| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

FinTech jest instytucją, która w ramach swojej działalności wdraża innowacyjne technologie dotyczące finansów m.in. aplikacje mobilne, w celu kompleksowej i ulepszonej obsługi klienta w zakresie zarządzania jego środkami finansowymi za pośrednictwem internetu.

W ramach branży FinTech wyróżniamy InsurTech, która zajmuje się mobilną i nowoczesną obsługą klientów w zakresie ubezpieczeń. 

Zobacz: Technologia

Big Data jest określeniem odnoszącym się do wielkich baz danych. Analiza takich zbiorów jest trudna, ponieważ zawierają dużo informacji „śmieci”, ale warto to robić, gdyż przegląd i selekcja Big Data daje możliwość poznawania nowych obszarów wiedzy.

Na kongresie wystąpili eksperci z zagranicy, m.in.:

  • Chris Skinner – pisarz i finansista, przewodniczący Financial Services Club,
  • Stephen Brobst – ekspert Big Data, specjalista z zakresu technologii w Teradata Corporation,
  • Spiros Margaris – fundator, ventrure capitalist w Margaris Advisory,
  • Ghela Boskovich – fundatorka FemTechGlobal, szef StartupBootCamp.

Przedstawili oni swoją wizje przyszłości oraz wskazali jak w ich opinii innowacje technologiczne wpłyną na rozwój biznesu.

Zobacz: Finanse

FinTech i InsurTech

Obecnie żyjemy w czasach, w których konsument jest królem. W szeroko pojętej branży usługowej, nowe technologie mają na celu ułatwienie i ulepszenie życia konsumenta. Dzięki aplikacjom mobilnym możemy szybko i w prosty sposób zarządzać finansami, analizować dane, dokonywać codziennych czynności tj., zakupy czy rezerwacja hotelu.

W opinii Gheli Boskovich oraz Chrisa Skinnera każdy bank powinien być FinTechem, tzn. świadczyć usługi związane z finansami za pomocą aplikacji mobilnych, przewidywać indywidualne potrzeby klientów oraz sprawiać, iż zarządzenie finansami staje się proste.

Przyszłością rozwoju branży InsurTech jest skupienie się na potrzebach klienta oraz wypracowanie  lepszego kontaktu z nim. Wiodącym trendem w tej dziedzinie będą ubezpieczenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, dlatego też zakłady ubezpieczeń powinny (podobnie jak wszystkie instytucje z branży FinTech) skutecznie walczyć z hakerami.

Spiros Margaris udzielał również dobrych rady przyszłym przedsiębiorcom branży technologicznej. Podkreślił, iż w drodze do sukcesu możemy odnieść wiele porażek i stracić pieniądze. Jednak najważniejsza jest odwaga, dzięki której podejmujemy wizjonerskie kroki oraz uważna obserwacja, która pozwala przewidzieć przyszłe potrzeby konsumentów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »