REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa o dzieło, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zwolnienie podmiotowe od VAT w interpretacjach organów podatkowych

Zwolnienie podmiotowe od VAT w praktyce wywołuje kontrowersje. Prezentujemy fragmenty wybranych interpretacji organów podatkowych.

Kryzys gospodarczy jest już w Polsce

Kryzys gospodarczy. Według polskich firm kryzys dosięgnął już krajową gospodarkę. Przedsiębiorcy nie mają też nadziei na poprawę sytuacji - wynika z badań Instytutu Keralla.

Nowa dyrektywa unijna dla sklepów internetowych

W ciągu dwóch lat wejdą w życie nowe przepisy dla sklepów internetowych. Unijna dyrektywa rozszerza ochronę konsumentów.

Polacy szanują pracodawcę

Ponad 80 proc. Polaków odczuwa szacunek wobec swojego pracodawcy, ponad 70 proc. twierdzi, że prywatne firmy tworzą więcej miejsc pracy niż przedsiębiorstwa państwowe - wynika z badań GfK Polonia.

REKLAMA

Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi nabór firm do projekt Instrument Szybkiego Reagowania. Dowiedz się w jaki sposób ubiegać się o nieodpłatne szkolenia.

Jak oszacować wartość firmy?

Zdecydowana większość (ponad ¾) prezesów i dyrektorów generalnych na świecie uważa, że powinno się zwracać większą uwagę na właściwe szacowanie dóbr niematerialnych, takich jak kapitał intelektualny i relacje z klientami – wynika z najnowszego raportu CIMA Rebooting Business: Valuing the Human Dimension. Jednocześnie, ponad 50% z niemal 300 ankietowanych z 21 krajów, ocenia, że ich organizacje obecnie szacują wartość dóbr niematerialnych „dobrze“ lub „bardzo dobrze“. Co więcej, jedynie 12 proc. z nich o pomoc w realizacji tego zadania zwraca się do swoich działów finansowych.

Zatory płatnicze zabijają małe firmy

23 proc. przedsiębiorców i 20 proc. menedżerów uważa, że brak płatności w terminie nie jest czymś złym jeżeli umożliwia finansowanie własnej działalności - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów.

Limit składek ZUS 2012

Limit składek ZUS 2012. Publikujemy zestawienie limitów składek ZUS na 2012 rok. Dowiedz się jakie są limity dla ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego i rentowego.

REKLAMA

Limit składki zdrowotnej 2012

Limit składki zdrowotnej 2012. Dowiedz się jaki jest limit składki zdrowotnej na 2012 rok.

Kontrola poczty pracowniczej przez pracodawcę

Kiedy pracodawca może kontrolować służbowy e-mail pracownika? Dowiedz się jakie prawa ma pracodawca oraz co dzieje się w sytuacji, gdy pracownik wykorzystuje pocztę firmową do spraw prywatnych.

Zmiana składu osobowego spółki jawnej - skutki

Zmiana składu osobowego spółki jawnej. Jakie skutki wiążą się z wejściem nowego wspólnika do spółki jawnej? Ekspert wyjaśnia jakie następstwa wiążą się z ze zmianą składu osobowego spółki cywilnej.

38 proc. Polaków woli firmę niż etat

38 proc. Polaków woli założyć własną firmę niż pracować na etacie. Działalność gospodarczą planuje rozpocząć 36 proc. Polaków - wynika z badań GfK Polonia.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a zwolnienie od VAT

Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie zostały wymienione w prze­pisach określających wyłączenia ze zwolnienia od VAT. W przeszłości jednak w przy­padku gdy wynagrodzenie podatnika było określane w formie prowizji, kwotę tego wynagrodzenia mnożyło się razy 30.

Spółki kapitałowe w organizacji

Z reguły wspólnicy jeszcze przed założeniem właściwej spółki kapitałowej (tj. spółki z o.o. lub spółki akcyjnej) muszą dokonywać czynności potrzebnych do zorgani­zowania spółki. Wówczas można prowadzić w pewnym zakresie działalność w formie tzw. spółki w organizacji.

Spółki osobowe - poradnik

Spółka osobowa to przede wszystkim zrzeszenie osób - wspólników tworzacych spółkę. Zastanawiasz się nad założeniem spółki osobowej? Ekspert wyjaśnia zasady jakie rządzą spółkami osobowymi.

Spółki kapitałowe - cechy

Dowiedz się jakie są charakterystyczne cechy spółek kapitałowych. Ekspert wyjaśnia istotę spółek kapitałowych.

Rachunkowość w fundacji i stowarzyszeniu

Ekspert podpowiada kiedy można stosować uproszczoną rachunkowość. Dowiedz się w jaki sposób powinna być prowadzona rachunkowość w fundacjach i stowarzyszeniach.

Organizacja pozarządowa (NGO) - definicja

Organizacja pozarządowa (NGO). Ekspert wyjaśnia w jaki sposób organizacja pozarządowa jest zdefiniowana w polskim prawie.

Reklama SMS - opłacalna czy nie?

Reklama SMS nie cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Poznaj trzy fakty dotyczące reklamy SMS.

Ustawa deregulacyjna po raz trzeci?

Resort gospodarki pracuje nad trzecią ustawą deregulacyjną. Nowe przepisy mają uprościć m.in. prawo podatkowe i budowlane.

Trzecia ustawa deregulacyjna

Trzecia ustawa deregulacyjna. Ministerstwo Gospodarki kontynuuje prace nad trzecią ustawą deregulacyjną. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim prawa podatkowego oraz procesu uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Marketing bezpośredni - sposób promocji i zasięg

Techniki marketingu bezpośredniego są wykorzystywane w branżach produktów konsumenckich. Około 20-30% odbiorców w ostatnim miesiącu otrzymała broszury reklamowe dotyczące tych produktów. Marketing bezpośredni jest rzadko wykorzystywany w przypadku dóbr trwałych oraz w branży turystycznej i edukacji. Tylko 5% osób otrzymało materiały informacyjne dotyczące tych branż.

RegioStars 2013

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

„Szanse dla młodzieży" to nowa inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. Nowe przedsięwzięcie ma zapewnić zwiększenie szans absolwentów na zdobycie pracy.

Co z klauzulami niedozwolonymi?

Uznanie klauzuli umownej za niedozwoloną wyłącza jej stosowanie przez wszystkich przedsiębiorców. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiadają się przedsiębiorcy.

Skadka wypadkowa wzrośnie od 1 kwietnia

Składka wypadkowa będzie wyższa od 1 kwietnia 2012 roku. To już trzecia, po składce rentowej i zdrowotnej, podwyżka w ciągu roku.

Składki ZUS wzrosły już trzy razy w 2012 roku. W kwietniu kolejna podwyżka!

Od początku roku składki przedsiębiorców odprowadzane do ZUS wzrastały już trzy razy. To nie koniec. Od 1 kwietnia wyższa jest również składka wypadkowa.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach można złożyć najpóźniej do 1 marca. Dowiedz się kto ma obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Składka wypadkowa 2012 - wzrost składki wypadkowej od 1 kwietnia 2012

Składka wypadkowa 2012. 1 kwietnia 2012 roku wzrosła składka wypadkowa. Firmy, które zatrudniają 9 lub mniej pracowników oraz płatnicy niezarejestrowani w systemie REGON zapłacą więcej. Dowiedz się ile twoją firmę będzie kosztować składka wypadkowa w 2012 roku.

Składka wypadkowa PKD 2012

Składka wypadkowa PKD 2012. Sprawdź wysokość składki wypadkowej dla twojej grupy działalności PKD w 2012 roku.

Pracodawcy udzielają urlopy nieprawidłowo

Tylko 48 proc. Polaków twierdzi, że udzielanie urlopów przez pracodawców następuje w pełnym wymiarze. Aż 45 proc. badanych wskazało, że ich pracodawcy przestrzegają przepisów BHP.

Pracownik 50+

Pracownik, któremu do emerytury brakuje mniej niż cztery lata jest chroniony przez prawo pracy przed zwolnieniem lub zmianą warunków umowy. Dla zatrudniającego jedynym sposobem rozstania się z pracownikiem jest wówczas porozumienie stron lub rozwiązanie umowy z przyczyn uzasadniających zwolnienie bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Zastrzeżenie wartości umów (cen usług) przedstawianych jako doświadczenie zawodowe

Zastrzeżenie wartości umów (cen usług) przedstawianych jako doświadczenie zawodowe. Dowiedz się, czy wykonawca w przetargu publicznym może zastrzec wartości umów (ceny usług) z podmiotami prywatnymi, które to usługi przedstawia jako doświadczenie zawodowe.

NFZ dyskryminował na Śląsku

NFZ dyskryminował kontrahentów z branży ortopedycznej na Śląsku. UOKiK uznał praktykę za ograniczającą konkurencję.

