REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Google dla e-commerce

Google stworzyło specjalną wyszukiwarkę przeznaczoną wyłącznie dla podmiotów działających na rynku e-commerce. Ta specjalistyczna wyszukiwarka umożliwi internautom przeszukiwanie ofert w sklepach, pod warunkiem, że wcześniej udostępnią wyszukiwarce swoje katalogi ofertowe.

Interia została agencją informacyjną

29 października Komisja Nadzoru Finansowego nadała spółce Interia S.A status agencji informacyjnej. Jest ona obecnie jedynym obok Polskiej Agencji Prasowej (PAP) podmiotem posiadającym takie uprawnienia.

Rośnie liczba mułów internetowych

Kryzys jak widać nie ma znaczenia dla cyberprzestępczości, gdyż ta rozwija się nad wyraz dobrze. Jak informuje amerykańska instytucja FDIC, zajmująca się rynkiem gwarancji depozytowych coraz częściej do prania brudnych pieniędzy skradzionych ze e-kont używa się tzw. mułów. czyli użytkowników którzy za opłatą przesyłają pieniądze dalej.

Najlepiej pracuje się w...Google

Jak co roku, wydana została lista najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata, od strony inżynierskiej jak i biznesowej. Jak dotychczas niezmiennie numerem jeden jest gigant rynku IT - Google.

REKLAMA

Gracze na celowniku wirusów

Microsoft ostrzega graczy z całego świata - coraz więcej niebezpiecznego oprogramowania jest tworzonego właśnie z myślą o nich. Popularność sieciowych gier RPG (MMORPG) sprawiła, że znacząco wzrosła liczba rozsyłanych za pomocą gier robaków.

Debiut PGE nie pomógł rynkowi

Debiut praw do akcji Polskiej Grupy Energetycznej był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji w Warszawie. Jednak, mimo sporego, 13 proc. wzrostu ich notowań w porównaniu do ceny emisyjnej, rynek żył „swoim” życiem, by nie powiedzieć, że pozostawał w cieniu debiutu.

Mniejsze zyski na lokatach

Banki nadal obniżają oprocentowanie depozytów. Widać jednak, że na takie ruchy decydują się coraz rzadziej.

Działalność gospodarcza żołnierza zależy od decyzji dowódcy

Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej przez żołnierzy zawodowych.

REKLAMA

Kontynuacja nauki przez cudzoziemców na innych zasadach

Dnia 06 11 2009 weszło w życie rozporządzenie w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Koniec z tanim wykupem mieszkań

Kupno mieszkania za symboliczną kwotę jest możliwe tylko do końca tego roku. Przepisy o tzw. wykupie lokali za złotówkę utracą swoją moc.

Nielegalny handel długami w sieci

Do giełd internetowych trafiają nieistniejące i spłacone już wierzytelności. Wierzyciel nie ma obowiązku przedstawiania dokumentów potwierdzających istnienie długów.

Pozwy zbiorowe - o odszkodowanie nie musisz walczyć w pojedynkę

Poszkodowani jednym zdarzeniem będą mogli walczyć o odszkodowania w jednym procesie. Ważne by do postępowania zgłosiło się co najmniej 10 osób. Takie postępowanie grupowe ułatwi dochodzenie drobnych roszczeń, o które nie opłaca się walczyć w postępowaniu indywidualnym

Unia będzie likwidować miejsca pracy

Rynek pracy i finanse publiczne są pod presją. Przewiduje się, że w tym roku spadek zatrudnienia w Unii wyniesie ponad 2 proc.

Unijna gospodarka jest na drodze stopniowego ożywienia

Zgodnie z jesienną prognozą służb Komisji Europejskiej gospodarka UE wyjdzie z recesji w drugiej połowie tego roku, choć w ciągu całego 2009 roku PKB spadnie o około 4 proc.

Nie można liczyć na poprawę koniunktury w tym roku

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w październiku utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca, indeks kwartalny stracił jeden punkt, a półroczny zyskał. Nie wróży to znaczącej poprawy koniunktury w tym roku.

Ceny energii cieplnej mogą gwałtownie wzrosnąć

Polska jest przedstawiana przez Komisję Europejską jako pozytywny przykład kraju, w którym około 70 proc. ciepła w miastach dostarczane jest ze scentralizowanych systemów ciepłowniczych, bardziej przyjaznych środowisku niż ciepło z indywidualnych pieców grzewczych. Jednak nie wykluczone, że w 2013 roku nastąpi skokowy wzrost cen ciepła sieciowego o około 22 proc.

Jak starać się o umorzenie składek - instrukcja

Od 1 września 2009 r. osoby, które między 1 stycznia 1999 r. a 31 sierpnia 2009 r. przebywały na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i w tym czasie prowadziły pozarolniczą działalność, mogą starać się o umorzenie niektórych należności z tytułu składek za okres prowadzenia tej działalności.

Jak rozliczać podatek dochodowy właściciela w firmach osób fizycznych

Właściciel firmy uzyskuje dochody z dwóch źródeł (tj. jako prowadzący działalność gospodarczą i jako wspólnik w spółce jawnej). Rozliczając podatek dochodowy, posługuje się jedną deklaracją. Jak ująć naliczenie i zapłatę podatku dochodowego: a) w księgach z działalności prowadzonej na własne nazwisko, b) w księgach spółki jawnej?

Przedsiębiorcy jeszcze poczekają na nową ustawę o e-podpisie

Nowe przepisy o podpisie elektronicznym pozwoliłyby firmom zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Niestety  przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać na korzystne dla siebie zmiany.

Senat przeciw zaliczeniu do kosztów PIT wynagrodzeń małżonków

Senat nie wyraził zgody na wprowadzenie do ustawy o PIT zmiany, zgodnie z którą jednoosobowe firmy rodzinne mogłyby zaliczyć do kosztów podatkowych wynagrodzenia zatrudnionych w nich małżonków. Projekt nowelizacji przygotowali senatorowie PiS.

Nie można kwestionować trybu zwolnienia żądając sprostowania świadectwa pracy

Jeśli pracownik uważa, że został niesłusznie zwolniony, to musi złożyć do sądu skargę, żądając od firmy odszkodowania lub przywrócenia do pracy. Nie może kwestionować sposobu zwolnienia występując o sprostowanie świadectwa pracy - orzekł w wydanej w środę uchwale Sąd Najwyższy.

Leasing operacyjny czy finansowy - który wybrać

Spółka chce wziąć w leasing maszynę produkcyjną. Który leasing będzie korzystniejszy – finansowy czy operacyjny? Jednostka nie podlega badaniu przez biegłego rewidenta.

Sejm znowelizował kodeks pracy odnośnie urlopów macierzyńskich

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy, która zrównuje prawa rodziców biologicznych i adopcyjnych, jeśli chodzi o urlopy macierzyńskie i ojcowskie; za głosowało 413 posłów, nikt nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu.

Wyjątkowo dobre nastroje w Warszawie

Inwestorzy na naszym parkiecie nie przejmowali się dziś nadmiernie kiepskimi nastrojami, panującymi na innych giełdach. Widać, że z determinacją dążą do przerwania spadkowej serii i na razie ta sztuka im się udaje. Martwią tylko bardzo niskie obroty, utrzymujące się od kilku dni. Zmagania popytu z podażą nie są też tym samym w pełni miarodajne.

Słabsze nastroje na giełdzie nie muszą zaszkodzić debiutowi PGE

W przeszłości niewiele spółek ze stajni Skarbu Państwa debiutowało w gorszych warunkach niż PGE. Przez ostatnie 2 tygodnie WIG stracił około 4%. Jest na zbliżonym poziomie, na jakim był tydzień wcześniej i 3 tygodnie wcześniej. Nie oznacza to jednak, że na udany pierwszy dzień notowań walorów energetycznego giganta nie ma szans.

Lewiatan: zmiany w systemie emerytalnym są niepokojące

PKPP Lewiatan jest zaniepokojona propozycją zmian systemu emerytalnego. Konfederacja oczekuje, że nowelizacja ustawy zostanie skonsultowana z partnerami społecznymi na forum Trójstronnej Komisji.

Jaki zysk przyniosą akcje PGE

Spośród ofert prywatyzacyjnych przeprowadzanych przez giełdę przypadków większość przegrywała rywalizację z szerokim rynkiem. W dniu debiutu akcje prywatyzowanych spółek przynosiły najczęściej dwucyfrową stopę zwrotu, jednak później WIG radził sobie lepiej. Czy podobnie będzie w przypadku debiutu Polskiej Grupy Energetycznej?

Second hand (ciucholand) - pozwolenia

Do założenia sklepu z używaną odzieżą nie potrzeba spełniać żadnych specjalnych wymagań. Należy jedynie w zwykły sposób założyć firmę, czyli zarejestrować działalność gospodarczą.

Prowadzenie spraw spółki akcyjnej

Prowadzenie spraw spółki możemy rozumieć jako działania w sferze wewnętrznej, związane z funkcjonowaniem spółki, ograniczające się, co do zasady do czynności organizacyjnych.

Second hand (ciucholand) - pomysł

Sklepy z używaną odzieżą stały się niezwykle popularnymi miejscami. Zaopatrują się w nich prawie wszyscy, bez względu na wysokość zarobków. Zawsze można trafić tam na ciekawą bluzkę, spodnie czy inne części garderoby za niewygórowaną cenę.

Apteka - franczyza

Coraz bardziej popularna w Polsce franczyza (jako pewnego rodzaju umowa licencyjna) to niezły sposób na własny biznes. Przystąpienie do takiego systemu daje Ci od początku możliwość znalezienia się w sieci renomowanych aptek.

Zgoda rządu na połączenie banków międzynarodowych

Centrum Informacji Rządu podaje, że istotnym i niezbędnym warunkiem włączenia się w proces przekształcania obu instytucji jest dokładne sprecyzowanie aktualnej sytuacji finansowej obu banków, w tym skali potencjalnych strat MBI.

