REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

Elżbieta Chojnowska
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

FinTech jest instytucją, która w ramach swojej działalności wdraża innowacyjne technologie dotyczące finansów m.in. aplikacje mobilne, w celu kompleksowej i ulepszonej obsługi klienta w zakresie zarządzania jego środkami finansowymi za pośrednictwem internetu.

REKLAMA

W ramach branży FinTech wyróżniamy InsurTech, która zajmuje się mobilną i nowoczesną obsługą klientów w zakresie ubezpieczeń. 

Zobacz: Technologia

Big Data jest określeniem odnoszącym się do wielkich baz danych. Analiza takich zbiorów jest trudna, ponieważ zawierają dużo informacji „śmieci”, ale warto to robić, gdyż przegląd i selekcja Big Data daje możliwość poznawania nowych obszarów wiedzy.

Na kongresie wystąpili eksperci z zagranicy, m.in.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Chris Skinner – pisarz i finansista, przewodniczący Financial Services Club,
  • Stephen Brobst – ekspert Big Data, specjalista z zakresu technologii w Teradata Corporation,
  • Spiros Margaris – fundator, ventrure capitalist w Margaris Advisory,
  • Ghela Boskovich – fundatorka FemTechGlobal, szef StartupBootCamp.

Przedstawili oni swoją wizje przyszłości oraz wskazali jak w ich opinii innowacje technologiczne wpłyną na rozwój biznesu.

Zobacz: Finanse

FinTech i InsurTech

REKLAMA

Obecnie żyjemy w czasach, w których konsument jest królem. W szeroko pojętej branży usługowej, nowe technologie mają na celu ułatwienie i ulepszenie życia konsumenta. Dzięki aplikacjom mobilnym możemy szybko i w prosty sposób zarządzać finansami, analizować dane, dokonywać codziennych czynności tj., zakupy czy rezerwacja hotelu.

W opinii Gheli Boskovich oraz Chrisa Skinnera każdy bank powinien być FinTechem, tzn. świadczyć usługi związane z finansami za pomocą aplikacji mobilnych, przewidywać indywidualne potrzeby klientów oraz sprawiać, iż zarządzenie finansami staje się proste.

Przyszłością rozwoju branży InsurTech jest skupienie się na potrzebach klienta oraz wypracowanie  lepszego kontaktu z nim. Wiodącym trendem w tej dziedzinie będą ubezpieczenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, dlatego też zakłady ubezpieczeń powinny (podobnie jak wszystkie instytucje z branży FinTech) skutecznie walczyć z hakerami.

Spiros Margaris udzielał również dobrych rady przyszłym przedsiębiorcom branży technologicznej. Podkreślił, iż w drodze do sukcesu możemy odnieść wiele porażek i stracić pieniądze. Jednak najważniejsza jest odwaga, dzięki której podejmujemy wizjonerskie kroki oraz uważna obserwacja, która pozwala przewidzieć przyszłe potrzeby konsumentów.

Big Data

Jak podkreślił Spiros Margaris wielkie bazy danych zawierają dużo bezużytecznych informacji, ale ich analiza jest kluczem do wszystkiego.

REKLAMA

Prostota była motywem przewodnim wizji, którą przestawiła Ghela Boskovitch. Zdaniem ekspertki przetwarzanie i gromadzenie danych powinno opierać się na zgodzie klienta oraz prostocie w zastosowaniu uzyskanych informacji. Uczestnicy debaty podkreślili również, iż w przyszłości dane osobowe będą bardziej doceniane przez konsumentów oraz ostrożniej udostępniane - również za opłatą.

W ramach panelu Big Data głębiej poruszono temat sztucznej inteligencji (AI). Ekspert w tej dziedzinie - Stephen Brobst, podkreślił, że rozwój AI nie wycofuje ludzi z biznesu, ale daje im nowe możliwości i umiejętności.

Scott Neuman przedstawił przykład zastosowania AI w życiu codziennym – Machine Conversations – Kone Elevators. Firma Kone stworzyła system, dzięki któremu windy mogą porozumiewać się między sobą w ludzkim języku. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z produktów AI staje się proste i zrozumiale dla ludzi oraz zdecydowanie ułatwia życie.

Gość honorowy Kongresu, Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie FinTechy są docenione na międzynarodowych rynkach. - Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej – podkreślił Morawiecki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA