REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji

Subskrybuj nas na Youtube
Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji
Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji

REKLAMA

REKLAMA

Jakie funkcjonalności oferują najnowsze rozwiązania bazujące na otwartym oprogramowaniu? Jak można je wykorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu technologii sztucznej inteligencji? Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się osoby pracujące z otwartymi rozwiązaniami i jak im sprostać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Jak co roku będzie merytorycznie, ciekawie i praktycznie, co gwarantuje organizator wydarzenia – Linux Polska. Na uczestników czeka 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT, które zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day, która do tej pory przez wszystkie edycje zgromadziła łącznie blisko 20 000 uczestników, także tych śledzących prelekcje online, jest doskonale znanym wydarzeniem wszystkim tym, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi i najaktualniejszymi trendami z obszaru IT i nowych technologii.

REKLAMA

– Dzięki doświadczeniu w organizowaniu konferencji już przeszło dekadę, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jej znakiem rozpoznawczym jest praktyczny wymiar spotkania. Jesteśmy świadomi tego, że nasi uczestnicy, którzy pojawiają się na Open Source Day, odwiedzają wydarzenie, by zdobyć solidną dawkę informacji dotyczących tego, czym obecnie żyje branża otwartych rozwiązań. Ale przychodzą również po nowe umiejętności i merytoryczne wskazówki, które będą mogli wykorzystać np. w codziennej pracy inżyniera. A my chcemy dzielić się tą wiedzą, co zresztą jest zgodne z filozofią ruchu otwartego oprogramowania. Dlatego tradycyjnie w programie konferencji umieściliśmy praktyczne sesje techniczne, które będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszymi partnerami – najbardziej zaufanymi i cenionymi w środowisku dostawcami rozwiązań i usług open source: EnterpriseDB(EDB), Microsoft, MySQL Oracle, Sysdig oraz Zabbix. Cieszymy się, że ponownie w tym gronie znalazła się również firma RedHat, która jest sponsorem konferencji od samego początku – mówi Dariusz Świąder, prezes Linux Polska, organizator Open Source Day 2018, największego wydarzenia poświęconego otwartym rozwiązaniom w Europie Środkowo-Wschodniej.

Program tegorocznej edycji Open Source Day obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym i aktualnym kierunkom rozwoju branży IT.

REKLAMA

Jeden z bloków tematycznych obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja, konteneryzacja, wirtualizacja i cloud computing. Jak podkreślają eksperci, w dobie szybkiego rozwoju usług chmurowych, wirtualizacji i konteneryzacji wzrasta popyt na rozwiązania, które sprostają obecnym
i przyszłym wyzwaniom związanym z utrzymywaniem sprawnego środowiska IT. Nowoczesny system operacyjny, który jest jego „sercem” potrzebuje zespołu kompatybilnych narzędzi, które będą wspierać jego pracę. Podczas dedykowanej sesji technicznej eksperci firmy Red Hat przedstawią najnowszą odsłonę takiego systemu operacyjnego „do zadań specjalnych”. Chodzi o system Linux do zastosowań enterprise.

Kolejną ścieżką tematyczną jest bezpieczeństwo oraz monitoring sieci/infrastruktury IT. Jedna z sesji będzie stanowić przegląd nowych funkcjonalności najnowszej wersji Zabbix, czyli w pełni open source’owego, jednego z popularniejszych systemów do monitoringu. To spotkanie dedykowane nie tylko osobom, które już korzystają z tego rozwiązania, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowoczesnym monitorowaniu infrastruktury IT lub myślą o rozbudowie i usprawnieniu jej monitoringu. Dlaczego to ważne? – Żadne rozbudowane systemy nie mogą istnieć bez systemu wczesnego ostrzegania. W innym przypadku narażamy się starty (nie tylko te finansowe), wynikające z przerw we właściwym funkcjonowaniu systemu. Może do nich dojść w wyniku awarii, które po prostu się zdarzają, dlatego warto postawić na odpowiedni mechanizm monitorowania – wyjaśnia Tomasz Dziedzic, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii w Linux Polska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Okazuje się, że ta maksyma obowiązuje również w dziedzinie IT. Uczestnicy kolejnej sekcji dotyczącej bezpieczeństwa, będą mieli okazję zapoznać się z działaniami symulującymi rzeczywiste zachowania cyberprzestępców, co ma na celu m.in. lepsze zrozumienie aktualnego stanu bezpieczeństwa sieci, usprawnienie reakcji na incydenty oraz efektywniejsze przygotowanie się do ochrony przed niekontrolowanymi wyciekami danych.

Podczas tegorocznej konferencji Open Source Day trzeci blok tematyczny zostanie poświęcony tematyce związanej z rozwojem oprogramowania i z wykorzystaniem do tego celu otwartych rozwiązań. Jak zaznacza Tomasz Dziedzic z Linux Polska: Jeden z wątków będzie dotyczył potencjalnych zmian, z którymi będą musiały zmierzyć się firmy działające w obszarze nowoczesnych technologii – dotyczą one wykorzystania sieci neuronowych w procesie wytwarzania rozwiązań funkcjonalnych. Oprogramowanie open source posiadające otwarte źródło, w tym kontekście zyskuje nowy wymiar optymalizacyjny. Jednak firmy, które zajmują się jego tworzeniem lub dystrybucją czekają nowe wyzwania i zmiany, chociażby w zakresie testowania czy też licencjonowania powstających rozwiązań. Uczestnicy sesji będą również mieli okazję przejść przez cały proces wytwarzania rozwiązania opartego o sieci neuronowe: od zdefiniowania problemu i zdobycia danych, po wytrenowanie sieci i wdrożenie. Będzie to solidna porcja wskazówek i informacji dla praktyków
z branży IT czy firm, które chciałyby zacząć tworzyć rozwiązania wykorzystujące Deep Learning
– mówi
Tomasz Dziedzic, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii w Linux Polska.

Adam Wojtkowski, Regional General Manager CEE w Red Hat to jeden z keynote speakerów 12. edycji konferencji Open Source Day.

W tym roku Open Source Day gościć będzie warszawski stadion Legii.

Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2019 zostały: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z kolei patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: TOK FM, Warsaw Business Journal, Infor.pl, Egospodarka.pl, PC Format, CD Action, Magazynu Programista, ITWiZ, IT Resellser, Dziennika Internautów, OSworld.pl, Linux.pl oraz Linux Magazine Polska.

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod adresem: https://opensourceday.pl/

O Konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 7 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. 12. edycja konferencji odbędzie się w dniu 14 maja 2019 r. w Warszawie.

Informacje dla mediów:

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

+48 531 44 44 69

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA