REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”

Subskrybuj nas na Youtube
Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”
Konferencja „Odpowiedzialność osobista członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych”
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W dniu 28 września 2015 r. w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona problematyce odpowiedzialności osobistej, cywilnej i karnej, kadry kierowniczej firm (w tym członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych) za zobowiązania wynikające z ich działalności. Konferencję organizuje Akademia Biznesu MDDP. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Cel konferencji

Na osobach pełniących w spółkach funkcje prezesów, członków zarządu i głównych księgowych spoczywa ogromna odpowiedzialność. Ich działania są sformalizowane licznymi aktami prawnymi, jednak zdarzają się przypadki, że decyzja podjęta pod wpływem impulsu, stresu, czy błędnych danych może spowodować naruszenie prawa. Wiele ustaw, poza kodeksem karnym i kodeksem karnym skarbowym, zawiera regulacje karne. W gąszczu przepisów problematycznym jest właściwie ocenić ryzyka związane z biznesową aktywnością lub jej brakiem.

REKLAMA

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Prowadzący

REKLAMA

Aldona Pietrzak – radca prawny oraz wspólnik w Kancelarii GESSEL. Kieruje działem korporacyjnej obsługi spółek oraz odpowiada za prace zespołu audytu przygotowującego analizy prawne przedsiębiorstw na potrzeby transakcji kapitałowych. Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej spółek oraz prawie papierów wartościowych, przede wszystkim w publicznym obrocie papierami wartościowymi.

Michał Boryczka – radca prawny w Kancelarii Prawnej GESSEL. Doradza w zakresie transakcji prywatyzacyjnych, opracowywania programów opcji menedżerskich oraz bieżącej obsługi prawnej stowarzyszeń i fundacji. Uczestniczy w pracach zespołu prawników przygotowujących prospekty emisyjne oraz analizy due diligence na potrzeby transakcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łukasz Czekański – doradca podatkowy, counsel w zespole prawa podatkowego WKB. Specjalizuje się w doradztwie dla Klientów biznesowych w zakresie prawa podatkowego, w szczególności w przygotowywaniu struktur podatkowych, związanych z szeroko pojętą restrukturyzacją podmiotów gospodarczych. Doradza Klientom również w zakresie bieżącej obsługi podatkowej oraz reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych.

REKLAMA

Anna Wyrzykowska – adwokat, członek zespołu nieruchomości i procesu inwestycyjnego Kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Współpracuje z zespołem fuzji i przejęć, zespołem corporate governance oraz zespołem rozwiązywania sporów i postępowań sądowych. Specjalizuje się głównie w prawie obrotu nieruchomościami oraz doradza we wszelkich etapach budowlanego procesu inwestycyjnego. Posiada także wieloletnie doświadczenie w zakresie szeroko rozumianego prawa korporacyjnego.

Krzysztof Pawlisz – partner, radca prawny Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Na początku kariery zawodowej pracował w warszawskiej firmie prawniczej EVIP, a następnie jako główny doradca prawny Zarządu Banku Pocztowego S.A. W latach 1995-98 kierował kancelarią prawną stowarzyszoną z Coopers & Lybrand. Został partnerem połączonych kancelarii prawnych PricewaterhouseCoopers, odpowiedzialnym za usługi prawne w zakresie finansów, bankowości, obrotu papierami wartościowymi.

Marcin Kolasiński – radca prawny, wspólnik  Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. Posiada bogate doświadczenie szczególnie w kwestiach związanych z ochroną konkurencji i konsumentów, zwalczeniem nieuczciwej konkurencji, zamówieniami publicznymi, compliance, bezpieczeństwem produktów, rozwiązaniami prawnymi sektorów regulowanych oraz doradztwem korporacyjnym.

Program

9:30-10:00 – rejestracja uczestników, powitalna kawa

10:00-11:15 – Aldona Pietrzak, Michał Boryczka – GESSEL Kancelaria Prawna - Odpowiedzialność członków zarządu, dyrektorów finansowych i głównych księgowych

1.  Odpowiedzialność cywilna i karna.

2.  Odpowiedzialność dotycząca obowiązku wnioskowania o ogłoszenie upadłości spółki.

3.  Staranność wynikająca z zawodowego charakteru pełnienia funkcji członka zarządu.

4.  Kiedy członek zarządu odpowiada jedynie za własne decyzje, a kiedy za działania całej spółki i wspólników?

5.  Odpowiedzialność dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

11:15-11:30 – przerwa kawowa

11:30-12:30 – Łukasz Czekański – WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. - Odpowiedzialności członków zarządu za zaległości podatkowe spółek kapitałowych

1. W jakich sytuacjach członek zarządu może odpowiadać za zaległości podatkowe spółki kapitałowej?

2. Czy wszyscy członkowie zarządu mogą odpowiadać za zaległości podatkowe spółki?

3.  W jaki sposób członek zarządu może uwolnić się od odpowiedzialności?

4.  Na co należy zwrócić uwagę aby taką odpowiedzialność ograniczyć lub wyeliminować?

5.  Omówienie wybranych przypadków odpowiedzialności, które zdarzają się w praktyce.

12:30-13:30 – Anna Wyrzykowska – WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. - Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych w świetle prawa karnego oraz skarbowego

1.  Zakaz pełnienia funkcji członka zarządu – omówienie art. 18 Kodeksu spółek handlowych.

2. Odpowiedzialność karna na gruncie Kodeksu spółek handlowych.

3. Odpowiedzialność karna na gruncie Prawa upadłościowego i naprawczego.

4. Odpowiedzialność karna na gruncie Kodeksu karnego – omówienie najważniejszych przestępstw.

5. Odpowiedzialność na gruncie Kodeksu karnego skarbowego – omówienie najczęstszych przypadków odpowiedzialności.

13:30-14:30 – lunch

14:30-15:30 – Krzysztof Pawlisz – Sołtysiński Kawecki & Szlęzak - Odpowiedzialność cywilnoprawna i odszkodowawcza członków zarządu

1.  Za co i wobec kogo odpowiada członek Zarządu?

2.  Jakie są przesłanki odpowiedzialności cywilnej?

3. Odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów KSH.

4. Inne podstawy odpowiedzialności cywilnej (odszkodowawczej).

5. Praktyczne sposoby ograniczenia ryzyka odpowiedzialności. Ubezpieczenie D&O.

15:30-16:30 – Marcin Kolasiński – Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. - Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych w świetle prawa konkurencji

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa:
– jednej osoby 1290 zł + 23% VAT,
– dwóch lub więcej osób z jednej firmy 1190 zł/os + 23% VAT.

PROMOCJA!
Przy zgłoszeniu do 31 sierpnia koszt uczestnictwa wynosi 990 zł/os. + 23 % VAT

Cena obejmuje: uczestnictwo w konferencji, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.

Formularz zgłoszeniowy

Miejsce zajęć:  
Hotel The Westin Warsaw
Al. Jana Pawła II 21, 00-854 Warszawa

Informacje:     
Anita Musiał
tel. (022) 208 28 33, fax (022) 211 20 90
anita.musial@akademiamddp.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

Świadczenia pozapłacowe są dziś standardem w sektorze MŚP

Blisko połowa firm z sektora MŚP przy wyborze benefitów kieruje się przede wszystkim ceną, a niemal tyle samo uwzględnia potrzeby i oczekiwania pracowników – wynika z badania Instytutu Keralla Research dla VanityStyle. Jakie inne czynniki wpływają na decyzje pracodawców w tym zakresie?

REKLAMA

Hotele mocno podniosły ceny usług, ale i tak muszą ciąć koszty i redukować długi. Czy pomoże im lepszy niż zwykle sezon turystyczny

Hotele i inne firmy świadczące usługi noclegowe wchodzą w sezon majówkowy 2025 z wysoką niepewnością i rosnącym obciążeniem finansowym. Choć dane dotyczące aktywności turystycznej Polaków pozwalały dotąd patrzeć na przyszłość z umiarkowanym optymizmem, rzeczywistość finansowa branży rysuje się znacznie mniej korzystnie.

Każdy ma jakiś talent – jak go rozpoznać u siebie i pracowników?

Ludzie i ich talenty są jak elementy puzzli, dopiero gdy zostaną umieszczone we właściwym miejscu, ujawnia się pełny obraz potencjału jednostki i zespołu. W organizacji kluczową rolą menedżera jest identyfikacja i rozwój tych wyjątkowych predyspozycji, co wymaga zarówno obserwacji, jak i metodologicznego podejścia.

REKLAMA