| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Fundusze inwestycyjne zachęcają kobiety do oszczędzania pieniędzy

Fundusze inwestycyjne zachęcają kobiety do oszczędzania pieniędzy

Legg Mason TFI podmiot oferujący Indywidualne Konta Emerytalne kieruje ofertę specjalnie dla kobiet. Akcja „IKE dla Ewy” rozpoczęła się w Dniu Kobiet.

Akcja promocyjna polega na zwolnieniu z opłat za przystąpienie do programu. Standardowa prowizja za otwarcie Indywidualnego Konta Emerytalnego w firmie wynosi 200 zł. Od dziś z takiej opłaty zostaną zwolnione wszystkie Panie zamierzające dodatkowo oszczędzać na emeryturę. Promocja potrwa do końca marca. Obejmuje ona dyspozycję otwarcia IKE złożoną w siedzibie Towarzystwa Legg Mason w Warszawie lub drogą pocztową poprzez przesłanie dokumentów otwarcia IKE.

Przedstawiciele spółki tłumaczą, że ta oferta jest wynikiem coraz częściej nagłaśnianego problemu niskich emerytur jakim dotknięte zostaną kobiety w Polsce. W ramach wypłat z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i OFE otrzymają one świadczenia odpowiednio pomniejszone o wartość nie odprowadzonych środków w latach nieskładkowych (urlopy wychowawcze i macierzyńskie, okresy bez pracy).

Według badań ekspertów, stopa zastąpienia (czyli relacja wysokości ostatniej pensji do wartości miesięcznego świadczenia emerytalnego), wyniesie dla kobiet jedynie ok. 40 proc. W przypadku mężczyzn stosunek ten wyniesie trochę ponad 60 proc. III filar emerytalny, w tym IKE, jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację i rozwiązaniem umożliwiającym wyrównanie tej różnicy.

A jednocześnie jedyną formą indywidualnego oszczędzania pieniędzy na przyszłość, zwolnioną z podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19 proc.

Zobacz także: Emerytury.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Beczkalska

aplikant radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »