REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Technologia, Produkcja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

CRM w telefonie pracownika. Czy warto postawić na aplikację mobilną?

Mobilne odpowiedniki stron internetowych stały się już wymaganym przez klientów standardem. Firmy IT proponują podobne rozwiązania dla systemów informatycznych wspomagających procesy przedsiębiorstwa, m. in. dla popularnych CRM. Jakie korzyści dają takie aplikacje? Czy przesyłane przez nie dane będą bezpieczne?

FinTech – technologia dla ludu czy przełomowy model biznesowy?

Od 2010 roku suma inwestycji w globalny sektor FinTech wyniosła ponad 50 miliardów dolarów, dzięki czemu powstało 2500 nowy spółek. W jaki sposób mariaż tradycyjnych usług bankowych i nowych technologii zmienił branżę finansową? Kto skorzysta, a kto straci na cyfrowej rewolucji?

Przesłanki zwrotu dofinansowania udzielonego z budżetu Unii Europejskiej na gruncie ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych cz.I

Jako kraj członkowski Unii Europejskiej, Polska otrzymuje duże środki na rozwój gospodarczy. Udzielane wsparcie finansowe przeznaczane jest m. in. na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki, poprawę zatrudnienia i życia obywateli, rozwój nowych technologii. Wsparcie finansowe udzielane jest za pośrednictwem różnego rodzaju programów i funduszy. Jak pokazują statystyki, polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego rodzaju wsparcia finansowego, celem rozwoju swojej firmy i podniesienia jej konkurencyjności. Jednakże środki z funduszy to nie tylko korzyści, ale też pewne zagrożenia.

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

REKLAMA

Będą zmiany w refundacji leków?

Ministerstwo zdrowia pracuje nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Mogą na niej ucierpieć polscy producenci leków.

Wymiana oprogramowania w firmie – jak szybko wdrożyć się w nowy system?

Jedną z głównych obaw, która skutecznie wstrzymuje przedsiębiorców przed zmianą oprogramowania jest kwestia związana z obsługą nowego, nieznanego jeszcze systemu. Firmy bardzo często wskazują na fakt, że pomimo iż rozwiązania wdrożone przed laty, obecnie się już nie sprawdzają, inwestycja w nowe jest utrudniona lub nawet niemożliwa, głównie przez wzgląd na inne rozmieszczenie kluczowych funkcji lub nawet zupełnie różny sposób obsługi.

Jak wprowadzać nowe rozwiązania informatyczne w firmie

Przy wybieraniu i wdrażaniu nowych rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie należy zrozumieć, czego tak naprawdę chce użytkownik, jak będzie z tego korzystać. Należy tak zaprezentować dane rozwiązanie pracownikom, aby wzbudzić ich zainteresowanie oraz uzmysłowić korzyści, jakie na co dzień będzie im przynosić ta technologia.

III Forum Nowoczesnej Produkcji

W dniach 5 – 6 kwietnia 2017 r. w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się III Forum Nowoczesnej Produkcji organizowane przez MM Conferences S.A. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

REKLAMA

Prawo badań klinicznych w Polsce

Polska to, według powszechnie dostępnych szacunków, blisko miliardowy rynek badań klinicznych, co w skali świata daje 3%-owy udział. Te liczby wskazują kierunek rozwoju polskiego sektora rynku zdrowia. Artykuł ukazuje badania kliniczne w świetle polskiego Prawa Farmaceutycznego.

Czas na wirtualną rzeczywistość w 2017 r.

Nadchodzący rok 2017 stał będzie pod wirtualnej rzeczywistości, która z technologicznej ciekawostki właśnie przeistoczyła się w ważną dziedzinę gospodarki. Już dziś dobry użytek robią z niej branże takie, jak marketing, nieruchomości czy edukacja. A to dopiero początek wielkiej rewolucji!

Warsztaty „Nawigacja dla produkcji” – 8-9 czerwca w Katowicach

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „Nawigacja dla produkcji”, zorganizowanych przez firmę PSI Polska dla planistów oraz szefów działów produkcji, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca 2016 r. w Hotelu Arsenal Palace w Katowicach. Patronat medialny nad warsztatami objął portal Infor.pl.

Jak dokładnie można rozliczyć koszty produkcji produktu gotowego?

Zapraszamy na webinarium "Jak dokładnie można rozliczyć koszty produkcji produktu gotowego? - Czy możemy mieć wynik bez odchyleń?", które odbędzie się 20 stycznia 2016 r., pod patronatem medialnym portalu Infor.pl.

5 trendów marketingowych, które czekają nas w 2016 roku

Media cyfrowe przeszły prawdziwą metamorfozę w ciągu ostatnich kilku lat, jednak firmy często nie są w stanie poradzić sobie z nawałem innowacji i nowych sposobów na dotarcie do klientów. Co to oznacza dla ambitnych marketerów, którzy już zastanawiają się, jak odnieść sukces w 2016 roku? Zamiast koncentrować się na tradycyjnych kanałach komunikacyjnych, należy spojrzeć naprzód i zastanowić się, jak wykorzystać nowe trendy, aby pokonać rywali rynkowych i zaspokoić potrzeby klientów. Poznaj trendy i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę w 2016 roku.

Automatyzacja produkcji za pomocą nowoczesnych narzędzi IT

Cena, jakość produktu, czas realizacji zlecenia – w dobie globalizacji rynku i zaostrzającej się rywalizacji w sektorze produkcyjnym to wartości, które determinują sukces przedsiębiorstwa. Tylko co zrobić, by było szybko, tanio i dobrze?

Komunikacja w przedsiębiorstwie – wąskie gardła

Osoby prowadzące działalność gospodarczą skupiają się zwykle, co całkiem zrozumiałe, na twardych danych, liczbach i wskaźnikach. Jednak źródła sukcesów firm, a także przyczyny ich porażek tkwią na głębszym, aczkolwiek niedocenianym poziomie. Chodzi o proces komunikowania. Nieprawidłowy obieg informacji w organizacji jest jak ciężka choroba tocząca ją od środka – tym groźniejsza, że często niezdiagnozowana. Wypracowanie efektywnego modelu komunikacji wymaga przede wszystkim identyfikacji i eliminacji tzw. wąskich gardeł. Jak wygląda to w praktyce?

Kredyt technologiczny 2015 - inwestycja w innowacje

Dobra wiadomość dla wszystkich polskich przedsiębiorców czekających na rozpoczęcie konkursów dotacyjnych z nowej perspektywy unijnej - już w pierwszym kwartale 2015 roku wystartuje kolejna odsłona kredytu technologicznego. To rodzaj dofinansowania, dzięki któremu możliwa jest spłata części zaciągniętego w banku kredytu na wdrożenie innowacyjnych technologii. W kolejce czeka już wielu chętnych – jak więc przygotować się do startu, by nie przegapić swojej szansy?

Kontrola niektórych wyrobów akcyzowych od 2015 r.

Do podpisu Ministra Finansów został skierowany projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie kontroli niektórych wyrobów akcyzowych. Wedle zmian od 2015 r. obecność funkcjonariusza celnego podczas czynności wydania z magazynu i zużycia alkoholu etylowego nie będzie obligatoryjna. Ograniczeniu ulegnie również obowiązek informowania właściwego naczelnika urzędu celnego przez podmioty winiarskie. Jakie zmiany jeszcze wejdą w życie w 2015 r.?

Jakie obowiązki ma producent i dystrybutor w zakresie bezpieczeństwa produktów?

Podstawowym obowiązkiem producenta i dystrybutora jest wprowadzanie na rynek wyłącznie bezpiecznych produktów. Jakie są obowiązki producentów i dystrybutorów dotyczące bezpieczeństwa produktów?

Kto ponosi odpowiedzialność za działania naprawcze?

Za działania naprawcze odpowiedzialność ponoszą zarówno producenci, jak również dystrybutorzy w zależności od okoliczności. Dla pewności strony umowy powinny określić dokładanie zakres odpowiedzialności za działania naprawcze.

Fax internetowy - czy warto z niego skorzystać?

Rośnie liczba osób korzystających z faxu internetowego. Na czym polega używanie faxu internetowego i czy warto jest z niego korzystać?

Jak wybrać procesor do serwera wirtualnego?

Jak wybrać procesor do serwera NAS

Wybór odpowiedniego procesora do serwera jest pewnym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących użytkowników. Ponadto urządzenie typu NAS (z ang. Network Attached Storage) jest dość specyficzną odmianą serwera, co nie ułatwia wyboru. Dla niewtajemniczonych w serwerowym nazewnictwie, NAS to taki rodzaj serwera, którego głównym przeznaczeniem jest udostępnianie plików przez sieć. W zależności od zastosowania może to być sieć zarówno kablowa jak i bezprzewodowa. Urządzenia NAS, szczególnie te zapewniające duża wydajność, bywają dość drogie. Jednak, jeśli zdecydujemy się na samodzielną budowę takiego serwera, możemy sporo na tym oszczędzić.

Jak wybrać odpowiedni procesor do komputera i serwera?

Czy notebook jest dobrym prezentem na komunie?

Nieuchronnie zbliża się okres komunii. To właśnie teraz rodzice oraz inni członkowie rodziny zastanawiają się nad pierwszym poważnym prezentem dla swoich pociech. W co warto zainwestować, żeby nie paść wyłącznie ofiarą najnowszych trendów, a jednocześnie podarować dziecku coś, co mu się spodoba i posłuży co najmniej kilka lat?

Gamepad- przedłużenie ręki

Coraz więcej ludzi spędza swój wolny czas grając w gry na konsoli lub komputerze. Joysticki, gamepady czy kierownice znacząco umilają i ułatwiają nam ten sposób rozrywki. Firmy Logitech, Microsoft, Apollo od dawna znane są na tym rynku, a ich produkty cieszą się dużą popularnością.

Kupujemy netbooka

Miniaturowe komputery ochrzczone mianem netbooków zdobywają coraz większą popularność i stanowią ciekawą, tańszą alternatywę dla pełnowymiarowych netbooków. Jeśli planujesz sprawić sobie prezent w postaci takiego komputera sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Czy będzie 3D bez okularów ??

Singapurska firma Sunny Ocean Studios ogłosiła, że w jej laboratoriach trwają już pracę nad technologią umożliwiającą wyświetlanie obrazu 3D, w taki sposób aby widz mógł go oglądać bez stereoskopowych okularów.

Gdzie powstają filmy w 3D Blu-ray??

Miejsce to nazywa się Advanced Authoring Center, i jest to ośrodek Panasonica który został uruchomiony aby nadzorować kodowanie i authoring trójwymiarowego video zapisanego w formacie Blu-ray. 

Znany haker złamał zabezpieczenia PS3

Znany haker - Hotz, który zasłynął złamaniem zabezpieczeń iPhona ogłosił, że znalazł sposób również na konsolę Playstation 3. "Łamanie" zabezpieczeń trwało podobno ponad 5 tygodni. To i tak niesamowity sukces biorąc pod uwagę, że urządzenie jest na rynku już 3 lata.

iPady już na Allegro

Po premierze nowego produktu Apple, wszyscy czekają na pierwsze wyniki sprzedaży. iPad pojawił się już w Polsce, jak na razie tylko na Allegro. Jednak już wkrótce trafi do sprzedaży oficjalnie. Urządzenie ma być podobno dostępne w cenie ok. 1700 zł.

Nowe cyfrówki od Samsunga

Samsung ostatnio zaprezentował dwa nowe modele cyfrowych aparatów kompaktowych wyposażonych w szerokokątne obiektywy z 15-krotnym zoomem. Pochodzą one z kategorii tzw. Superzoom, wyposażone są w 12 Mpx matryce, i obiektyw 24mm.

Czy Microsoft zaprezentuje smartfon Zune ?

Mimo oficjalnych zaprzeczeń szefostwa Microsoftu na temat pracy nad nowym smartfonem, nie ulega wątpliwości, że taki projekt jest realizowany. Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie mobilne marki Zune.

Największa na świecie plazma

Rozdzielczość 2160 na 4096 pikseli, 152 cale przekątnej ekranu. Jeśli te informacje nie robią na was wrażenia to wyobraźcie sobie plazmę Panasonica której powierzchnia odpowiada 9 ekranom 50-calowym.

Acer 23,6 cala Full HD

Tajwański producent wprowadza właśnie na rynek europejski monitor LCD o przekątnej ekranu 23,6 cala. Jest to monitor o zwiększonej do 120Hz częstotliwości, co umożliwia w połączeniu ze stereoskopowymi okularami efekt trójwymiarowości.

Dell Mini 5 konkurencją dla iPada??

Dell Mini 5 to urządzenie, które może pretendować do konkurenta dla nowego produktu Apple. Podobny był nawet sposób jego prezentacji przez amerykańskiego prezesa Michaela Della - wyciągnął go z kieszeni i zaprezentował jego możliwości m.in dotykowy ekran i system Android. 

Nadchodzi nowa szósta AutoMapa

AutoMapa 6 zaraz po wydaniu okazała się pełna usterek. Spotyka to najczęściej aplikacje wydane zbyt wcześnie aby dotrzymać kroku konkurencji. Łatka jednak pojawiła się stosunkowo szybko eliminując irytujące błędy.

Symbian jako open-source

Oprogramowanie Symbian zyskało popularność głównie dzięki telefonom Nokii. Korzysta z niego również kilku innych producentów jak Sony Ericcson czy Samusng. Z oprogramowania fundacji korzysta najwięcej urządzeń mobilnych na świecie. Jego twórcy zdecydowali się poczynić od dawna zapowiadany krok i udostępnić Symbian OS w wersji open-source.

Oracle przejmuje Sun Microsystems

Oracle, gigant rynku IT, specjalizujący się w bazach danych dostał przyzwolenie od Komisji Europejskiej na przejęcie Sun'a. Transakcja dojdzie do skutku w tym roku, a jej koszt wyniesie szacunkowo 7 mld dolarów.

Intel za obniżeniem cen komputerów

Zaskoczenie wśród firm i klientów wywołało oświadczenie firmy Intel o zbyt wysokich cenach komputerów. Według władz firmy ceny są wywindowane na tyle, że przeciętny użytkownik nie może sobie pozwolić na taki sprzęt o jakim marzy. Producent z Santa Clara ma zamiar to zmienić.

Telewizja 3D HD od Samsunga

Koreański producent poinformował, że jako pierwszy w swoich fabrykach rozpoczyna masową produkcję paneli LCD i LED do trójwymiarowych telewizorów HDTV.

Pierwsza płyta z USB 3.0

ASUS P6X58D Premium jest pierwszą płytą główną, która została certyfikowana przez USB Implementation Forum (USB-IF), jako obsługująca technologię USB 3.0.

23-calowa nowość od Hyundaia

Na rynku właśnie pojawił się nowy 23-calowy monitor firmy Hyundai. Dysponuje rozdzielczością 1920x1080 pikseli i bardzo dobrym kontrastem dynamicznym rzędu 20000:1 - to wszystko zamknięte w połyskującej czarnej obudowie.

Toshiba rozpoczyna produkcję Blu-ray

Format zapisu HD DVD stworzony przez Toshibę przegrał batalię o następstwo standardu DVD. Rynek i użytkownicy skłonili się do Blu-raya, dlatego też japoński producent rozpoczął intensywną produkcję tego typu urządzeń. W ciągu kilku tygodni pojawią się aż 3 nowe urządzenia tego typu sygnowane logo Toshiba.

Nvidia w każdym Audi

NVIDIA załapała się na intratny kontrakt w branży samochodowej. Jej procesory graficzne stanowić będą wyposażenie systemów nawigacyjnych i rozrywkowych we wszystkich pojazdach firmy Audi produkowanych w 2010 na całym świecie.

Kosmiczny notebook od Samsunga

Samsung okazał się jednym z najciekawszych wystawców targów CES 2010. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z notebookami, na którym zaprezentowany został niesamowity model z przezroczystym wyświetlaczem.

6 ekranowe panele od Samsunga

Targi CES zawsze były jedną z najlepszych okazji do zaprezentowania gorących nowości. Samsung w tym roku przygotował naprawdę mocną i ciekawą ofertę. Jednym z prezentowanych produktów był panel złożony z trzech lub sześciu ekranów.

Komputer sterowany mięśniami

Gigant z Redmond opatentował elektromiografie, jako sposób kontrolowania urządzeń elektronicznych. Przyszłe rozwiązania mają doprowadzić do możliwości sterowania nimi za pomocą jakiegokolwiek mięśnia na ciele człowieka. Rozwiązanie Microsoftu ułatwiło by znacznie życie wielu niepełnosprawnym.

Toshiba wprowadza telefonicznego tłumacza

Japoński koncern zaprojektował system tłumacząc 3 języki: angielski, chiński i japoński. Program napisany dla telefonów komórkowych został prawdopodobnie wyposażony w moduł rozpoznawania i syntezy mowy.

Nowy ultramobilny notetbook Lenovo

Nowy notebook od Lenovo jest pierwszym z rodziny ThinkPad, opartym na platformie AMD. Maszyna wyposażona jest w 11,6-calowy ekran HD Ready oraz 4 GB pamięci RAM.

Mobicast, nowa usługa video od Microsoftu

Mobiecast jest nowym projektem Microsoftu dotyczącym streamingu video. Efektem prac ma być program umożliwiający łączenie w czasie rzeczywistym tego samego zdarzenia nagranego kilkoma telefonami komórkowymi.

REKLAMA