REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

MG: Polsce zależy na dobrych stosunkach z Azerbejdżanem

- Intensywne kontakty między naszymi krajami na szczeblu rządowym świadczy o wadze, jaką Polska przywiązuje do rozwoju stosunków z Azerbejdżanem. Chcemy, aby dobry klimat polityczny przeniósł się na realne działania w sferze gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w MG Marcin Korolcem podczas spotkania z ministrem przemysłu obronnego Azerbejdżanu Yavarem Yamalovem.

Rząd zacieśnia współpracę gospodarczą z Algierią

Perspektywy współpracy w sektorze energii, ropy i gazu oraz rolnictwa to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z przedstawicielami algierskiego rządu.

Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Jordanią

– Jordania jest dla Polski ważnym i perspektywicznym partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno w obszarze współpracy inwestycyjnej, jak i naukowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z przedstawicielami Senackiej Komisji Przyjaźni Jordańsko-Polskiej pod przewodnictwem senatora Adnana Badrana.

Nowe przepisy o KRS zostały zaakceptowane przez Komisję Sprawiedliwości Sejmu RP

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka jednogłośnie przyjęła projekt zmian w „Przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym”. Przygotowana przez MG ustawa reguluje zasady wpisu do KRS, w kontekście reaktywacji przedwojennych spółek. Projekt został przyjęty w pierwszym czytaniu, 17 lutego br.

REKLAMA

Czego nauczył nas kryzys

- Polskie doświadczenia ostatnich 20 lat sprawiły, że poradziliśmy sobie ze światową recesją lepiej aniżeli inne kraje. Powinniśmy wykorzystać tę sytuację i tworzyć w przyszłości odpowiednie regulacje szczególnie w zakresie biznesu - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Czego nauczył nas kryzys?”.

Rząd promuje polską turystykę

- Cieszę się, że uczestniczę w otwarciu tego projektu, który ma szansę skutecznie połączyć różne działania podejmowane w sektorze turystki. Pamiętajmy, że efektywne wykorzystanie tych pieniędzy jest naszym wspólnym celem - powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji inaugurującej projekt "Promujmy Polskę razem", która odbyła się 17 lutego 2010 roku w Warszawie.

Zmiany w kierownictwie MRR

Na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego powołany został Adam Zdziebło, dotychczasowy podsekretarz stanu. Hanna Jahns, pełniąca funkcję sekretarza stanu w MRR do 15 lutego 2010 r., rozpoczęła pracę w Komisji Europejskiej w Gabinecie Komisarza ds. Polityki Regionalnej Johannesa Hahna.

RM przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawa telekomunikacyjnego

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ze stycznia 2009 roku zmieniono definicję abonenta. Będzie nim podmiot, który jest stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej z dostawcą publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

REKLAMA

Dane o produkcji przemysłowej pomogą złotemu

Dzisiaj o godz. 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane o styczniowej produkcji przemysłowej. Oficjalne prognozy (za Reuters) mówią o jej wzroście o 6,2 proc. r/r w porównaniu z 7,4 proc. r/r w grudniu. Pojawiają się głosy, iż odczyt może być słabszy ze względu na ostrą zimę, a także spadek indeksu PMI dla Polski w styczniu. Mimo tego wydaje się, że dynamika powyżej 5 proc. r/r jest realna do osiągnięcia i paradoksalnie powinna stać się wsparciem dla złotego.

Polskie porty lotnicze potrzebują większych inwestycji

Powinniśmy dziś dyskutować nad tym co zrobić, żeby w polskich portach było więcej inwestycji, lepsza obsługa pasażerów, aby zmniejszać koszty w transporcie lotniczym – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Tadeusz Jarmuziewicz podczas III Międzynarodową Konferencję „Lotnisko 2010” , która odbyła się w Warszawie.

Unijni ministrowie finansów rozmawiali o kryzysie w Grecji

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się w Brukseli. Jednym z głównych tematów spotkania ministrów finansów krajów UE była aktualna sytuacja gospodarczo-finansowa Grecji.

Najwięcej stracili właściciele akcji deweloperów

Właściciele spółek deweloperskich na GPW nie mają powodów do zadowolenia w tym roku. Najwięcej straciły akcje firm działających poza granicami Polski.

Weź kredyt z urzędu skarbowego

Firmy, które optymistycznie zakładają, że zarobią w tym roku krocie, powinny się zastanowić, czy nie lepiej rozliczać się z fiskusem w formie uproszczonych zaliczek. A „zaoszczędzone” w ten sposób pieniądze – zainwestować.

Rynek walutowy: znaczne osłabienie dolara

We wtorek 16 lutego br. wiele się działo na światowym rynku walutowym. Przedpołudniowe dość wyraźne osłabienie się dolara okazało się jedynie przygrywką do wieczornego rajdu wspólnej waluty. Jej kurs w ciągu kilku godzin skoczył do 1,377 dolara, czyli o 1,4 centa. W ciągu całego dnia euro zdrożało o prawie 2 centy.

Rynki akcji uspokojone

Amerykańskie indeksy zdołały wczoraj utrzymać się do końca sesji na około półprocentowych plusach. W czwartek w Azji o wzrosty było znacznie trudniej.

Kupujący potrzebują nowych impulsów

W środę indeksy w Europie Zachodniej rosły trzeci raz z rzędu. Pozytywny sentyment do rynku akcji utrzymywał się na większości parkietów i został wsparty przez lepsze doniesienia makroekonomiczne z USA.

Spadają stawki za najem

Na rynku najmu wciąż utrzymuje się wysoka podaż nowych ofert. W styczniu br. wystawionych zostało aż o 40% więcej mieszkań niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

USA: udana sesja giełdowa

Ostatnia sesja w USA udała się doskonale. Dow Jones zyskał 1,7 proc., kiedy inwestorzy uwierzyli, że ożywienie gospodarcze ma trwały charakter. Dziś optymiści są górą.

Zasiłek na dziecko po utracie pracy

Rodzic, który zarabiał za dużo, aby otrzymać zasiłek na dziecko, może po stracie pracy ponownie się o niego ubiegać. Wtedy gmina potraktuje dotychczasowe zarobki jako dochód utracony.

Sprawa aresztowanego prawnika

W piśmie z 4 lutego 2010 r. Zastępca Prokurator Okręgowej odniosła się do pisma interwencyjnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka z 27 stycznia 2010 r. w sprawie tymczasowo aresztowanego radcy prawnego Tomasza Tuczapskiego.

Więcej elektronicznych obrączek

Projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości został przyjęty przez Rząd.

Badanie rynku we własnym zakresie

Wiedza o rynku, otoczeniu, konkurentach, oczekiwaniach i preferencjach klientów oraz kontrahentów w prosty sposób przekłada się na pieniądze. Ale wiedza też sporo kosztuje. Co zrobić, kiedy jest niezbędna, a firma ledwie sobie radzi z podstawowymi płatnościami?

Na opóźniony zwrot jest skarga

Nieuzasadnione przedłużanie zwrotu VAT można zaskarżyć do dyrektora izby skarbowej.

Pracodawcy negatywnie o efektach prac rządu

Przedsiębiorcy mają poważne obawy odnośnie realizacji zaplanowanych projektów ustaw. Przekłada się to na ich sytuację, gdyż w takich warunkach nie są w stanie planować swojej działalności.

Kiedy wykorzystać zaległy urlop

Urlopu wypoczynkowego niewykorzystanego przez pracownika w poprzednim roku kalendarzowym należy udzielić najpóźniej do końca marca bieżącego roku.

Status podatnika decyduje o miejscu opodatkowania VAT

Status nabywcy usługi decyduje o miejscu jej opodatkowania . Należy ustalić, czy nabywca usługi jest podatnikiem VAT, czy też podmiotem, który nie ma takiego statusu.

Jak wypłacić wynagrodzenie za pracę w niedzielę

Pracodawca polecił pracownikowi pracę w niedzielę. Na wniosek pracownika otrzyma on wolne za ten dzień w kolejnym miesiącu, a co za tym idzie w następnym okresie rozliczeniowym. Jak zapłacić wynagrodzenie pracownikowi w miesiącu, w którym pracował w niedzielę, a jak w kolejnym, kiedy odebrał dzień wolny? – pyta Czytelniczka z Rudy Śląskiej.

Projekt zmniejszający obowiązki informacyjne w VAT pod głosowanie

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w środę za zmniejszeniem obowiązków informacyjnych podatników związanych z prowadzeniem ewidencji VAT. Ponieważ w drugim czytaniu do projektu zmian w VAT nie zgłoszono poprawek, trafi on pod głosowanie.

Ułatwienie podatkowe dla sprzedaży premiowej

Projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, który ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową, zostanie poddany pod głosowanie. W środę podczas drugiego czytania posłowie nie zgłosili żadnych poprawek.

Projekty dotyczące ułatwień podatkowych wrócą do komisji finansów

Projekty dotyczące m.in. ułatwień dla podatników, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz dawnych pracodawców, czy podwyższające limit wartości zwolnionych z podatku prezentów wrócą do Komisji Finansów Publicznych - zdecydował w środę Sejm.

Polskie firmy wiążą swój rozwój z rynkiem białoruskim

Wiele polskich firm wiąże swój rozwój w najbliższych latach z rynkiem białoruskim; perspektywy upatrują one głównie w przemyśle rolno-spożywczym oraz budowlanym - uważa prezes Polsko-Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Józef Łochowski.

Rośnie apetyt na zyski

Po raz kolejny okazuje się, że nie najlepsze nastroje na rynku i coraz bardziej powszechne przekonanie o „konieczności” dalszych spadków, stanowią doskonałą pożywkę do byków. Wzrost jest więc z powodzeniem kontynuowany już od kilku dni i zaczyna wyglądać coraz poważniej.

Jak długo FED utrzyma niskie stopy

Podczas ostatniego posiedzenia FED w dniach 26-27 stycznia jeden z członków FOMC, Thomas Hoenig z Kansas, opowiadał się za zniesieniem magicznej frazy „extended period” przy opisie stóp procentowych, które jak wiadomo są obecnie na dość niskim poziomie. Rynek odebrał to jako sygnał, iż w łonie FOMC buduje się „jastrzębie” skrzydło, co może sugerować szybsze podjęcie działań w tzw. strategii wyjścia, których zwieńczeniem będzie podwyżka stóp procentowych.

Spadła wartość funduszy hedgingowych w styczniu

Styczeń tego roku przyniósł spadki na giełdach, rynek funduszy hedgingowych również stracił, lecz znacznie mniej.

Dotacje: uczelnie będą dodatkowe premiowane

Uczelnie, które ubiegają się o dodatkowe środki unijne na sfinansowanie studiów podyplomowych, będą dodatkowo premiowane za realizację kierunków technicznych.

Mniej inwestycji na rynku nieruchomości

Styczniowe dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego nie potwierdziły pozytywnych tendencji w tej branży pod koniec ub. r.

Mieszkaniówka: nie jest tak strasznie, jak podaje GUS

W styczniu liczba mieszkań oddanych do użytku była aż o 47,1 proc. niższa niż przed rokiem. Ale w ujęciu 12-miesięcznym spadek wynosi 13,3 proc.

Zarabiając średnią krajową można kupić jeden pokój

Zarabiając średnią krajową można było w styczniu w Łodzi kupić na kredyt mieszkanie mniejsze o prawie 20 metrów kwadratowych niż przed miesiącem.

Komisja za ulgami dla podatników zbyt długo kontrolowanych przez UKS

Podatnikom kontrolowanym przez organy kontroli skarbowej nie będą naliczane odsetki za zwłokę w przypadku, gdy kontrola prowadzona przez inspektora będzie trwać dłużej niż 6 miesięcy - za takim rozwiązaniem opowiedziała się sejmowa komisja finansów.

Oprocentowanie kredytów może wzrosnąć

Podwyżka stóp procentowych przez Radę polityki pieniężnej spowoduje, że wzrośnie limit maksymalnego oprocentowania kredytów konsumpcyjnych.

Kasacja auta a spłata kredytu czy rat leasingowych

Jeżeli pojazd ulega kasacji lub kradzieży, to praktycznie kontynuujesz spłatę kredytu zgodnie z harmonogramem, zgłaszasz szkodę do zakładu ubezpieczeniowego i po otrzymaniu decyzji o kasacji, informujesz bank.

Psychologia zarządzania w organizacji

Tytuł książki jest nieco zagmatwany, dotyczy jednak czegoś prostego. Otóż człowiek w miejscu pracy odczuwa wiele różnych nacisków na swoje życie wewnętrzne (tożsamość, postawy, przekonania, samoocenę). Brak świadomości o istnieniu, kierunku i sile tych nacisków oznacza poddawanie się im lub przypadkową obronę, co na dłuższą metę kończy się nieprzyjemnie dla pracownika. Nie jest to poradnik, raczej książka do refleksji i odkrycia wagi pewnych rzeczy, które zwykle zbywa się „to nieistotne”.

Jak napisać poprawny biznesplan

Niniejsza publikacja zawiera praktyczne wskazówki, jakie najważniejsze elementy powinien zawierać plan biznesowy oraz wskazuje metodykę tworzenia tego dokumentu, uwrażliwiając na sfery objęte szczególną uwagą osób oceniających biznesplan. Książka skierowana jest zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak również i tych, działających już w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowa era innowacji

Innowacje można zdefiniować jako kształtowanie oczekiwań konsumentów poprzez ciągłe reagowanie na ich zmieniające się wymagania, zachowania i doświadczenia. W obecnych warunkach gospodarczych, uważają czołowi eksperci, nowa innowacja wykorzystuje globalne zasoby finansowe oraz globalne zasoby ludzkiej wiedzy i pomysłowości do stworzenia platformy, gdzie konsumenci mogą indywidualnie dopasowywać marketing-mix do swoich potrzeb.

Coaching kadry kierowniczej

Ta książka ma dwa oblicza. Dla coacha wyższej kadry zarządzającej będzie świetną lekturą o tym jak być skutecznym coachem (opis siedmiu kompetencji skutecznego coachingu) oraz źródłem nowego modelu działania (opis siedmiu kroków modelu Coachingu Achieve). Z kolei dla prezesa lub menedżera będzie to przewodnik pomocny w wyborze właściwego coacha (który powinien wykazywać w działaniu siedmiu kompetencji) i kontroli procesu coachingu (który powinien przebiegać zgodnie z 7-oma krokami modelu).

Nowoczesne koncepcje strategii orientacji na klienta

Organizacja, która chce sprostać pojawiającym się wyzwaniom rynkowym, musi poznać swojego klienta wraz z jego potrzebami i oczekiwaniami. Ich przełożenie na decyzje firmy tworzy fundament do budowy trwałej przewagi konkurencyjnej. Dlatego zwrócenie się firmy w kierunku marketingu relacji rozpoczyna nową drogę działalności, której celem jest satysfakcja i lojalność klientów, a także rozwój zyski. Firmy wykorzystują w tym celu różne strategie – autorzy opisali je w tej książce.

Relacje inwestorskie

Ustanowienie i utrzymanie komunikacji między spółkami a inwestorami – to obszar działań relacji inwestorskich, które są obecnie jednym ze standardów funkcjonowania spółki akcyjnej o akcjach w obrocie publicznym. Pośrednicy finansowi, analitycy, media, organy nadzoru, a także sami inwestorzy wywierają nacisk na dobry przepływ informacji od firm. Uczciwe i rzetelne informacje są bowiem lekarstwem na kryzysy gospodarcze i skandale finansowe. Dają szansę na zyskowny rozwój i zaufanie rynku.

Jak czytać i rozumieć angielskie dokumenty sądowe w sprawach cywilnych? Praktyczny przewodnik

Ta książka to praktyczny przewodnik przygotowany dla osób, które stykają się z anglojęzycznymi dokumentami sądowymi dotyczącymi spraw cywilnych – dla prawników, tłumaczy, menedżerów i studentów. Aby rzeczywiście była przydatna dla czytelników, książka została pomyślana jako połączenie słownika i podstawowego kursu angielskiego języka prawniczego. Wszystkie przedstawione w książce dokumenty są autentyczne, a występująca w nich terminologia jest wszechstronnie objaśniona.

E-learning. Tajniki edukacji na odległość

Aby skutecznie pełnić role zawodowe, społeczne i osobiste, potrzebujemy wiedzy wyselekcjonowanej i uporządkowanej, atrakcyjnej i przejrzystej, a także pozwalającej na sprawdzenie poziomu jej opanowania. Na to zapotrzebowanie odpowiada e-learning czyli wszelkiego rodzaju szkolenia elektroniczne i e-kursy. Ta książka przedstawi ci podstawowe terminy, zasady i narzędzia stosowane w skutecznym e-learningu. Dowiesz się jak oceniać programy e-nauczania oraz jak mierzyć ich efektywność i rentowność.

Zarządzanie kapitałem ludzkim w polskich przedsiębiorstwach

Dla części ekspertów warunkiem osiągnięcia sukcesu w biznesie jest stworzenie inspirującego i przyjaznego środowiska pracy. Tylko w takich warunkach pracownicy są w stanie reagować na sytuacje rynkowe, sprawnie i skutecznie rozwiązywać problemy klientów. Ważne jest więc monitorowanie nastrojów w firmie i umiejętne zarządzanie systemem kadr. Ta książka pokazuje jak radzą sobie z tym polskie przedsiębiorstwa. Świetnie służy jako punkt wyjścia do ulepszenia obecnego systemu kadrowego w firmie.

REKLAMA