REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji

Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji
Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji

REKLAMA

REKLAMA

Jakie funkcjonalności oferują najnowsze rozwiązania bazujące na otwartym oprogramowaniu? Jak można je wykorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu technologii sztucznej inteligencji? Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się osoby pracujące z otwartymi rozwiązaniami i jak im sprostać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Jak co roku będzie merytorycznie, ciekawie i praktycznie, co gwarantuje organizator wydarzenia – Linux Polska. Na uczestników czeka 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT, które zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day, która do tej pory przez wszystkie edycje zgromadziła łącznie blisko 20 000 uczestników, także tych śledzących prelekcje online, jest doskonale znanym wydarzeniem wszystkim tym, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi i najaktualniejszymi trendami z obszaru IT i nowych technologii.

REKLAMA

– Dzięki doświadczeniu w organizowaniu konferencji już przeszło dekadę, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jej znakiem rozpoznawczym jest praktyczny wymiar spotkania. Jesteśmy świadomi tego, że nasi uczestnicy, którzy pojawiają się na Open Source Day, odwiedzają wydarzenie, by zdobyć solidną dawkę informacji dotyczących tego, czym obecnie żyje branża otwartych rozwiązań. Ale przychodzą również po nowe umiejętności i merytoryczne wskazówki, które będą mogli wykorzystać np. w codziennej pracy inżyniera. A my chcemy dzielić się tą wiedzą, co zresztą jest zgodne z filozofią ruchu otwartego oprogramowania. Dlatego tradycyjnie w programie konferencji umieściliśmy praktyczne sesje techniczne, które będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszymi partnerami – najbardziej zaufanymi i cenionymi w środowisku dostawcami rozwiązań i usług open source: EnterpriseDB(EDB), Microsoft, MySQL Oracle, Sysdig oraz Zabbix. Cieszymy się, że ponownie w tym gronie znalazła się również firma RedHat, która jest sponsorem konferencji od samego początku – mówi Dariusz Świąder, prezes Linux Polska, organizator Open Source Day 2018, największego wydarzenia poświęconego otwartym rozwiązaniom w Europie Środkowo-Wschodniej.

Program tegorocznej edycji Open Source Day obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym i aktualnym kierunkom rozwoju branży IT.

REKLAMA

Jeden z bloków tematycznych obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja, konteneryzacja, wirtualizacja i cloud computing. Jak podkreślają eksperci, w dobie szybkiego rozwoju usług chmurowych, wirtualizacji i konteneryzacji wzrasta popyt na rozwiązania, które sprostają obecnym
i przyszłym wyzwaniom związanym z utrzymywaniem sprawnego środowiska IT. Nowoczesny system operacyjny, który jest jego „sercem” potrzebuje zespołu kompatybilnych narzędzi, które będą wspierać jego pracę. Podczas dedykowanej sesji technicznej eksperci firmy Red Hat przedstawią najnowszą odsłonę takiego systemu operacyjnego „do zadań specjalnych”. Chodzi o system Linux do zastosowań enterprise.

Kolejną ścieżką tematyczną jest bezpieczeństwo oraz monitoring sieci/infrastruktury IT. Jedna z sesji będzie stanowić przegląd nowych funkcjonalności najnowszej wersji Zabbix, czyli w pełni open source’owego, jednego z popularniejszych systemów do monitoringu. To spotkanie dedykowane nie tylko osobom, które już korzystają z tego rozwiązania, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowoczesnym monitorowaniu infrastruktury IT lub myślą o rozbudowie i usprawnieniu jej monitoringu. Dlaczego to ważne? – Żadne rozbudowane systemy nie mogą istnieć bez systemu wczesnego ostrzegania. W innym przypadku narażamy się starty (nie tylko te finansowe), wynikające z przerw we właściwym funkcjonowaniu systemu. Może do nich dojść w wyniku awarii, które po prostu się zdarzają, dlatego warto postawić na odpowiedni mechanizm monitorowania – wyjaśnia Tomasz Dziedzic, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii w Linux Polska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Okazuje się, że ta maksyma obowiązuje również w dziedzinie IT. Uczestnicy kolejnej sekcji dotyczącej bezpieczeństwa, będą mieli okazję zapoznać się z działaniami symulującymi rzeczywiste zachowania cyberprzestępców, co ma na celu m.in. lepsze zrozumienie aktualnego stanu bezpieczeństwa sieci, usprawnienie reakcji na incydenty oraz efektywniejsze przygotowanie się do ochrony przed niekontrolowanymi wyciekami danych.

Podczas tegorocznej konferencji Open Source Day trzeci blok tematyczny zostanie poświęcony tematyce związanej z rozwojem oprogramowania i z wykorzystaniem do tego celu otwartych rozwiązań. Jak zaznacza Tomasz Dziedzic z Linux Polska: Jeden z wątków będzie dotyczył potencjalnych zmian, z którymi będą musiały zmierzyć się firmy działające w obszarze nowoczesnych technologii – dotyczą one wykorzystania sieci neuronowych w procesie wytwarzania rozwiązań funkcjonalnych. Oprogramowanie open source posiadające otwarte źródło, w tym kontekście zyskuje nowy wymiar optymalizacyjny. Jednak firmy, które zajmują się jego tworzeniem lub dystrybucją czekają nowe wyzwania i zmiany, chociażby w zakresie testowania czy też licencjonowania powstających rozwiązań. Uczestnicy sesji będą również mieli okazję przejść przez cały proces wytwarzania rozwiązania opartego o sieci neuronowe: od zdefiniowania problemu i zdobycia danych, po wytrenowanie sieci i wdrożenie. Będzie to solidna porcja wskazówek i informacji dla praktyków
z branży IT czy firm, które chciałyby zacząć tworzyć rozwiązania wykorzystujące Deep Learning
– mówi
Tomasz Dziedzic, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii w Linux Polska.

Adam Wojtkowski, Regional General Manager CEE w Red Hat to jeden z keynote speakerów 12. edycji konferencji Open Source Day.

W tym roku Open Source Day gościć będzie warszawski stadion Legii.

Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2019 zostały: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z kolei patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: TOK FM, Warsaw Business Journal, Infor.pl, Egospodarka.pl, PC Format, CD Action, Magazynu Programista, ITWiZ, IT Resellser, Dziennika Internautów, OSworld.pl, Linux.pl oraz Linux Magazine Polska.

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod adresem: https://opensourceday.pl/

O Konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 7 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. 12. edycja konferencji odbędzie się w dniu 14 maja 2019 r. w Warszawie.

Informacje dla mediów:

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

+48 531 44 44 69

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA