska zachęca do rozważenia udziału w drugiej edycji Seminarium pt. "Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe - możliwości, obowiązki, strategie", które odbędzie się 27 lutego 2018 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Większy dostęp do zamówień publicznych dla małych i średnich przedsiębiorstw w 2018 r.

MSP są w znacznej mierze wykluczane z realizacji zamówień publicznych. Chcemy zapewnić branży małych i średnich przedsiębiorstw dostęp do zamówień publicznych w pełnym zakresie, co zwiększy ich konkurencyjność - powiedziała PAP Andżelika Możdżanowska pełnomocnik rządu ds. małych i średnich firm w MR.

Kontynuacja szkoleń z JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przedłużają ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK". Urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z JPK_VAT również w grudniu. Przedsiębiorcy będą mogli się przeszkolić w dowolnym urzędzie.

Konferencja Biznes Trendy 2017

17 listopada 2017 r. w Centrum Wystawienniczym BCTW w Bydgoszczy odbędzie się konferencja Biznes Trendy 2017. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Elektronizacja zamówień publicznych w 2018 r.

Prace nad elektronizacją zamówień publicznych weszły w kolejną fazę. Ministerstwo Cyfryzacji, przy koncepcyjnej współpracy Urzędu Zamówień Publicznych, uruchomiło przetarg na budowę narzędzia e-zamówienia – pierwszego elementu całościowego rozwiązania umożliwiającego udzielanie zamówień w formie elektronicznej. Jednocześnie podjęto prace nad udostępnieniem centralnej platformy zakupowej, która będzie drugą, kluczową częścią systemu.

Szkolenie "Ochrona informacji poufnych i know - how w praktyce - zmiany systemu ochrony wynikające z uchwalenia dyrektywy UE nr 2016/943"

6 września 2017 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie "Ochrona informacji poufnych i know - how w praktyce - zmiany systemu ochrony wynikające z uchwalenia dyrektywy UE nr 2016/943". Szkolenie organizuje Centrum Promocji Informatyki. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), eIDAS - wpływ na zmiany w prawie i obowiązujące procedury administracyjne

12 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie " Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), eIDAS - wpływ na zmiany w prawie i obowiązujące procedury administracyjne”. Szkolenie organizuje Centrum Promocji Informatyki. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Jak przeciwdziałać "wciągnięciu" w oszustwa i tzw. karuzele VAT - szkolenie

18 maja 2017 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie "Jak przeciwdziałać "wciągnięciu" w oszustwa i tzw. karuzele VAT”. Szkolenie organizuje Centrum Promocji Informatyki. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Wzór faktury elektronicznej w zamówieniach publicznych w 2017 r.

Wystawianie elektronicznych faktur w zamówieniach publicznych będzie obowiązkowe dla przedsiębiorcy od 2020 roku. Natomiast wzór e-faktury zostanie przedstawiony w maju 2017 r. Kogo jeszcze obejmie obowiązek elektronicznego fakturowania?

Dokumentowanie zamówień publicznych

Zamawiający ma obowiązek szczegółowego dokumentowania prowadzonego postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego. Podstawowym dokumentem tworzonym przez zamawiającego jest protokół postępowania. Sporządzany jest on niezależnie od wartości oraz trybu prowadzonego postępowania.

Problematyka roszczeń i reklamacji w TSL - warsztat

W dniach 19 – 20 września 2016 r. w Warszawie odbędzie się warsztat "Problematyka roszczeń i reklamacji w TSL". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych - warsztat

W dniach 12 – 13 września 2016 r. w Warszawie odbędzie się warsztat "Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Akademia Młodego Managera – sztuka bycia managerem

W dniach 22 i 23 sierpnia 2016 w Warszawie odbędzie się szkolenie "Akademia Młodego Managera – sztuka bycia managerem". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Nowelizacja Prawa zamówień publicznych

Do połowy kwietnia 2016 r. Polska zobowiązana jest wdrożyć unijne dyrektywy o zamówieniach publicznych.

Zmiana wykonawcy zamówienia publicznego po zawarciu umowy

Zgodnie z opinią Urzędu Zamówień Publicznych zmiana wykonawcy może nastąpić tylko w ściśle określonych sytuacjach, m.in. gdy obowiązuje przepis prawa przewidujący możliwość pojawienia się nowego podmiotu, który staje się dłużnikiem z tytułu wykonania zamówienia publicznego.

Przetarg a ochrona danych osobowych

Przepisy o zamówieniach publicznych nie regulują kwestii ochrony danych osobowych w przetargach. Zgodnie z art. 8 pzp postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne, a zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych w ustawie.

Klauzule społeczne w zamówieniach publicznych

Rada Ministrów przyjęła zalecenia w sprawie stosowania przez administrację rządową klauzul społecznych w zamówieniach publicznych.

Tryb zapytania o cenę

Tryb zapytania o cenę, w świetle przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, jest powszechnie uznawany za najkorzystniejszy sposób wyboru wykonawców, którzy będą brali potencjalny udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Prostota jego stosowania, umożliwiająca współpracę z wybranym gronem wykonawców, jest jednak obwarowana szczegółowymi wymogami, które należy spełnić, aby stosować wskazany sposób udzielania zamówień publicznych.

Prawa autorskie w zamówieniach publicznych

Postanowienia dotyczące prawa autorskiego uregulowane są w niemal każdej istotnej umowie. W przypadku zamówień publicznych postanowienia takie pojawiają się zwykle w umowach, których przedmiotem jest nabycie praw do utworów. Jak chronić prawa autorskie w zamówieniach publicznych?

Ułatwienia w waloryzacji umów w zamówieniach publicznych

Nowa ustawa o zamówieniach publicznych i ubezpieczeniach wprowadza możliwość negocjowania waloryzacji płac w chwili ogłoszenia, a nie wejścia w życie przepisów mogących mieć wpływ na wysokość wynagrodzeń.

REKLAMA