REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spadło zadłużenie kart kredytowych

Wartość długów Polaków z tytułu kredytów konsumpcyjnych w styczniu spadła o ponad 100 mln zł. Pierwszy raz od 6 lat spadło zadłużenie na kartach kredytowych. To efekt zaostrzenia polityki kredytowej przez banki.

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne.

Ranking kredytów walutowych - luty 2010

Jak po walutę, to do Deutsche Banku – instytucja ta ma najlepszy kredyt hipoteczny zarówno w euro, jak i we franku.

Kłopotów z odbiciem na giełdzie ciąg dalszy

Można odnieść wrażenie, że warszawska giełda znów zacznie tracić, jak tylko pojawią się gorsze wiadomości. Do takiego wniosku prowadzi obserwacja wydarzeń z ostatnich dni, kiedy nasz rynek próbuje odrabiać straty z przełomu stycznia i lutego, ale przychodzi mu to z dużym trudem.

REKLAMA

Wzrost liczby bezrobotnych

Styczeń 2010 roku był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2009 roku.

Jak zarobić na kryzysie w Grecji

Inwestycja w eurodolara albo giełdowe kontrakty na waluty – to właściwie jedyne dostępne instrumenty, jakie w polskich warunkach można próbować wykorzystać, by zarabiać na kryzysie takim jak grecki.

Trzynasta pensja dla pracowników spoza sfery budżetowej

Prawo do trzynastego wynagrodzenia w ciągu roku przysługuje pracownikom sfery budżetowej. Dodatkową pensję mogą otrzymać jednak także inni podwładni, jeśli tak stanowi np. obowiązujący ich regulamin wynagradzania.

Akcja "Finanse dla wszystkich" cieszy się zainteresowaniem

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zorganizował już trzy edycje ogólnopolskiej akcji „Finanse dla wszystkich”. Do tej pory doradcy pomagali mieszkańcom Łodzi, Katowic i Poznania.

REKLAMA

Agencje pośrednictwa pracy chca współpracować z sektorem publicznym

Agencje pośrednictwa pracy domagają się dostępu do usług świadczonych dla sektora publicznego. Headhunterzy uważają, że przeprowadzą rekrutacje szybciej i profesjonalniej niż urzędnicy. Aby firmy mogły szukać pracowników do urzędów, muszą zmienić się przepisy.

Związek Firm Doradztwa Finansowego zwiększa strefę wpływów

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) powiększył swoje szeregi o kolejną firmę z branży. Tym razem do grona członków organizacji dołączyli Doradcy24.

Podatnicy nie spieszą się ze składaniem PIT

Mamy półmetek rozliczeń podatkowych za 2009 rok. Podatnicy nie spieszą się ze składaniem PIT, na razie tylko kilka procent złożyło zeznania. Rozliczenia z fiskusem dokonały głównie osoby, które wykazały nadpłatę podatku.

Rząd chce udoskonalić system dozoru elektronicznego

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.

Od 1 marca wzrosną emerytury i renty

Od 1 marca 2010r. zostanie przeprowadzona waloryzacja emerytur i rent, przy zastosowaniu wskaźnika waloryzacji wynoszącego 104,63%. Spowoduje to wzrost świadczeń otrzymywanych z ZUS.

Gdzie zarobisz najwięcej


Liderem płacowym wśród polskich miast w 2009 roku jest Warszawa. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5 200 PLN i była o 44% wyższa niż w Krakowie (3 600 PLN) i aż o 86% większa niż w Lublinie (2 800 PLN).

GPW: Gdzie się podziali inwestorzy

Początek tygodnia na giełdach europejskich przebiegał bardzo spokojnie. Brak publikacji makroekonomicznych sprawił, że poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem małej aktywności inwestorów oraz niewielkiej zmienności. Warto jednak wspomnieć o wypowiedzi rzecznika prasowego Komisji Europejskiej, który zdementował weekendowe rewelacje niemieckiego magazynu „Der Spiegel” o tym, że Grecja otrzyma pomoc finansową na kwotę 20-25 mld euro.

Rząd chce zwiększyć kompetencje doradców podatkowych

Podczas ubiegłego tygodnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o doradztwie podatkowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów.

Rząd ma koncepcję współpracy z internautami

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przedstawiła w serwisie www.premier.gov.pl koncepcję współpracy z obywatelami w zakresie praw podstawowych w sferze nowych technologii. Przedstawiona propozycja to efekt debaty premiera z internautami, która odbyła się na początku lutego br.

Inwestorzy czekają na dane wskaźników koniunktury

Poznaliśmy konkretne dane dotyczące problemu niespłacalności kredytów hipotecznych w Ameryce. W IV kwartale ub.r. 4,58 proc. zobowiązań z tego tytułu podlegało procedurze egzekucji, co przekłada się na zagrożenie utratą domu.

Niepwność na światowych parkietach

Przebieg dzisiejszej sesji wskazuje, że bez impulsów płynących z gospodarki, rynki nie mogą się zdecydować, w którą stronę podążyć. O rosnącej niepewności świadczą bardzo mizerne obroty, i to nie tylko na warszawskim parkiecie.

Giełda: wzrost przy słabych obrotach

WIG20 rozpoczął wczorajszy dzień (22 lutego) od uderzenia o sufit, za jaki może uchodzić maksimum z ostatniej środy i zarazem górne ograniczenie luki bessy sprzed trzech tygodni. Później było już spokojniej.

ZUS: będzie mniej czasu na korektę

Firmy będą mogły składać do ZUS korekty dokumentów rozliczeniowych do końca marca każdego roku, a nie jak obecnie do końca kwietnia.

Wierzytelności nieściągalne w podatkach dochodowych

Przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali zapłaty z tytułu zrealizowanych transakcji, mogą zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów. Muszą jednak spełnić kilka warunków.

Jak zmienić rozliczanie miesięczne na kwartalne

Jak przejść na VAT kwartalny z rozliczania co miesiąc? Do kiedy trzeba złożyć VAT-R i jak się wpłaca podatek, będąc na rozliczeniu kwartalnym: raz na kwartał czy zaliczkowo co miesiąc?

Poszerzy się lista dłużników, zyskają na tym wierzyciele

Osoby fizyczne będą mogły składać wnioski o wpisanie na listę nierzetelnych dłużników. Do biur informacji gospodarczej trafi większa liczba nieuczciwych kontrahentów. Nowe rozwiązania poprawią bezpieczeństwo obrotu gospodarczego – uważa resort gospodarki.

Dokumenty ubezpieczeniowe wypełni za przedsiębiorcę ZUS

Od 1 marca pracownicy ZUS utworzą dokumenty ubezpieczeniowe za przedsiębiorców opłacających składki na własne ubezpieczenia i przekazujących do ZUS formularze w formie papierowej.

Usługi hostingowe dla firm

Hosting to swoisty outsourcing sprzętu i usług z zakresu IT. Może obejmować np.: dzierżawę serwerów, łącza internetowego, aplikacji, powierzchni dyskowej itp.

Kredyt od fiskusa tańszy niż bankowy

Osoby, które nie mają na zapłatę PIT za 2009 rok, mogą wziąć kredyt z banku. Za spóźnienie z wpłatą podatku trzeba urzędowi skarbowemu zapłacić odsetki. Odsetki podatkowe okazują się korzystniejsze niż warunki kredytów bankowych.

Przedsiębiorcy: plan konsolidacji to ramy bez konkretów

Plan konsolidacji finansów publicznych to dokument zawierający jedynie ogólne ramy, które trzeba wypełnić konkretami - ocenili na konferencji przedstawiciele pracodawców i izb handlowych zrzeszonych w Kongresie Przedsiębiorczości.

Banki przestały ukrywać w sieci oferty kredytowe

Banki powoli przestają naprzykrzać się informacjami wyłącznie o lokatach i zaletach swoich kont osobistych. Coraz częściej klient korzystający z Internetu już na stronie głównej banku dowiaduje się, że instytucja jest zainteresowana również pożyczaniem. Jeszcze dwa, trzy miesiące temu nie było to takie oczywiste, a oferty kredytowe schowane były w zakładkach.

Czy opłaca się wykupić OC i AC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych

Kupowanie ubezpieczeń komunikacyjnych AC i OC u różnych ubezpieczycieli nie opłaca się ani kupującemu ani sprzedającemu. Zdarzają się takie przypadki np. w ubezpieczeniach indywidualnych, gdzie na kupowaniu OC i AC w różnych TU, początkujący kierowcy mogą zaoszczędzić od 5 do 10 proc. składki.

Właściciele BMW i Porsche mogą skorzystać z alternatywnej stacji obsługi

Wybór między autoryzowanym serwisem, a warsztatem to najczęstszy dylemat właścicieli samochodów, których fabryczna gwarancja właśnie wygasa.

Milowy krok w likwidacji szkód komunikacyjnych

Długi czas trwania i wysokie koszty procesu likwidacji szkód. Trudne i czasochłonne dochodzenie roszczeń dla poszkodowanych. To główne przesłanki do wprowadzenia systemu bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych z OC. Co zmieni się na plus?

Ocena ofert leasingowych

Przeważnie oferty leasingowe zawierają wszystkie ważne informacje – trzeba je jednak umieć odnaleźć i przede wszystkim trafnie ocenić ich znaczenie przy porównywaniu firm leasingowych.

Jak oceniać oferty leasingowe

Oferty firm leasingowych z reguły wyglądają bardzo atrakcyjnie. Należy jednak uważać, aby nie zostać zaskoczonym przez opłaty dodatkowe. Jak to zrobić?

Różnice w ofertach firm finansujących zakup samochodu

Największe banki specjalizujące się w kredytach samochodowych realizują prawie całą sprzedaż nie przez swoje placówki lecz przez komisy samochodowe, dealerów, biura pośrednictwa kredytowego oraz partnerów finansowych.

Adam Małysz za pieniądze z Vancouwer może kupić M3

2-pokojowe mieszkanie w powojennej kamienicy na warszawskim Mokotowie, 123-metrowe mieszkanie w kamienicy z 1910 roku w Bydgoszczy – spośród takich mieszkań mógłby wybierać Adam Małysz, gdyby zechciał przeznaczyć swoją wygraną z Vancouver na zakup nieruchomości.

Sprzedaż samochodu poleasingowego

W przypadku sprzedaży wykorzystywanego w działalności gospodarczej poleasingowego samochodu może nie wystąpić przychód podatkowy. Jeżeli, co do niedawna było powszechną praktyką, błędnie zaliczyłeś przychód z tego tytułu do swojego dochodu podatkowego - możesz wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty.

Jak rozliczyć sprzedaż samochodu poleasingowego?

Czy na skutek sprzedaży samochodu poleasingowego zawsze występuje przychód podatkowy? Odpowiedź brzmi: nie. Jeżeli, co do niedawna było powszechną praktyką, błędnie zaliczyłeś przychód z tego tytułu do swojego dochodu podatkowego - masz prawo do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty.

Czy można obniżyć ratę leasingową?

Czy możliwe jest obniżenie wysokości rat w trakcie trwania umowy leasingu? Jakie są działania należy podjąć, aby tego dokonać? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Leasingując auto można liczyć na obniżkę rat

Przy leasingu maksymalne obniżenie miesięcznych płatności można osiągnąć poprzez wydłużenie okresu umowy do 60 miesięcy i ewentualne zwiększenie wartości końcowej do akceptowalnego przez firmę leasingową poziomu.

Kto straci na rekomendacji T

Rekomendacja T nieznacznie wpłynie na zdolność kredytową przeciętnych kredytobiorców. Z analizy Expandera wynika, że po jej wprowadzeniu tylko 5 banków będzie musiała poważnie zmienić zasady obliczania maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego. Dotyczy to BPS, Polbanku, Pekao, BOŚ i GBW. O kilkaset tysięcy złotych może spaść natomiast zdolność kredytowa osób o bardzo wysokich dochodach.

Wpłata początkowa

"Interesuje mnie kupno pojazdu przy jak najmniejszej wpłacie początkowej" - jest to jedno z najczęstszych zdań wypowiadanych przez przedsiębiorców planujących zakup auta na firmę.

Leasing czy kredyt na samochód?

Wybór między kredytem a leasingiem nie jest prosty. Jakie kryteria przyjąć, aby skutecznie porównać różne sposoby finansowania zakupu samochodów? Która z nich jest korzystniejsza? Leasing czy kredyt? Przeczytaj.

Samochód na kredyt czy w leasingu

Żeby w pełni ocenić produkt trzeba zastanowić się nad kryteriami oceny, którymi są wielkość opłaty wstępnej i oczekiwane skutki podatkowe, minimalizacja opłaty miesięcznej, możliwość wcześniejszej spłaty, miejsce rejestracji, wielkość podatków drogowych, procedura, dostępność, wymagane dokumenty i czas załatwienia.

Sprostowania i odpowiedzi w polskim prawie prasowym

Mimo gwarantowanej w Konstytucji zasady wolności słowa i prasy, nie wszystko co znajdziemy w prasie korzysta z ochrony prawnej. Jeśli publikacja zawiera błędy lub przekłamania na nasz temat, możemy domagać się sprostowania i zamieszczenia odpowiedzi.

Firmy poszły do sądu po zaległe dotacje

Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

MSP wybrało konsorcjum doradcze dla oferty PZU

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) informuje o wyborze konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, w transakcji debiutu publicznego PZU. Wybór uczestników konsorcjum doradczego został dokonany zgodnie z zapisami Umowy Ugody i Dezinwestycji.

Czy likwidator odpowiada za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Tematyka artykułu nie tylko dotyczy osób, które pełniły bądź pełnią aktualnie funkcję likwidatora spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, lecz przede wszystkim również wierzycieli spółki. Często bowiem egzekucja z majątku spółki okazuje się bezskuteczna, ale nie jest to równoznaczne z zamknięciem drogi do zaspokojenia roszczenia.

Nowe funkcje wyszukiwania (Google)

W Google pojawiły się nowe funkcje wyszukiwania. Dzięki tym zaawansowanym opcjom możliwe stało się przeszukiwanie tylko i wyłącznie forów, blogów, czy też ograniczanie poszukiwań od czasu dodania treści.

Dziedziczenie akcji

Spółka akcyjna, jeden z dwóch typów występujących w polskim systemie prawnym spółek kapitałowych jest związkiem osób, które ją tworzą i którym przysługują określone prawa związane z tym uczestnictwem. Emanacją uczestnictwa w spółce akcyjnej jest akcja, czyli prawo podmiotowe przysługujące akcjonariuszowi. Poszczególne akcje jako kompleksy praw i obowiązków akcjonariuszy stanowią samoistny przedmiot obrotu i podlegają dziedziczeniu na zasadach określonych w prawie spadkowym, stąd dopuszczalne jest zarówno ich dziedziczenie ustawowe, jak i testamentowe.

REKLAMA