Apteka - zezwolenia

Apteka ogólnodostępna może być prowadzona tylko na podstawie uzyskanego zezwolenia na jej prowadzenie. Udzielenie go należy do kompetencji wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

Za nami FED, przed nami ECB i BoE

Ci, którzy liczyli na to, iż FED nie dokona żadnych istotnych zmian w komunikacie towarzyszącym decyzji o utrzymaniu stóp procentowych, wczoraj się nie zawiedli.

Rząd wspiera formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu

Na program „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, który jest częścią programu „Prace społecznie użyteczne oraz roboty publiczne na rzecz budownictwa socjalnego – zwiększenie gminnego zasobu lokali socjalnych” przeznaczone zostały dodatkowe środki w kwocie 753 tys. złotych – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Apteka - pomysł

Mimo iż wydaje się, że aptek jest bardzo dużo, ich liczba w Polsce od kilku lat nieustannie rośnie. Chcąc otworzyć aptekę, wciąż można znaleźć odpowiednią lukę - warto pomyśleć co może wyróżnić naszą aptekę spośród wielu innych.

Ministerstwo Pracy planuje zmianę systemu emerytalnego

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić zmianę w systemie obsługi otwartych funduszy emerytalnych.

Kredyt nie przepada po śmierci kredytobiorcy

Śmierć kredytobiorcy nie powoduje automatycznego wygaszenia umowy pożyczki gotówkowej czy kredytu hipotecznego. Jeżeli jednak raty nie są spłacane przez współmałżonka czy spadkobierców zmarłego, bank dąży do odzyskania wierzytelności. Czynności, jakie podejmuje zależą m.in. od rodzaju zabezpieczenia.

Organy podatkowe mają ściślejsze wytyczne

Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie ministra finansów z dnia 8 października 2009 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe.

Banki wolą zamożniejszych klientów

Na rynku kart kredytowych nieoczekiwana zmiana miejsc. Klienci, do niedawna oganiający się przed nachalnymi bankami wciskającymi karty przy każdej okazji, wkrótce mogą sami o nie prosić – zaznacza Halina Kochalska, analityk Gold Finance.

Senat za przesunięciem zmian w zaliczkach podatkowych

Senat opowiedział się za przesunięciem wejścia w życie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych przez firmy. Zaczną one obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma dać przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych.

Pojęcie spółki akcyjnej w organizacji

To jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną. Stanowi wstępną formę spółki akcyjnej stworzoną dla umożliwienia szybkiego rozpoczęcia działalności przez spółkę, bez konieczności oczekiwania na jej rejestrację.

Na giełdzie nie będzie monotonnie

Spora dawka danych makroekonomicznych i decyzje banków centralnych sprawia, że w czwartek inwestorzy nie powinni narzekać na rynkową monotonię.

iSing - śpiewać każdy może

Śpiewaj i nagrywaj piosenki za darmo - tak brzmi hasło promujące iSing.pl, pierwszy w Polsce portal umożliwiający swoim użytkownikom śpiewanie i nagrywanie piosenek polskich i zagranicznych artystów, oraz udostępnianie swoich wykonań innym internautom.

Coraz więcej kart zbliżeniowych

Z miesiąca na miesiąc rośnie popularność kart zbliżeniowych używanych zazwyczaj do małych transakcji nie przekraczających 50 zł. Polskie banki wydały już ponad 240 tys. takich kart.

Izi.pl - pierwsza porównywarka usług

Porównywarki produktowe już na dobre rozgościły się w polskim internecie. Oczywistą sprawą jest, że ludzie chcą oszczędzać, nie tylko na produktach, ale też na coraz powszechniejszych i droższych usługach. Popyt rządzi rynkiem i oto mamy przed sobą pierwszą porównywarkę usług w Polsce - Izi.pl.

Gdzienarower.pl - portal społecznościowy dla rowerzystów

Gdzienarower.pl to pierwszy tego typu portal gdzie możemy samodzielnie wytyczyć trasę przejazdu online, za pomocą Google Maps i technologii GPS. Do dyspozycji mamy na chwilę obecną 200 tys. kilometrów polskich tras rowerowych.

Komiksomania.pl - nie tylko dla miłośników komiksów

Komiksomania.pl to nowy projekt realizowany przez Wirtualną Polskę. Portal ma zdyskwalifikować konkurencję dzięki niesamowitej bazie komiksów, lecz także, a może głównie dzięki wyczerpującym informacjom na temat twórców i ich dzieł.

Cvliketv.com - CV w wersji video

Portal rekrutacyjny CVlikeTV.com, pozwala w domowym zaciszu, stworzyć w sposób bez wątpienia kreatywny swoje CV w wersji video. Według pomysłodawców jest to doskonały sposób aby w dobie niesamowitej konkurencji zaprezentować się pracodawcy od jak najlepszej strony.

Dochodzenie odszkodowania za błędy sądów na nowych zasadach

Dochodzenie wynagrodzenia za szkody wyrządzone przez niezgodne z prawem działanie sądu będzie się odbywało według nowych zasad – podaje Centrum Informacji Rządu.

REKLAMA