reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Dokumentowanie zamówień publicznych

Dokumentowanie zamówień publicznych

Zamawiający ma obowiązek szczegółowego dokumentowania prowadzonego postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego. Podstawowym dokumentem tworzonym przez zamawiającego jest protokół postępowania. Sporządzany jest on niezależnie od wartości oraz trybu prowadzonego postępowania.

Protokół postępowania, wraz ze wszystkimi załącznikami, odzwierciedla wszystkie zdarzenia, jakie zaszły w trakcie oraz w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. Jest on istotny nie tylko dla danej jednostki zamawiającej, ale także dla instytucji kontrolujących poszczególne postępowania.

Treść protokołu postępowania

Przepisy ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: upzp) określają zakres informacji, jakie powinny zostać wskazane przez zamawiającego w protokole postępowania. W świetle art. 96 ust. 1 upzp protokół powinien zwierać:

● opis przedmiotu zamówienia,

● informację o trybie udzielenia zamówienia,

● informacje o wykonawcach,

● cenę i inne istotne elementy ofert,

● wskazanie wybranej oferty lub ofert.

Są to jednak tylko minimalne wymogi, jakie powinien spełniać każdy protokół, ponieważ na podstawie art. 96 ust. 5 upzp wydane zostało rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 26 października 2010 r. w sprawie protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (dalej: rozporządzenie), określające m.in. zakres dodatkowych informacji zawartych w protokole – w zależności od trybu prowadzonego postępowania.

Rozporządzenie określa wzór protokołu z podziałem na informacje właściwe wyłącznie dla konkretnych trybów udzielania zamówienia, nie różnicując jednak zakresu podawanych informacji w zależności od wartości zamówienia.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes  cały artykuł: Dokumentowanie zamówień publicznych

W artykule przedstawiono również:

  • informacje o dialogu technicznym w protokole postępowania,
  • obowiązek sporządzenia i forma protokołu postępowania,
  • odpowiedzialność za protokół postępowania.
reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama