REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezes BCC: Przedsiębiorcy potrzebują przewidywalności i stabilności. Apel przedsiębiorców

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
przedsiębiorcy, praca, biuro, firma
Prezes BCC: Przedsiębiorcy potrzebują przewidywalności i stabilności. Apel przedsiębiorców
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

1 czerwca 2025 roku odbyła się druga tura wyborów prezydenckich, w której, najwięcej głosów otrzymał Karol Nawrocki. Oficjalne zaświadczenie o wyborze ma zostać wręczone 11 czerwca 2025 r. Po ogłoszeniu wyników przedstawiciele środowisk gospodarczych wyrazili oczekiwanie, że nowy prezydent będzie współpracował z rządem w sprawach istotnych dla polskiej gospodarki.

1 czerwca 2025 r. odbyło się ponowne głosowanie, czyli druga tura wyborów prezydenckich. W poniedziałek, 2 czerwca 2025 r. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, iż w ponownym głosowaniu więcej głosów otrzymał Karol Nawrocki. 11 czerwca 2025 r. ma on otrzymać zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na urząd prezydenta RP. Podczas trwającej kampanii wyborczej kandydaci na urząd Prezydenta RP wielokrotnie podkreślali swoje zaangażowanie w sprawy społeczne i gospodarcze. W licznych wystąpieniach deklarowali konkretne działania na rzecz poprawy sytuacji polskich rodzin, seniorów, młodzieży, ale również przedsiębiorców. Kandydaci starali się przekonać wyborców, że rozumieją potrzeby sektora MŚP i są gotowi wspierać innowacyjność oraz rozwój rodzimych firm.

REKLAMA

Polecamy: Komplet podatki

Apel przedsiębiorców

REKLAMA

W tej chwili trudno jeszcze jednoznacznie oceniać ryzyko blokowania przez nowego prezydenta ustaw ważnych dla polskiej gospodarki. Kandydaci w trakcie trwania kampanii wyborczych mówili o swoich poglądach na gospodarkę, pamiętajmy jednak o tym, że kampania rządzi się swoimi prawami - powiedział prezes BCC dr Jacek Goliszewski. Zauważył, że chociaż kandydaci w trakcie trwania kampanii mówili o swoich poglądach na gospodarkę, należy pamiętać o tym, że kampania rządzi się swoimi prawami.

Apelujemy o to, żeby nowy prezydent nie blokował ustaw deregulacyjnych, leżących nie tylko w interesie przedsiębiorców, ale także w interesie sprawnie działającej administracji państwowej, na której wszystkim nam zależy - przekazał. Odnosząc się do ryzyk związanych z perspektywą kohabitacji, wskazał, że doświadczenia nie napawają optymizmem. Od blokowania nominacji ambasadorskich, poprzez odmowę podpisania obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, po hamowanie zmian w sądownictwie. We wszystkich tych obszarach niezbędna jest współpraca ośrodków politycznych - powiedział.

Przedsiębiorcy potrzebują przewidywalności i stabilności

Wyraził także nadzieję na to, że w sprawach istotnych dla gospodarki i przedsiębiorców, prezydent wraz z rządem podejmą konstruktywną współpracę, która odbywać się będzie ponad podziałami politycznymi. Polski nie stać na kolejne lata „wojny na górze”. Liczymy na to, że kiedy opadną emocje, interes polskiej gospodarki stanie się nadrzędnym celem. Przedsiębiorcy potrzebują przewidywalności i stabilności - podsumował Goliszewski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Koszty 2025 po zmianach

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

REKLAMA

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

REKLAMA

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

REKLAMA