REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkolenie "Zmiany w podatku VAT 2015-2016 w praktyce"

Szkolenie
Szkolenie "Zmiany w podatku VAT 2015-2016 w praktyce"
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W dniu 16 października 2015 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie dotyczące zmian w podatku VAT w latach 2015-2016. Organizatorem szkolenia jest Platforma Wiedzy Controlling i Zarządzanie. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Program szkolenia:

REKLAMA

REKLAMA

Zmiany dotyczące stosowania mechanizmu „odwrotnego obciążenia”
• rozszerzenie listy towarów objętych odwrotnym obciążeniem, ujętych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT
• wprowadzenie limitu kwotowego co do stosowania mechanizmu „odwrotnego obciążenia” w stosunku do niektórych towarów
• zdefiniowanie w ustawie pojęcia „jednolitej gospodarczo transakcji” – pułapki i zagrożenia dla stron transakcji
• nowe obowiązki informacyjne dla transakcji objętych odwrotnym obciążeniem – krajowe informacje podsumowujące i ich korekty
• zasady korygowania rozliczeń przy zmianie limitu transakcji – problemy praktyczne
• zasady korygowania rozliczeń przy zmianie podmiotu, na którym ciąży obowiązek rozliczenia VAT
• jak ujmować korekty faktur dotyczących „odwrotnego obciążenia” w deklaracji i informacji podsumowującej
nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych pod kątem obowiązku uwzględniania VAT w procedurach przetargowych

Zmiany w zakresie odpowiedzialności solidarnej nabywcy towarów „wrażliwych”
• rozszerzona lista towarów z załącznika nr 13 objętych odpowiedzialnością solidarną
• zmiana limitów oraz nowe wymogi w odniesieniu do kaucji gwarancyjnych
• obowiązki dokumentacyjne
• czy i kiedy można uniknąć odpowiedzialności solidarnej

Zmiany dotyczące odliczania VAT naliczonego
• czynności podlegające i niepodlegające VAT – zasady kwalifikacji
• czynności niepodlegające VAT –wpływ na wyliczenie tzw. prewspółczynnika
• kogo dotyczy obowiązek wyliczania tzw. prewspółczynnika – problemy praktyczne
• ustawowe sposoby liczenia tzw. prewspółczynnika,
• stosowanie znowelizowanych rozwiązań w zakresie korekt VAT naliczonego

Pozostałe zmiany w VAT
• odliczanie podatku naliczonego od paliw do samochodów osobowych i pozostałych, dotychczas objętych zakazem – zmiana od 1 lipca 2015 r.
ulga na złe długi – zmiany od 1 lipca 2015 r.
• zasady zwolnienia dla towarów „używanych” – w tym stanowisko MF w zakresie stosowania tego zwolnienia – konsekwencje praktyczne
• przyczyny i praktyczne konsekwencje likwidacji stawki obniżonej dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prowadząca:

REKLAMA

Anna Welsyng
Radca prawny, doradca podatkowy, certyfikat MF, właścicielka kancelarii welsyng.pl z siedzibą w Warszawie, absolwentka wydziału prawa UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków i zarządzania. Autorka ponad tysiąca publikacji o tematyce podatkowej – artykułów w prasie codziennej oraz periodykach, opracowań monotematycznych, a także publikacji książkowych – „Odpowiedzi na pytania egzaminacyjne dla kandydatów na doradców podatkowych” – testy, kazusy oraz odpowiedzi na pytania otwarte, „Amortyzacja w praktyce” oraz „Skuteczne zarządzanie kancelarią podatkową oraz biurem rachunkowym”. Stale współpracuje z Rzeczpospolitą, Infor PL.SA i pozostałymi spółkami holdingu, Wydawnictwem Wolters Kluwer, Wiedza i Praktyka, Forum Doradców Podatkowych i wieloma innymi podmiotami z branży wydawniczej. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu prawa podatkowego dla kandydatów na doradców podatkowych oraz przygotowujących do uzyskania certyfikatu księgowego MF, doświadczony trener stale współpracujący z firmami szkoleniowymi w zakresie przeprowadzania szkoleń otwartych i zamkniętych z zakresu tematyki podatkowej (zwłaszcza VAT, CIT i PIT, Ordynacji podatkowej), a także prawa i procedury administracyjnej oraz prawa cywilnego i gospodarczego.

Cena:
600 zł + 23% VAT za osobę (1 dzień)
Cena szkolenia obejmuje: udział jednej osoby w jednodniowym szkoleniu, komplet materiałów szkoleniowych, certyfikat ukończenia szkolenia, poczęstunek, napoje serwowane podczas przerw kawowych.

Informacje i dane niezbędne do rejestracji:

Platforma Wiedzy
Controlling i Zarządzanie
tel. (48) 730 013 448
e-mail: czytelnicy@controlling-zarzadzanie.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

REKLAMA

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

REKLAMA

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

REKLAMA