Rekrutacja a umiejętności interpersonalne

„Niezbędne wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne” – to zdanie pojawia się w niemal każdym ogłoszeniu o pracę. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co konkretnie kryje się pod pojęciem „umiejętności interpersonalnych” i jaką rolę odgrywają w procesach rekrutacyjnych?

Kiedy przedsiębiorca może ponownie wybrać ryczałt?

Kiedy przedsiębiorca może wybrać ponownie ryczałt jako formę opodatkowania? Podatnicy muszą spełnić szereg wymogów, które określa ustawa z dnia 20 listopada 1998 o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Polak nie lubi przedsiębiorcy

Polacy niewiele wiedzą o znaczeniu przedsiębiorców dla gospodarki. Większość Polaków nie wie, że przedsiębiorcy zatrudniają ponad połowę poszukujących pracy oraz, że generują większą część PKB - wynika z badania GfK Polonia.

Jak wykorzystać informację o „zysku surowym”?

Przedsiębiorca ma szansę na przyjęcie dużego zamówienia. Na co powinien zwrócić uwagę? Ekspert wyjaśnia w jaki sposób można wykorzystać informację o „zysku surowym”.

5 sposobów na ograniczenie kosztów utrzymania nieruchomości

Utrzymanie nieruchomości stanowi duży wydatek w naszym budżecie. Niezależnie od tego czy mieszkamy w mieszkaniu, apartamencie czy domu, co miesiąc ponosimy koszty utrzymania naszego lokum. Co zrobić, aby ograniczyć koszty utrzymania nieruchomości? Sposobów jest wiele, przedstawimy najciekawsze z nich.

Rosną płace, rośnie zatrudnienie

W styczniu płace wzrosły aż o 8,1 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Firmy nie tylko sięgnęły głębiej do kieszeni, ale też zatrudniły o 0,9 proc. osób więcej niż przed rokiem - podał GUS.

Czy można obniżyć obrót należny VAT?

Czy można obniżyć obrót należny w podatku od towarów i usług z tytułu transakcji, która już została wykonana? Czy porozumienie zawarte w tym zakresie między stronami po realizacji świadczeń będzie stanowiło podstawę do korekty faktury?

Urzędnika będzie łatwiej ukarać

Urzędnicy będą ponosić odpowiedzialność za gospodarowanie finansami publicznymi. Pracownicy administracji będą mogli zostać ukarani również za naruszenia związane z zamówieniami publicznymi.

Podatkowe koszty tak zwanych „eventów”

Czy wydatki związane z organizowanymi przez przedsiębiorców "eventami" stanowią koszt podatkowy? Ekspert wyjaśnia w jakich sytuacjach wydatki na "eventy" będą zaliczone do kosztów podatkowych.

Miejsce świadczenia usług hostingowych

Opodatkowanie usług wymaga ustalenia miejsca ich świadczenia. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób ustalić miejsce świadczenia usług hostingowych.

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygaśnie 18 kwietnia – poinformowała Komisja Europejska. Producenci truskawek mają powód do obaw. Wygaśnięcie cła antydumpingowego na truskawki może doprowadzić do gwałtownych spadków obrotu małych i średnich firm.

Ceny znowu w górę

Ceny w styczniu wzrosły o 4,1 proc. - wynika z danych GUS. Najwięcej zapłacimy za alkohol i żywność.

Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny

Nadużycia, związane z odwróconymi kredytami hipotecznymi, sprawiły, że tematem zainteresowało się Ministerstwo Gospodarki. MG chce, żeby ustawa, regulująca odwrócone kredyty hipoteczne zawierała odrębne przepisy, dotyczące renty dożywotniej i przeniesienia praw własności do nieruchomości. Istnieją bowiem tzw. fundusze hipoteczne, które wzorują się na umowach dożywocia i zarabiają na quasi odwróconych kredytach hipotecznych.

Sposób obliczania składki KRUS (ubezpieczenie zdrowotne rolników) – III kwartał 2012

Składki KRUS 2012. W jaki sposób należy obliczyć składkę na ubezpieczenie społeczne rolników?

Terminy składki KRUS 2012

Terminy składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników 2012. Dowiedz się jakie są terminy płatności do KRUS w 2012 roku.

Leasing operacyjny - co to takiego?

Leasing operacyjny dla firm. Dowiedz się na czym polega leasing operacyjny i kto może z niego korzystać.

REKLAMA