REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Akcje, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na EURO 2012 wzrośnie zatrudnienie

Eksperci szacują, że w trakcie EURO 2012 zatrudnienie wzrośnie o 6 proc. Mistrzostwa przełożą się na spadek bezrobocia.

Wkłady niepieniężne w spółkach kapitałowych – CZĘŚĆ 1

Wkłady niepieniężne, czyli aporty wnoszone do spółki celem objęcia akcji bądź udziałów można określić jako prawa majątkowe inne niż wszelkie zasoby finansowe. Jakie są sposoby wnoszenia aportów i kryteria zdolności aportowej?

Dyrektywa zabawkowa 2013

Dyrektywa zabawkowa 2013. Od 20 lipca 2013 roku dyrektywa zabawkowa będzie obowiązywała w zmienionej formie. Do prawa krajowego nowe przepisy mają być wdrożone najpóźniej do 20 stycznia 2013 roku.

Patent europejski

Patent europejski umożliwi redukcję kosztów ubiegania się o ochronę patentową na terenie UE nawet o 80 proc. Patent europejski uprości również procedurę.

REKLAMA

Concierge – pomysł na biznes

Concierge, czyli specjalista do zadań najróżniejszych. Jest ich niewielu, ale potrafią zdobyć wyprzedane bilety lub zabytkowe auto. Dowiedz się na czym polegają usługi concierge oraz co należy do zadań concierge.

Firma lepsza niż etat

Większość Polaków uważa, że własna firma ma większą szansę na rozwój niż przedsiębiorstwa państwowe - wynika z badań instytutu GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan.

Lokata i fundusz inwestycyjny – zgrana para

Na lokacie można zarobić nawet 15 proc. w skali roku, jeżeli przy jej zakładaniu zainwestuje się w fundusze. Jednak zarządzanie lokatami, połączonymi z produktami inwestycyjnymi, nie należy do najtańszych. Ponadto wysoko oprocentowanym lokatom może się nie udać pokryć strat funduszy, poniesionych na giełdzie.

Ubezpieczenie wypadkowe 2012

Ubezpieczenie wypadkowe 2012. Od 1 kwietnia wzrost składki wypadkowej na 2012 rok. Sprawdź jaką wysokość ma ubezpieczenia wypadkowe w 2012 roku.

REKLAMA

Prawo poboru i subemisja akcji

Prawo poboru jest prawem o charakterze majątkowym, które przyznaje akcjonariuszom pierwszeństwo do objęcia akcji podczas nowej emisji współmiernie do ilości posiadanych już akcji. Uchwałą walnego zgromadzenia może zostać wyłączone. Czy akcjonariusz pozbawiony prawa poboru może nabyć nowe akcje?

Abolicja składek ZUS – ustawa umorzeniowa

Abolicja składek ZUS. Nadchodzi abolicja składkowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Do Sejmu trafił projekt ustawy umorzeniowej zakładającej abolicję składek ZUS dla przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie wobec ZUS za lata 1999-2009.

Rośnie bezrobocie

W lutym stopa bezrobocia osiągnęła poziom 13,5 proc. W styczniu była niższa - 13,2 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Raport odpadów - sprawozdanie z gospodarki odpadami do 15 marca

Raport odpadów, czyli sprawozdanie z gospodarki odpadami przedsiębiorcy muszą złożyć do 15 marca. Na kim spoczywa obowiązek złożenia sprawozdania z gospodarki odpadami ?

Będą kwoty kobiet w zarządach spółek

Komisja Europejska zastanawia się nad ustaleniem kwot kobiet w zarządach spółek. Zmiany miałaby zapobiegać dyskryminacji.

Otwarcie zawodów

Trwają prace rządu nad otwarciem niektórych zawodów regulowanych. Zmiany mogą przynieść nawet 100 tys. nowych miejsc pracy.

Czy sytuacja na giełdzie sprzyja rynkom?

Początek marca na warszawskim rynku finansowych upłynął w spokoju, a wskaźniki na GPW prawie wcale się nie zmieniały. Szeroki rynek, który można zmierzyć stopą zwrotu indeksu WIG, odnotował minimalny wzrost o 0,3%. Większe różnice uwidaczniają się podczas analizy kapitalizacji rynkowej.

Likwidacja i ponowne rozpoczęcie działalności a zwolnienie z VAT

Czy osoba fizyczna likwidując działalność gospodarczą, a następnie ponownie ją rozpoczynając dla celów VAT traktowana jest jako podatnik rozpoczynający działalność gospodarczą?

Zwolnienie podmiotowe od VAT w interpretacjach organów podatkowych

Zwolnienie podmiotowe od VAT w praktyce wywołuje kontrowersje. Prezentujemy fragmenty wybranych interpretacji organów podatkowych.

Rynek finansowy po zmianach

Nowelizacja przepisów ma na celu dostosowanie prawa do standardów unijnych. Nowe przepisy mają sprawić, że transakcje na międzynarodowym rynku finansowym będą bezpieczniejsze.

Kryzys gospodarczy jest już w Polsce

Kryzys gospodarczy. Według polskich firm kryzys dosięgnął już krajową gospodarkę. Przedsiębiorcy nie mają też nadziei na poprawę sytuacji - wynika z badań Instytutu Keralla.

Nowa dyrektywa unijna dla sklepów internetowych

W ciągu dwóch lat wejdą w życie nowe przepisy dla sklepów internetowych. Unijna dyrektywa rozszerza ochronę konsumentów.

Wskaźnik ceny do zysku na akcję (C/Z) w praktyce

Atrakcyjność inwestycji w akcje o różnych cenach można ocenić, posługując się wskaźnikiem C/Z. Przyglądając się cenom akcji w możliwie długim okresie oraz zyskowi netto, jesteśmy w stanie oszacować atrakcyjność inwestycji. Warto jednak pamiętać, że wskaźnik cena do zysku na akcję będzie zróżnicowany, w zależności od rodzaju spółki.

Polacy szanują pracodawcę

Ponad 80 proc. Polaków odczuwa szacunek wobec swojego pracodawcy, ponad 70 proc. twierdzi, że prywatne firmy tworzą więcej miejsc pracy niż przedsiębiorstwa państwowe - wynika z badań GfK Polonia.

Fundusze dają zarobić

Poprawa sytuacji na rynkach finansowych sprzyjała funduszom. Najwięcej można było zarobić na funduszach akcji małych i średnich spółek.

Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi nabór firm do projekt Instrument Szybkiego Reagowania. Dowiedz się w jaki sposób ubiegać się o nieodpłatne szkolenia.

Jak oszacować wartość firmy?

Zdecydowana większość (ponad ¾) prezesów i dyrektorów generalnych na świecie uważa, że powinno się zwracać większą uwagę na właściwe szacowanie dóbr niematerialnych, takich jak kapitał intelektualny i relacje z klientami – wynika z najnowszego raportu CIMA Rebooting Business: Valuing the Human Dimension. Jednocześnie, ponad 50% z niemal 300 ankietowanych z 21 krajów, ocenia, że ich organizacje obecnie szacują wartość dóbr niematerialnych „dobrze“ lub „bardzo dobrze“. Co więcej, jedynie 12 proc. z nich o pomoc w realizacji tego zadania zwraca się do swoich działów finansowych.

Zatory płatnicze zabijają małe firmy

23 proc. przedsiębiorców i 20 proc. menedżerów uważa, że brak płatności w terminie nie jest czymś złym jeżeli umożliwia finansowanie własnej działalności - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów.

Limit składek ZUS 2012

Limit składek ZUS 2012. Publikujemy zestawienie limitów składek ZUS na 2012 rok. Dowiedz się jakie są limity dla ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego i rentowego.

Limit składki zdrowotnej 2012

Limit składki zdrowotnej 2012. Dowiedz się jaki jest limit składki zdrowotnej na 2012 rok.

Kontrola poczty pracowniczej przez pracodawcę

Kiedy pracodawca może kontrolować służbowy e-mail pracownika? Dowiedz się jakie prawa ma pracodawca oraz co dzieje się w sytuacji, gdy pracownik wykorzystuje pocztę firmową do spraw prywatnych.

Zmiana składu osobowego spółki jawnej - skutki

Zmiana składu osobowego spółki jawnej. Jakie skutki wiążą się z wejściem nowego wspólnika do spółki jawnej? Ekspert wyjaśnia jakie następstwa wiążą się z ze zmianą składu osobowego spółki cywilnej.

38 proc. Polaków woli firmę niż etat

38 proc. Polaków woli założyć własną firmę niż pracować na etacie. Działalność gospodarczą planuje rozpocząć 36 proc. Polaków - wynika z badań GfK Polonia.

Ile zarobisz na indywidualnym koncie oszczędnościowym (IKE)?

Indywidualne konta oszczędnościowe (IKE) zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą odkładać pieniądze na emeryturę w III filarze. W ramach indywidualnych kont oszczędnościowych banki dają nam do wyboru depozyty bankowe, fundusze inwestycyjne i polisy ubezpieczeniowe. Każdy produkt oszczędnościowy przynosi inny zysk i pociąga za sobą innego rodzaju opłaty.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a zwolnienie od VAT

Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie zostały wymienione w prze­pisach określających wyłączenia ze zwolnienia od VAT. W przeszłości jednak w przy­padku gdy wynagrodzenie podatnika było określane w formie prowizji, kwotę tego wynagrodzenia mnożyło się razy 30.

Spółki kapitałowe w organizacji

Z reguły wspólnicy jeszcze przed założeniem właściwej spółki kapitałowej (tj. spółki z o.o. lub spółki akcyjnej) muszą dokonywać czynności potrzebnych do zorgani­zowania spółki. Wówczas można prowadzić w pewnym zakresie działalność w formie tzw. spółki w organizacji.

Spółki osobowe - poradnik

Spółka osobowa to przede wszystkim zrzeszenie osób - wspólników tworzacych spółkę. Zastanawiasz się nad założeniem spółki osobowej? Ekspert wyjaśnia zasady jakie rządzą spółkami osobowymi.

Spółki kapitałowe - cechy

Dowiedz się jakie są charakterystyczne cechy spółek kapitałowych. Ekspert wyjaśnia istotę spółek kapitałowych.

Rachunkowość w fundacji i stowarzyszeniu

Ekspert podpowiada kiedy można stosować uproszczoną rachunkowość. Dowiedz się w jaki sposób powinna być prowadzona rachunkowość w fundacjach i stowarzyszeniach.

Organizacja pozarządowa (NGO) - definicja

Organizacja pozarządowa (NGO). Ekspert wyjaśnia w jaki sposób organizacja pozarządowa jest zdefiniowana w polskim prawie.

Reklama SMS - opłacalna czy nie?

Reklama SMS nie cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Poznaj trzy fakty dotyczące reklamy SMS.

Ustawa deregulacyjna po raz trzeci?

Resort gospodarki pracuje nad trzecią ustawą deregulacyjną. Nowe przepisy mają uprościć m.in. prawo podatkowe i budowlane.

Trzecia ustawa deregulacyjna

Trzecia ustawa deregulacyjna. Ministerstwo Gospodarki kontynuuje prace nad trzecią ustawą deregulacyjną. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim prawa podatkowego oraz procesu uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Marketing bezpośredni - sposób promocji i zasięg

Techniki marketingu bezpośredniego są wykorzystywane w branżach produktów konsumenckich. Około 20-30% odbiorców w ostatnim miesiącu otrzymała broszury reklamowe dotyczące tych produktów. Marketing bezpośredni jest rzadko wykorzystywany w przypadku dóbr trwałych oraz w branży turystycznej i edukacji. Tylko 5% osób otrzymało materiały informacyjne dotyczące tych branż.

RegioStars 2013

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

„Szanse dla młodzieży" to nowa inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. Nowe przedsięwzięcie ma zapewnić zwiększenie szans absolwentów na zdobycie pracy.

Co z klauzulami niedozwolonymi?

Uznanie klauzuli umownej za niedozwoloną wyłącza jej stosowanie przez wszystkich przedsiębiorców. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiadają się przedsiębiorcy.

Skadka wypadkowa wzrośnie od 1 kwietnia

Składka wypadkowa będzie wyższa od 1 kwietnia 2012 roku. To już trzecia, po składce rentowej i zdrowotnej, podwyżka w ciągu roku.

Składki ZUS wzrosły już trzy razy w 2012 roku. W kwietniu kolejna podwyżka!

Od początku roku składki przedsiębiorców odprowadzane do ZUS wzrastały już trzy razy. To nie koniec. Od 1 kwietnia wyższa jest również składka wypadkowa.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach można złożyć najpóźniej do 1 marca. Dowiedz się kto ma obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Składka wypadkowa 2012 - wzrost składki wypadkowej od 1 kwietnia 2012

Składka wypadkowa 2012. 1 kwietnia 2012 roku wzrosła składka wypadkowa. Firmy, które zatrudniają 9 lub mniej pracowników oraz płatnicy niezarejestrowani w systemie REGON zapłacą więcej. Dowiedz się ile twoją firmę będzie kosztować składka wypadkowa w 2012 roku.

Składka wypadkowa PKD 2012

Składka wypadkowa PKD 2012. Sprawdź wysokość składki wypadkowej dla twojej grupy działalności PKD w 2012 roku.

REKLAMA