Dokumentowanie zamówień publicznych
REKLAMA
REKLAMA
Protokół postępowania, wraz ze wszystkimi załącznikami, odzwierciedla wszystkie zdarzenia, jakie zaszły w trakcie oraz w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. Jest on istotny nie tylko dla danej jednostki zamawiającej, ale także dla instytucji kontrolujących poszczególne postępowania.
REKLAMA
Treść protokołu postępowania
Przepisy ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: upzp) określają zakres informacji, jakie powinny zostać wskazane przez zamawiającego w protokole postępowania. W świetle art. 96 ust. 1 upzp protokół powinien zwierać:
● opis przedmiotu zamówienia,
● informację o trybie udzielenia zamówienia,
● informacje o wykonawcach,
● cenę i inne istotne elementy ofert,
● wskazanie wybranej oferty lub ofert.
REKLAMA
Są to jednak tylko minimalne wymogi, jakie powinien spełniać każdy protokół, ponieważ na podstawie art. 96 ust. 5 upzp wydane zostało rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 26 października 2010 r. w sprawie protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (dalej: rozporządzenie), określające m.in. zakres dodatkowych informacji zawartych w protokole – w zależności od trybu prowadzonego postępowania.
Rozporządzenie określa wzór protokołu z podziałem na informacje właściwe wyłącznie dla konkretnych trybów udzielania zamówienia, nie różnicując jednak zakresu podawanych informacji w zależności od wartości zamówienia.
Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes cały artykuł: Dokumentowanie zamówień publicznych
W artykule przedstawiono również:
- informacje o dialogu technicznym w protokole postępowania,
- obowiązek sporządzenia i forma protokołu postępowania,
- odpowiedzialność za protokół postępowania.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.