REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Inwestycje, Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jest „Licznik Strat Lockdownowych”. Jaką kwotę pokazuje?

W Warszawie pojawiły się ekrany wyświetlające Licznik Strat Lockdownowych. Ile od marca 2020 r. straciła polska gospodarka w wyniku wprowadzenia lockdownu?

Jak bezpiecznie inwestować w niepewnych czasach?

W ubiegłym roku wiele inwestycji przestało przynosić zyski lub straciło na bezpieczeństwie transakcji. Eksperci wskazują, że sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego.

Piotr Winek: Tworzenie społeczności, która się nawzajem wspiera to najlepsze wsparcie dla biznesu [WYWIAD]

Relacje inwestorskie, ale i szerzej – kontakty w biznesie to element, który z jednej strony jest niezbędnym fundamentem każdej działalności, jednak z drugiej (paradoksalnie) – bywa często pomijany. Czy przedsiębiorcy mają czas na budowanie szczerych relacji?

Umowa inwestycyjna - podstawowe informacje

Co to jest umowa inwestycyjna? Jakie powinna zawierać zapisy? Co to jest klauzula lock-up w umowie inwestycyjnej?

REKLAMA

GPW nie powinna zmienić się w giełdę narodową [VIDEO]

GPW dominuje wśród giełd wschodniej Europy. Jednak to wynika ze słabości innych rynków finansowych w tym regionie. Co dalej ze strategią rozwoju warszawskiej giełdy?

Nowe standardy w rachunkowości funduszy inwestycyjnych

Do tej pory fundusze inwestycyjne najczęściej wyceniały swoje aktywa dłużne (obligacje oraz pożyczki) metodą skorygowanej ceny nabycia. Co zmieniło się w ostatnim czasie? Jak wycenić fundusze inwestycyjne?

5 dobrych praktyk w zarządzaniu tranzycją biznesową na odległość

Tranzycja biznesowa nabiera na znaczeniu, bo unowocześnianie przedsiębiorstw umacnia ich pozycję na rynku, a także sprawia, że stają się one bardziej odporne na dynamiczne zmiany gospodarcze.

GPW zakończyła rok rekordowymi obrotami

W grudniu 2020 roku łączna wartość obrotu akcjami na Głównym Rynku GPW wyniosła 35,3 mld zł, czyli o 152,6 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

REKLAMA

Tech-exodus z Doliny Krzemowej. Musk i inni wyprowadzają się z Kalifornii

Elon Musk opuszcza Dolinę Krzemową. W jego ślady idą wielkie firmy i miliarderzy. Gdzie przenosi się śmietanka z Silicon Valley?

Czy „big pharma” przejdzie do historii?

Big pharma - inwestorzy w zasadzie już zdecydowali. W miejsce wielkich koncernów farmaceutycznych w ich portfelach pojawiły się nowoczesne przedsiębiorstwa z sektora med-tech.

Biznes w pandemii - jakie są nowe sposoby działania firm?

Biznes w pandemii to nowe tempo zmian zachodzących w firmach. COVID-19 wymógł stosowanie na co dzień metod wcześniej uznawanych za innowacyjne i planowanych do wdrożenie w perspektywie czasu. O wpływie koronawirusa na działanie różnych sektorów rynku rozmawiano w trakcie panelu dyskusyjnego „Walka z koronawirusem – nowa rzeczywistość, nowe sposoby działania”, który odbył się w trakcie Made in Wroclaw 2020.

Venture Capital w Polsce dopiero tworzy własne standardy partnerstwa

W Polsce ekosystem sektora venture capital wciąż się kształtuje i nabiera solidnego doświadczenia. Obecnie w naszym kraju aktywność inwestycyjną deklaruje ponad 130 funduszy.

Szczyt pandemii może być okazją do przemyślenia strategii inwestycyjnych

Wiele wskazuje na to, że właśnie teraz jesteśmy świadkami światowego szczytu pandemii. W najgorszym wypadku nastąpi on w ciągu najbliższych tygodni. Oznacza to, że niedługo, wraz ze zmianą trendu w liczbie zachorowań, zmianie mogą ulec również trendy dotyczące procesów gospodarczych.

Pandemia przyspieszyła część rynkowych procesów w firmach

Nowe sposoby dostarczania usług i towarów, rynek e-commerce rozwinięty w niezwykłej skali w krótkim czasie czy powstanie nowych narzędzi pomocowych dla przedsiębiorców, które mogą być skuteczne także w przyszłości – to tylko niektóre zmiany, które zachodzą w gospodarce pod wpływem pandemii.

Łukasz Blichewicz: czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?

Niczym odkrywczym będzie stwierdzenie, że sektor usług finansowych w Polsce nie cieszy się zbytnim zaufaniem Polaków. Na pewno nie na tyle, aby z chęcią lokowali tam swoje oszczędności. Wbrew powszechnej opinii pieniądze wolimy przechowywać w przysłowiowej skarpecie, podczas gdy mogłyby one pracować na właścicieli i przynosić wymierny zysk.

W jaki sposób finansować przedsiębiorstwa? Europejski Kongres MŚP

Jak inwestować w trudnych czasach pandemii, w jaki sposób finansować swoje przedsiębiorstwa oraz co zrobić, by z perspektywy samorządowca lub przedsiębiorcy wspierać rozwój gminy – to tematy zaplanowanych na 23 i 24 listopada konferencji, które odbywają się w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Polska Strefa Inwestycji ułatwia prowadzenie biznesu

Tylko od początku 2020 r. do końca października br. w ramach PSI wydano 224 decyzje inwestycyjne o łącznej wartości ponad 7,9 mld zł z równoczesną deklaracją stworzenia 3 559 nowych miejsc pracy.

Sytuacja na giełdzie GPW - ruszają przeceny dla inwestorów

GPW notuje spadki. Eksperci wskazują, że mamy do czynienia z “przecenami” akcji, które mogą stać się szansą dla nowych inwestorów.

Jak budować relacje biznesowe w czasie pandemii?

W ostatnich miesiącach z obawy przed koronawirusem odwołano tysiące spotkań. Mimo tego, prezesi i liderzy wielu znaczących firm są przekonani, że bezpośrednie spotkania i interakcje międzyludzkie będą ważniejsze i cenniejsze niż kiedykolwiek. Jak jednak zapewnić skuteczną komunikację, kiedy profilaktyka antywirusowa zaleca zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego?

Zawyżone ceny akcji, a inwestorów nie brakuje [VIDEO]

W wielu branżach ceny akcji są już mocno zawyżone, w porównaniu do wyników finansowych spółek. Jednak pomimo wysokiego poziomu ryzyka, inwestorów kusi szansa na pokaźną stopę zwrotu. Zapraszamy do obejrzenia komentarza video.

Inwestycje w czasie pandemii. Gdzie ryzyko jest najmniejsze?

Obecny kryzys gospodarczy na wiele sposobów oddziałuje na rynki finansowe i kapitałowe. Inwestorzy, aby osiągnąć dodatni zwrot z inwestycji, będą musieli korzystać z bardziej ryzykownych instrumentów. Czy są na to gotowi i czy potrafią ograniczać ryzyko?

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020 - podsumowanie

W dniach 5-6 października 2020 r. w Lublinie odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.

Zróżnicowane nastroje przedsiębiorców. Inwestycje zatrzymane [KOMENTARZ]

Opublikowane zostały wyniki badania „Busometr” na drugie półrocze 2020 r. Indeks nastrojów przedsiębiorców wyniósł 42,4 punktu (spadek z 44,5 punktu w poprzednim półroczu), co oznacza, że nastroje przedsiębiorców w okresie epidemii COVID-19 pogarszają się. Najgorzej jest z inwestycjami, zadziwiająco dobre nastroje utrzymują się z kolei na rynku pracy.

Czy firmy BPO/SSC przeniosą biznes do Polski?

Regionalne ośrodki miejskie w naszym kraju powracają na ścieżkę wzrostu. Świadczą o tym dane dotyczące rozwoju biznesu odnotowane w pierwszej połowie br., a inwestycje sektora BPO/SSC mogą poważnie podbić ich pozycję

Czy inwestycje w kosmos są opłacalne?

Inwestycje w kosmos to nie są łatwe inwestycje. Wymagają cierpliwości, akceptacji ryzyka i przede wszystkim czasu. Mimo to, eksperci przekonują, że warto inwestować kapitał w tę materię. O inwestycjach w branżę kosmiczną dyskutowano podczas panelu „Inwestycje przyszłości" w trakcie Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu.

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020

W dniach 5-6 października odbędzie się po raz szósty Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020. Szczyt odbędzie się w Lublinie w Międzynarodowych Targach Lubelskich, zaś temat przewodni Wydarzenia brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”

Firmy mocniejsze w walce z koronawirusem

Pół roku temu pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Od tego czasu każda branża próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, starając się utrzymać na rynku, a wręcz wymyślając nowe aktywności, które wzmocnią jej pozycję i utrzymają miejsca pracy. Wiele przedsiębiorstw wykorzystało ten czas na dogłębną analizę, efektywniejszą i na nowo zaplanowaną pracę czy dostosowanie się do aktualnych standardów sanitarnych i zmianę profilu działalności.

Jak zmniejszyć ryzyko inwestora i zdobyć finansowanie dla startupu?

W niepewnej sytuacji gospodarczej podejście do oceny ryzyka zmienia się w odniesieniu do większości przedsiębiorstw. Firmom trudniej jest o kredyt ze względu na zaostrzające się kryteria bankowe, finansowanie ciężej jest zdobyć także start-upom, które dla funduszy z założenia są inwestycją wysokiego ryzyka. Co zatem zrobić, by w czasach kryzysu przekonać do siebie inwestora? Trzeba wczuć się w jego sposób myślenia i na tyle zniwelować potencjalne zagrożenia, by przedsięwzięcie nie jawiło się jako szczególnie niebezpieczne. Pieniądze dla start-upów cały czas są dostępne, ich zdobycie jest jednak trudniejsze i wymaga większego zaangażowania ze strony zainteresowanych.

Start-upowy powinien być pomysł, firma niekoniecznie

Od lat z sukcesem działają na rynku, a swoją przygodę z własnym biznesem zaczynali na długo przed tym, zanim słowo start-up weszło do powszechnego użytku. Przedsiębiorcy z branży marketingowej czy IT często nie wiedzą, że oni także mogą pozyskać środki venture capital od inwestora.

Poznaj 50 wpływowych kobiet biznesu

24 września w Warszawie odbędzie się premiera książki „50 wpływowych kobiet biznesu”. Zaglądamy zza kulisy i zdradzamy jak będzie wyglądała tegoroczna edycja.

Poznaj 50 wpływowych kobiet biznesu

24 września w Warszawie odbędzie się premiera książki „50 wpływowych kobiet biznesu”. Zaglądamy zza kulisy i zdradzamy jak będzie wyglądała tegoroczna edycja.

Innowacyjny lider to otwartość na zmianę

COVID-19 jest rodzajem mentalnej Formuły 1. W procesie zmian i innowacji w organizacjach musisz być szybki. Kupony odcinają ci, którzy już wcześniej byli przyzwyczajeni do testowania i ponoszenia ryzyka i zbudowali sobie taką markę w zespołach, dzięki której ludzi mają odwagę sięgać po nowe i umieć ponosić ryzyko .

Branża Beauty ma pomysł jak ocalić 45 tys. miejsc pracy [PODCAST]

Branża Beauty apeluje o 8% VAT na zabiegi kosmetyczne, co pozwoli na ocalenie 45 tysięcy miejsc pracy w Polsce. W tym celu została opracowana specjalna Tarcza Beauty, która ma być receptą na wychodzenie z kryzysu. Zapraszamy do słuchania podcastu.

Stopy procentowe wyższe w 2021 roku?

Analitycy zapowiadają podwyżkę stóp procentowych od przyszłego roku. Czy to ostatnie chwile taniego pożyczania dla przedsiębiorców?

Inwestycje w OZE stają się coraz bardziej opłacalne

Pewność zasilania, stabilność energetyczna czy niższe koszty - to tylko niektóre korzyści z inwestycji w odnawialne źródła energii. To, o czym marzą przedsiębiorcy to pełne uniezależnienie się od tradycyjnych dostaw energii. Czy to ma szansę spełnić się w przyszłości?

Globalizacja rynku pracy w czasach pandemii [PODCAST]

Jak zmienił się rynek pracy przez pandemię i w którym kierunku będzie się rozwijał? Joanna Torbé w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (INFOR.pl) wyjaśnia m.in. jakich rozwiązań potrzebuje teraz rynek pracy z punktu widzenia relacji pracownik – pracodawca i na jakie zawody warto postawić w tym momencie. Zapraszamy do słuchania podcastu.

W co inwestować w wieku 20 lat? Jak nie stracić pieniędzy?

Inwestowanie w wieku 20 lat ma swoje plusy. Daje możliwości do popełniania błędów i czas na uczenie się na nich. W co inwestować? Jak nie stracić pieniędzy?

Czy przedsiębiorcy muszą sami sfinansować wychodzenie z kryzysu? [PODCAST]

Czy to na przedsiębiorcy leży cały ciężar wychodzenia z kryzysu? Dariusz Grabowski w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (INFOR.pl) analizuje działania, jakie powinny podjąć firmy, aby utrzymać się na rynku. Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

Jak rozwijać przedsiębiorstwo transportowe - sposoby na finansowanie w 2020 r.

Rok 2020 jest szczególnie trudny dla branży transportowej. Koronawirus, pakiet mobilności, Green Deal - wszystko to znacząco wpływa na transport. Jak w tym ciężkim okresie rozwijać i inwestować w przedsiębiorstwo transportowe? Jak uzyskać odpowiednie dofinansowanie dla firmy?

Ceny złota mocno w górę. Kto zarobi, a kto straci? [OPINIA]

Złoto zawsze wydawało się pewną inwestycją. Teraz jego ceny mocno poszybowały w górę, czemu sprzyjają też kolejne programy pomocowe wdrażane przez rządy – zarówno amerykański, jak i państw europejskich.

Amerykańskie firmy inwestują w centra usług wspólnych dla biznesu oraz w biura badawczo-rozwojowe

Dwustronna współpraca gospodarcza między Polską a USA stale się się rozwija. W 2019 r według wstępnych danych GUS. Stany Zjednoczone były 8. partnerem gospodarczym Polski pod względem importu (trzecim po Chinach i Rosji wśród krajów pozaeuropejskich). Pod względem eksportu USA były ósmym partnerem Polski (drugim po Rosji wśród krajów pozaeuropejskich).

Zła kondycja banków w Polsce. Upadek jednego może uruchomić lawinę

Niskie stopy procentowe, odpływ kapitału z rynku bankowego, znaczny wzrost ryzyka kredytowego i upadłości banków, które może wywołać falę domina – to główne zagrożenia, którym sektor będzie musiał stawić czoła w nadchodzących miesiącach.

Oszczędności w gotówce, czy może współpraca z doradcą inwestycyjnym?

Strach przed koronawirusem i kryzysem w połączeniu z bardzo niskim oprocentowaniem lokat sprawiły, że Polacy wypłacili z banków rekordową kwotę 46 mld zł, a więcej osób trzyma swoje oszczędności w gotówce.

Rosną obroty na giedłach. Inwestorzy liczą na ożywienie gospodarki

Inwestorzy wracają na warszawską giełdę. Czy oznacza, że gospodarka wraca na tory sprzed COVID-19?

Szansa na znalezienie inwestora dla start-upów technologicznych

Rusza program InvestHorizon 2020. Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami – przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

Milion za obiecującego PowerPointa? Czyli jak pozyskać pieniądze od funduszu VC

Jeżeli poważnie myślimy o pozyskaniu inwestora, warto zacząć od stworzenia solidnej prezentacji inwestorskiej i dowiedzenia się, komu ją przedstawić.

15 mln złotych dla firm, które zdecydują się wrócić na rynek

Rusza konkurs "Nowy Start" w ramach którego mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą mogą otrzymać 100 proc. dofinansowania z funduszy unijnych. To ma pomóc w powrocie na rynek. Budżet programu to 15 mln zł.

Czy obligacje to pewna inwestycja w kapitał na światowych rynkach?

Maleją oszczędności polskich gospodarstw domowych, co spowodowane jest zarówno sytuacją na rynku pracy, jak i inflacją. Z kolei stopy procentowe nie dają zarobić na depozytach. Jak bezpiecznie pomnożyć kapitał w czasach koronawirusa?

Polska zyska miliardy USD na przenoszeniu produkcji z Chin

Na przeniesieniu części produkcji z Chin do innych krajów Polska mogłaby zyskać ponad 8,3 mld USD rocznie w formie dodatkowo wytworzonej wartości dodanej - szacują eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W ocenie PIE, procesom delokalizacyjnym powinna sprzyjać m.in. poprawa stanu infrastruktury, natomiast barierami mogą być dostępność wykwalifikowanej kadry i rosnące koszty pracy.

Koronawirus obnażył słabości krótkich najmów. Co powinni zrobić inwestorzy?

Przed wybuchem epidemii COVID-19 inwestorzy zarabiający na nieruchomościach dzielili się na zwolenników wynajmu tradycyjnego oraz krótkoterminowego. Koronawirus zmienił jednak wszystko – przynajmniej tymczasowo. Ruch turystyczny całkowicie zanikł, a kwatery przeznaczone na krótkie najmy przestały przynosić zyski. Co powinni zrobić inwestorzy, którzy znaleźli się w takiej sytuacji?

REKLAMA