REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Edukacja i szkolenia, Oferta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Problematyka roszczeń i reklamacji w TSL - warsztat

W dniach 19 – 20 września 2016 r. w Warszawie odbędzie się warsztat "Problematyka roszczeń i reklamacji w TSL". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych - warsztat

W dniach 12 – 13 września 2016 r. w Warszawie odbędzie się warsztat "Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Akademia Młodego Managera – sztuka bycia managerem

W dniach 22 i 23 sierpnia 2016 w Warszawie odbędzie się szkolenie "Akademia Młodego Managera – sztuka bycia managerem". Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Letnie kursy doszkalające

Koniec roku szkolnego zwiastuje rozpoczęcie sezonu urlopowego. Czeka nas odpoczynek, ale to także dobry okres, by rozejrzeć się za letnimi kursami, dzięki którym zdobędziemy nowe umiejętności.

REKLAMA

Wyzwania przed jakimi muszą stanąć przedsiębiorcy w konfrontacji z rzeczywistością prawno-podatkową w biznesie w 2016 r. - konferencja

11 marca 2016 r. w Warszawie odbędzie się Konferencja „Wyzwania przed jakimi muszą stanąć przedsiębiorcy w konfrontacji z rzeczywistością prawno-podatkową w biznesie w 2016 r.” organizowana przez Instytut Studiów Podatkowych. INFOR PL SA jest jednym z partnerów tej Konferencji.

XII Ogólnopolska konferencja podatkowa „Podatki VAT, CIT i PIT w 2016 roku”

W dniach 27-29 stycznia 2016 r. w Warszawie odbędzie się XII Ogólnopolska Konferencja Podatkowa „Podatki VAT, CIT i PIT w 2016 roku”. Podczas Konferencji zostaną omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków. Konferencję organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Jakie koszty kształcenia przedsiębiorców są kwestionowane przez MF?

Ministerstwo Finansów przestrzega przedsiębiorców przed zaliczaniem do kosztów podatkowych wydatków na kształcenie, które nie mają związku z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Na swojej stronie internetowej MF opublikowało komunikat, w którym zapowiedziało weryfikację indywidualnych interpretacji podatkowych wydanych na ten temat w ostatnim czasie.

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w firmach wodociągowych, energetycznych i komunalnych - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 28-29 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w firmach wodociągowych, energetycznych i komunalnych". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności firm wodociągowych, energetycznych i komunalnych. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

REKLAMA

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w firmach branży budowlanej i deweloperskiej - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 28-29 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w firmach branży budowlanej i deweloperskiej". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności firm budowlanych i deweloperów. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności banków - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 26-27 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności banków". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności bankowej. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności zakładów ubezpieczeń - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 26-27 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności zakładów ubezpieczeń". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności zakładów ubezpieczeń. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności firm factoringowych - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 21-22 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności firm factoringowych". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności firm factoringowych. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności firm leasingowych - KONGRES BRANŻOWY

W dniach 21-22 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres branżowy "Problemy podatkowe VAT, CIT, PIT w 2015/2016 r. w działalności firm leasingowych". Podczas Kongresu zostaną m.in. omówione najnowsze nowelizacje przepisów, aktualne orzecznictwo sądowe, praktyka organów podatkowych, kontrola podatkowa, postępowanie podatkowe i bieżące problemy dotyczące tych podatków w działalności firm leasingowych. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szkolenie "Zmiany w podatku VAT 2015-2016 w praktyce"

W dniu 16 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie dotyczące zmian w podatku VAT w latach 2015-2016. Organizatorem szkolenia jest Platforma Wiedzy Controlling i Zarządzanie. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Tryb zapytania o cenę

Tryb zapytania o cenę, w świetle przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, jest powszechnie uznawany za najkorzystniejszy sposób wyboru wykonawców, którzy będą brali potencjalny udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Prostota jego stosowania, umożliwiająca współpracę z wybranym gronem wykonawców, jest jednak obwarowana szczegółowymi wymogami, które należy spełnić, aby stosować wskazany sposób udzielania zamówień publicznych.

Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”

W dniu 28 września 2015 r. w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona problematyce odpowiedzialności osobistej, cywilnej i karnej, kadry kierowniczej firm (w tym członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych) za zobowiązania wynikające z ich działalności. Konferencję organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Współpraca biznesu z edukacją

Ministerstwo Gospodarki promuje współpracę przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi. Pozwoli to kształcić specjalistów zgodnie z potrzebami rynku.

2-godzinny warsztat „Zaprojektuj swój czas” – 22 kwietnia 2015 r.

Zapraszamy na warsztat "Zaprojektuj swój czas”, który odbędzie się w środę 22 kwietnia 2015, w godzinach 15.00-17.00 w Warszawie ul. Narbutta 40/13. Szkolenie skierowane jest do menadżerów, przedsiębiorców oraz pracowników biurowych firm. Do wszystkich, którzy stoją przed wyzwaniem natłoku zadań i chcieliby osiągać wysoką efektywność osobistą nie płacąc przy tym zbyt dużych kosztów związanych z brakiem czasu i życiem w ciągłym pośpiechu. Patronat medialny nad warsztatami objął portal Infor.pl

Zmiany w VAT, CIT i prawie farmaceutycznym w 2015 r. - kongres branżowy

W dniach 22-23 czerwca 2015 r. w Warszawie odbędzie się kongres branżowy, którego przedmiotem będą w szczególności ostatnie zmiany w podatkach VAT i CIT oraz prawie farmaceutycznym, mające wpływ na funkcjonowanie aptek i podmiotów z branży farmaceutycznej w 2015 r. Na Kongresie zostaną omówione również możliwości optymalizacji procesów biznesowych, sprawnego procesowania i tworzenia budżetu, prognoz oraz skutecznego zarządzanie projektami w aptekach oraz firmach farmaceutycznych. Kongres organizuje Akademia Biznesu MDDP, a Infor.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Prawidłowa gospodarka paletowa - szkolenie branżowe

Prawidłowa gospodarka paletowa może być źródłem znaczących efektów finansowych. Praktyczne planowanie procesu obrotu paletowego oraz kontrola kosztów gospodarki paletowej będą przedmiotem szkolenia branżowego, które odbędzie się 15 czerwca 2015 r. w Warszawie. Szkolenie organizuje Akademia Biznesu MDDP, a Infor.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Przesłanie zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty za pomocą faksu

Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. W przypadku faksu, jest to moment uzyskania raportu z jego transmisji. Zamawiający przesyłając zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty za pomocą faksu otrzymuje wydruk kontrolny, z którego wynika, że zawiadomienie zostało wysłane z jego aparatu nadawczego oraz odebrane przez aparat wykonawcy.

Kryteria oceny ofert według nowych przepisów PzP

Nowelizacja przepisów prawa zamówień publicznych wprowadziła nowe kryteria oceny ofert, z których mogą korzystać zamawiający. Należą do nich oczywiście cena, ale również termin realizacji zamówienia czy też warunki gwarancji. Z których kryteriów najczęściej korzystają zamawiający?

Zapraszamy na szkolenie "Unowocześnij biuro i zwiększ kontrolę nad dokumentami dzięki nowemu pakietowi Office" - 10 grudnia 2014 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu przez internet pt. "Unowocześnij biuro i zwiększ kontrolę nad dokumentami dzięki nowemu pakietowi Office". Webinarium odbędzie się 10 grudnia 2014 roku, początek o godz. 10.00. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Rażąco tanie oferty w zamówieniach publicznych

Nowe regulacje prawne, zawarte w art. 55 dyrektywy 2004/18/WE i w dyrektywie 2014/24/UE162 nakładają na zamawiającego obowiązek uzyskania od wykonawców informacji dotyczących lub kosztów proponowanych w ofercie, jeżeli oferta może zawierać rażąco niską cenę.

Dobre praktyki w zamówieniach publicznych

Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie zmian w zamówieniach publicznych, a dokładniej o wprowadzenie tzw. dobrych praktyk. Nowelizacja ustawy o PZP nie określa już ceny jako wyłącznego kryterium rozstrzygania przetargów. Konieczne jest również odpowiednie podejście i wprowadzenie właściwych procedur.

Dialog konkurencyjny w prawie zamówień publicznych

Dialog konkurencyjny jest stosowany w prawie zamówień publicznych w sytuacji, gdy zamawiający jest w stanie określić swoje potrzeby i wymagania, jednakże nie zna sposobu na ich spełnienie. Dodatkowo ciężko jest im ustalić jakich metod i rozwiązań powinni użyć. Dla rozwiązania tych niejasności przydatny jest właśnie dialog konkurencyjny.

Warsztaty PRAWO W PROJEKTACH CHMURY OBLICZENIOWEJ - 27 stycznia 2015 r. w Warszawie

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach PRAWO W PROJEKTACH CHMURY OBLICZENIOWEJ, które odbędą się 27 stycznia 2015 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Seminarium w cyklu WINDYKACJA I FAKTORING "WINDYKACJA I ZARZĄDZANIE NALEŻNOŚCIAMI SEKURYTYZACJA, UBEZPIECZENIA NALEŻNOŚCI, OCHRONA DANYCH" - 22 stycznia 2015 r. w Warszawie

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium w cyklu WINDYKACJA I FAKTORING "WINDYKACJA I ZARZĄDZANIE NALEŻNOŚCIAMI SEKURYTYZACJA, UBEZPIECZENIA NALEŻNOŚCI, OCHRONA DANYCH" - 22 stycznia 2015 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

LXX seminarium w cyklu AKADEMIA PRAWA KOMPUTEROWEGO BAZY DANYCH I ICH OCHRONA ASPEKTY PRAWNE OBROTU BAZAMI DANYCH - 15 stycznia 2015 r. w Warszawie

Zapraszamy do wzięcia udziału w LXX seminarium w cyklu AKADEMIA PRAWA KOMPUTEROWEGO - BAZY DANYCH I ICH OCHRONA, ASPEKTY PRAWNE OBROTU BAZAMI DANYCH, które odbędzie się 15 stycznia 2015 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Warsztaty OPEN SOURCE INTELLIGENCE (OSINT) TECHNIKI I NARZĘDZIA POZYSKIWANIA INFORMACJI Z OTWARTYCH ŹRÓDEŁ - 14-15 stycznia 2015 r. w Warszawie

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach OPEN SOURCE INTELLIGENCE (OSINT) TECHNIKI I NARZĘDZIA POZYSKIWANIA INFORMACJI Z OTWARTYCH ŹRÓDEŁ, które odbędą się 14-15 stycznia 2015 roku w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Procedura konkurencyjna z negocjacjami – udzielanie zamówień

W procedurze konkurencyjnej z negocjacjami zamawiający ma obowiązek określić w dokumentach zamówienia kryteria oraz minimalne wymogi udzielenia zamówienia. Ma to na celu zagwarantowanie równego traktowania wszystkich wykonawców.

W przetargach nie może decydować tylko cena

Po raz kolejny okazuje się, że stosowanie kryterium najniższej ceny, kosztem innych, istotnych elementów wymogów wobec oferenta, prowadzi do poważnych problemów – tym razem o znaczeniu państwowym. Rozstrzygając przetarg na system operacyjny obsługujący wybory samorządowe, PKW wyłoniła wykonawcę w oparciu o kryterium cenowe, z pominięciem kryteriów jakościowych w stosunku do wymagań zamawiającego. Stało się tak mimo istnienia odpowiednich mechanizmów prawnych umożliwiających stosowanie także innych kryteriów aniżeli tylko najniższa cena

Ogłoszenie o zamówienia publiczne i terminy składania ofert

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym jest niczym innym jak zaproszeniem do ubiegania się o zamówienie wedle wszystkich procedur. Ogłoszenie przesyła zamawiający w terminie nie później niż w terminie 30 dni od zawarcia umowy. Nowa dyrektywa unijna skraca minimalne terminy składania ofert i wniosków o udzielenie zamówienia.

Zatrzymanie wadium po nowelizacji PZP

Po nowelizacji PZP, zgodnie z art. 46 ust. 4a, zamawiający będzie obowiązany zatrzymać wadium wraz z odsetkami w określonych sytuacjach. W artykule przedstawione zostały 4 przypadki, w których możliwe jest zatrzymanie wadium.

Rażąco niska cena oferty po nowelizacji ustawy - Prawo zamówień publicznych

Zgodnie z art. 90 ust. 1 Pzp po nowelizacji, jeżeli cena oferty będzie wydawać się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzić wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności będzie niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, zamawiający będzie obowiązany zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

Wybór oferty po uchyleniu się wykonawcy

Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 Pzp.

Procedury udzielania zamówień publicznych – otwarta i ograniczona

Nowa dyrektywa unijna wprowadza wiele istotnych zmian w procedurach udzielania zamówień publicznych. Zmiany dotyczą przede wszystkim katalogu procedur oraz możliwości zastosowania ich w praktyce. Do najważniejszych należy procedura otwarta i ograniczona. Na czym polega udzielanie zamówienia w tych trybach?

Składanie oświadczeń dotyczących okoliczności wyłączających udział w Pzp

Zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych, osoby ubiegające się o udzielenie zamówienia zobowiązane są złożyć pisemne oświadczenie o braku lub istnieniu okoliczności, które wyłączają możliwość występowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Targi Outsourcingu - Usługi dla Twojego biznesu - 16-17 października 2014 r.

Serdecznie zapraszamy na Targi Outsourcingu - Usługi dla Twojego biznesu, które odbędą się w dniach 16-17 października 2014 r. w warszawskim centrum EXPO XXI. Targi Outsourcingu mają nie tylko charakter wystawienniczy, ale edukacyjny i biznesowy.

Ograniczenia w stosowaniu ceny, jako jedynego kryterium po zmianach

Nowelizacja ustawy - Prawo zamówień publicznych wprowadza zasadę, zgodnie z którą zamawiający może stosować cenę, jako jedyne kryterium oceny ofert, wyłącznie w sytuacji, gdy przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępnym o ustalonych standardach jakościowych, natomiast jednostki sektora finansów publicznych, a także państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, inne niż jednostki sektora finansów publicznych, jeżeli dodatkowo wykażą w załączniku do protokołu postępowania, w jaki sposób zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia koszty ponoszone w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia. Wyjątkiem jest tryb licytacji elektronicznej, w którym zamawiający dopuszcza do udziału w licytacji elektronicznej i zaprasza do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, określając w zaproszeniu termin związania ofertą wykonawcy, który zaoferuje najniższą cenę.

IV edycja Szkoły Liderek

Zapraszamy na IV edycję Szkoły Liderek. Już tylko 4 miejsca czekają na najbardziej zmotywowane osoby, które czują się gotowe, aby przygotować i przetestować na rynku swój własny pomysł na biznes.

V Konwent Prawa Pracy już 2 października!

Już 2 października 2014 r. w Warszawie odbędzie się jedna z największych konferencji z zakresu prawa pracy - V Konwent Prawa Pracy - Prawo Pracy 2014/2015.

Konferencja „Masz w sobie MOC!” - 20 września 2014 r.

Zapraszamy na konferencję „Masz w sobie MOC!”, która odbędzie się 20 września 2014 r. w Warszawie.

Warsztat interaktywny dla zaawansowanych "Case study z podróży służbowych" - 17 września 2014 r.

Zapraszamy na warsztat interaktywny dla zaawansowanych "Case study z podróży służbowych", który odbędzie się 17 września 2014 r. w Warszawie.

Szkolenie "Prawo pracy dla kadrowców" - 10 września 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Prawo pracy dla kadrowców" uwzględniające zmiany w przepisach dotyczących norm czasu pracy osób niepełnosprawnych, które odbędzie się 10 września 2014 r. w Warszawie.

Rażąco niska cena oferty

Pojęcie „rażąco niskiej ceny” nie zostało zdefiniowane w Pzp, jak również w dyrektywach unijnych. Ponieważ przepisy Pzp nie zawierają legalnej definicji rażąco niskiej ceny, o tym, czy cena oferty jest rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia, decyduje zamawiający, który powinien mieć wiedzę pozwalającą zweryfikować zaoferowane przez wykonawców ceny oraz wyjaśnienia złożone na podstawie art. 90 ust. 1 Pzp.

Naruszenie przepisów prawa zamówień publicznych – cena w ofercie

Jeżeli oferta zawiera rażąco niską cenę w odniesieniu do przedmiotu zamówienia, wówczas zamawiający zwraca się do wykonawcy o udzielenie wyjaśnień. Wezwanie do złożenia wyjaśnień wiąże się każdorazowo z decyzją o odrzuceniu oferty.

Rozszerzenie zakresu zamówienia w odniesieniu do umowy ramowej

Zgodnie z art. 2 pkt 9a prawa zamówień publicznych umową ramową jest umowę zawartą pomiędzy zamawiającym a jednym lub większą liczbą wykonawców, której celem jest ustalenie warunków dotyczących zamówień publicznych, jakie mogą zostać udzielone w danym okresie. Zamawiający może zawrzeć umowę ramową po przeprowadzeniu postępowania, stosując odpowiednio przepisy dotyczące udzielania zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem.

Jak liczyć termin związania ofertą?

Wedle regulacji prawa cywilnego oświadczenie woli zawarcia umowy stanowi ofertę , jeżeli zawiera istotne postanowienia umowy. Termin związania ofertą powinien zostać określony w jej treści. W prawie zamówień publicznych określenie terminu leży po stronie zamawiającego. W jaki sposób liczyć termin związania ofertą?

Przesłanki wykluczenia oferenta z postępowania u udzielenie zamówienia

Regulacje unijne zawierają wyczerpującą listę przesłanek, na podstawie których można wykluczyć oferenta z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W jakich sytuacjach dochodzi do wykluczenia?

REKLAMA