REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

Elżbieta Chojnowska
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

FinTech jest instytucją, która w ramach swojej działalności wdraża innowacyjne technologie dotyczące finansów m.in. aplikacje mobilne, w celu kompleksowej i ulepszonej obsługi klienta w zakresie zarządzania jego środkami finansowymi za pośrednictwem internetu.

REKLAMA

W ramach branży FinTech wyróżniamy InsurTech, która zajmuje się mobilną i nowoczesną obsługą klientów w zakresie ubezpieczeń. 

Zobacz: Technologia

Big Data jest określeniem odnoszącym się do wielkich baz danych. Analiza takich zbiorów jest trudna, ponieważ zawierają dużo informacji „śmieci”, ale warto to robić, gdyż przegląd i selekcja Big Data daje możliwość poznawania nowych obszarów wiedzy.

Na kongresie wystąpili eksperci z zagranicy, m.in.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Chris Skinner – pisarz i finansista, przewodniczący Financial Services Club,
  • Stephen Brobst – ekspert Big Data, specjalista z zakresu technologii w Teradata Corporation,
  • Spiros Margaris – fundator, ventrure capitalist w Margaris Advisory,
  • Ghela Boskovich – fundatorka FemTechGlobal, szef StartupBootCamp.

Przedstawili oni swoją wizje przyszłości oraz wskazali jak w ich opinii innowacje technologiczne wpłyną na rozwój biznesu.

Zobacz: Finanse

FinTech i InsurTech

REKLAMA

Obecnie żyjemy w czasach, w których konsument jest królem. W szeroko pojętej branży usługowej, nowe technologie mają na celu ułatwienie i ulepszenie życia konsumenta. Dzięki aplikacjom mobilnym możemy szybko i w prosty sposób zarządzać finansami, analizować dane, dokonywać codziennych czynności tj., zakupy czy rezerwacja hotelu.

W opinii Gheli Boskovich oraz Chrisa Skinnera każdy bank powinien być FinTechem, tzn. świadczyć usługi związane z finansami za pomocą aplikacji mobilnych, przewidywać indywidualne potrzeby klientów oraz sprawiać, iż zarządzenie finansami staje się proste.

Przyszłością rozwoju branży InsurTech jest skupienie się na potrzebach klienta oraz wypracowanie  lepszego kontaktu z nim. Wiodącym trendem w tej dziedzinie będą ubezpieczenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, dlatego też zakłady ubezpieczeń powinny (podobnie jak wszystkie instytucje z branży FinTech) skutecznie walczyć z hakerami.

Spiros Margaris udzielał również dobrych rady przyszłym przedsiębiorcom branży technologicznej. Podkreślił, iż w drodze do sukcesu możemy odnieść wiele porażek i stracić pieniądze. Jednak najważniejsza jest odwaga, dzięki której podejmujemy wizjonerskie kroki oraz uważna obserwacja, która pozwala przewidzieć przyszłe potrzeby konsumentów.

Big Data

Jak podkreślił Spiros Margaris wielkie bazy danych zawierają dużo bezużytecznych informacji, ale ich analiza jest kluczem do wszystkiego.

REKLAMA

Prostota była motywem przewodnim wizji, którą przestawiła Ghela Boskovitch. Zdaniem ekspertki przetwarzanie i gromadzenie danych powinno opierać się na zgodzie klienta oraz prostocie w zastosowaniu uzyskanych informacji. Uczestnicy debaty podkreślili również, iż w przyszłości dane osobowe będą bardziej doceniane przez konsumentów oraz ostrożniej udostępniane - również za opłatą.

W ramach panelu Big Data głębiej poruszono temat sztucznej inteligencji (AI). Ekspert w tej dziedzinie - Stephen Brobst, podkreślił, że rozwój AI nie wycofuje ludzi z biznesu, ale daje im nowe możliwości i umiejętności.

Scott Neuman przedstawił przykład zastosowania AI w życiu codziennym – Machine Conversations – Kone Elevators. Firma Kone stworzyła system, dzięki któremu windy mogą porozumiewać się między sobą w ludzkim języku. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z produktów AI staje się proste i zrozumiale dla ludzi oraz zdecydowanie ułatwia życie.

Gość honorowy Kongresu, Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie FinTechy są docenione na międzynarodowych rynkach. - Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej – podkreślił Morawiecki.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA