REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

MS chce wzmocnić ochronę dzieciom w postępowaniu karnym

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

- Jednym z priorytetów działań Ministerstwa Sprawiedliwości jest zapewnienie ochrony w postępowaniu karnym dzieciom – ofiarom i świadkom przestępstw, poprzez propagowanie i wprowadzanie w życie zasad przesłuchiwania dzieci w przyjaznych dla nich warunkach przez osoby z odpowiednimi kompetencjami – powiedział w trakcie konferencji minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Spotkanie zainaugurowało trzeci etap kampanii „Dziecko – świadek szczególnej troski”.

- Ministerstwo Sprawiedliwości z przyjemnością podjęło się współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje w ramach trzeciego etapu kampanii. To na Ministerstwie Sprawiedliwości spoczywa bowiem obowiązek rozpowszechniania wiedzy o prawach dzieci uczestniczących w procedurach prawnych wśród sędziów i prokuratorów – dodał minister.

REKLAMA

REKLAMA

W trakcie spotkania, w którym poza Ministrem Sprawiedliwości udział wzięli także m.in. Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, a także przedstawiciele Fundacji Dzieci Niczyje, Krzysztof Kwiatkowski wręczył kolejne certyfikaty przyjaznych pokoi przesłuchań. Pokoje te zapewniają dziecku właściwe warunki przesłuchania jak również prawidłowe, zgodne z przepisami Kodeksu postępowania karnego zabezpieczenie materiału dowodowego w postaci nagrania z przesłuchania.

W 2004 roku Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości zainicjowała pierwszy etap kampanii pod hasłem „Wysoki Sądzie, boję się”, której głównym celem było zwrócenie uwagi profesjonalistów na szczególną rolę małego świadka.

W 2007 roku kampania pod hasłem „Wysoki Sądzie, mam prawo się nie bać” poza kontynuacją osiągnięć pierwszej edycji, skupiła się na propagowaniu idei przyjaznych pokoi przesłuchań dzieci oraz na wszechstronnym przygotowaniu dziecka do wystąpienia w roli świadka.

W wyniku zawiązanej współpracy Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości uruchomiły procedurę certyfikowania Pokoi Przesłuchań Dzieci, a także propaguje i dystrybuuje wydane w ramach kampanii publikacje – broszurę „Będę świadkiem w sądzie” oraz „Jak przesłuchiwać dziecko”. Broszura „Będę świadkiem w sądzie” została wydana i opublikowana w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Inną formą stałych aktywności podejmowanych od czasu prowadzonych kampanii są szkolenia dla profesjonalistów, obejmujące profesjonalizację metod przesłuchania.

REKLAMA

Tegoroczna - trzecia edycja kampanii realizowana jest pod hasłem „Będę przesłuchany”, podkreślając tym samym znaczenie sposobu i warunków prowadzenia czynności procesowej z udziałem małego świadka dla uzyskania wiarygodnego materiału dowodowego.

Kampania została przewidziana jako interaktywne przedsięwzięcie ogólnopolskie, realizowane we współpracy z koalicją na rzecz Przyjaznego Przesłuchiwania Dzieci, a obok działań promocyjno-informacyjnych planowane są również działania edukacyjne, które obejmować będą zarówno dystrybucję wydawnictw i przekazów kampanii, jak również szkolenia. Czas trwania kampanii przewidziany jest na okres marzec– grudzień 2010 roku.

MS/IN

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA