REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firmy mocniejsze w walce z koronawirusem

Firmy mocniejsze w walce z koronawirusem
Firmy mocniejsze w walce z koronawirusem

REKLAMA

REKLAMA

Pół roku temu pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Od tego czasu każda branża próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, starając się utrzymać na rynku, a wręcz wymyślając nowe aktywności, które wzmocnią jej pozycję i utrzymają miejsca pracy. Wiele przedsiębiorstw wykorzystało ten czas na dogłębną analizę, efektywniejszą i na nowo zaplanowaną pracę czy dostosowanie się do aktualnych standardów sanitarnych i zmianę profilu działalności.

REKLAMA

Choć dziwnie jest w pandemii koronawirusa szukać pozytywów, to jednak można znaleźć wiele, jak np. możliwość pogłębienia relacji rodzinnych czy spędzenia więcej czasu z dziećmi. Również wiele firm postanowiło wykorzystać ten czas na poprawę swojego przedsiębiorstwa pomimo przymusowego zachowywania dystansu społecznego. Firmy, które chcą się rozwijać i nie boją się zmian oraz związanego z tym ryzyka, dostosowały procesy czy produkcję do aktualnych obostrzeń: zachowanie dystansu między stanowiskami, środki dezynfekujące, dostosowanie miejsca pracy do wymogów sanitarnych. Jednocześnie inwestują w maszyny i zautomatyzowanie procesów.

REKLAMA

Każde przedsiębiorstwo musiało dostosować warunki pracy do rygorystycznych zasad dystansu społecznego. Tam, gdzie było to możliwe, pracownicy pracowali zdalnie, jednak w zakładach produkcyjnych czy magazynach nie jest to możliwe. Dlatego w tych miejscach zaczęto jeszcze bardziej użytkować maszyny. Przedsiębiorcy zaczęli dostrzegać konieczność zastosowania nowych technologii i zwiększania poziomu automatyzacji dla usprawnienia planowania i funkcjonowania przedsiębiorstwa – mówi Mikołaj Dramowicz, prezes zarządu DATAPAX.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Rozwiązania usprawniające produkcję

Wiele firm wprowadziło system zmianowy, skrócenie czasu pracy poszczególnych grup, by jak najbardziej zminimalizować kontakt między zmianami i zapobiec ewentualnym infekcjom wśród pracowników. Zaczęto wykorzystywać technologie, dzięki którym pracownicy zachowują dystans między sobą i są w stanie obsługiwać więcej niż jedno stanowisko, co w przyszłości jeszcze bardziej usprawni produkcję. Wiele firm potrafiło dostrzec korzyści płynące z zaistniałej sytuacji, szybko dostosować strategię, zaplanować wszystko od nowa, a tym samym poprzez swoją elastyczność wprowadzić odpowiednie planowanie na bieżąco, możliwość dostosowania się do aktualnej sytuacji i zmian rynkowych, co pozwoliło im uniknąć wpadek i spadków, a wręcz pomogło poprawić wyniki. Pandemia pokazała, jak ważne jest dobre planowanie i reagowanie na bieżąco, by szybko korygować swoje działania.

REKLAMA

– Oprócz wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń w firmach, by zminimalizować możliwość zarażenia się wśród pracowników, był i jest to również czas na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa. W pierwszym etapie największych obostrzeń, kiedy panował chaos informacyjny i nikt nie wiedział, co będzie jutro, wielu przedsiębiorców wykorzystało go na rozwój firmy, pokonując opór przed zmianą. W naszej firmie wykorzystaliśmy początkowy okres pandemii na nadrobienie tematów oraz projektów, na które wcześniej nie mieliśmy odpowiednio dużo czasu. Od tej pory mamy zdwojoną energię i chęci do udoskonalania naszych usług. Uważamy, że cała ta sytuacja nas wzmocniła, odkryła pokłady energii i bardziej twórczego, kreatywnego myślenia, co zainicjowało nowe pomysły. Postanowiliśmy dopracować nasze strony internetowe oraz udoskonalić naszą platformę, by klienci czuli się komfortowo, przebywając na niej i by w łatwy sposób dostrzegali i czerpali korzyści płynące z jej użytkowania. Mieliśmy czas, by spojrzeć z dystansem na nasze działania, porozmawiać i wyciągnąć wnioski. Od lat pracujemy zdalnie, posiadając zespoły w różnych miastach w Polsce, a lokalnie dając pracownikom swobodę wyboru miejsca pracy. Również z klientami udało nam się zacieśnić relacje. Udostępniamy im za darmo nasze narzędzie, dzięki któremu mogą w łatwy sposób znaleźć klientów, zlecenia czy dostawców rozwiązań, maszyn, systemów it, wybrać dostępne gotowe rozwiązania, pozyskać moce produkcyjne, zbadać aktualną sytuację swojego przedsiębiorstwa poprzez którąś z  analiz online, np. analizę oceny wybranego stanowiska pracy czy całego procesu na podstawie widoku z kamer, a to wszystko bez wychodzenia z domu i narażania zdrowia. Dajemy im narzędzie w postaci platformy dpx, by mogli sprawniej, efektywniej i szybciej działać oraz znajdować nowych partnerów biznesowych, a to wszystko zdalnie – dodaje Aneta Rybarczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu DATAPAX.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Choć pandemia COVID-19 zachwiała całą gospodarką, to wiele przedsiębiorstw już wychodzi z tego kryzysu dużo silniejszych, z wieloma nowymi pomysłami i rozwiązaniami, które usprawnią pracę i przyciągną nowych klientów i kontrahentów, bez uszczerbku wśród pracowników.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA