| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szkolenie pracowników opłacalne dla firmy

Szkolenie pracowników opłacalne dla firmy

Do końca czerwca 2011 r. potrwa ogólnopolska kampania społeczna „Szkolenia – to się opłaca!”, mająca na celu promowanie wśród przedsiębiorców idei rozwoju kompetencji zawodowych pracowników.

W ubiegłym tygodniu dyrektor generalny Ministerstwa Gospodarki Henryk Szymański zainaugurował kampanię społeczną „Szkolenia - to się opłaca!”, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem akcji jest promowanie wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorstw idei rozwoju kompetencji zawodowych pracowników.


Dyrektor Henryk Szymański ogłosił rok 2010 rokiem inwestycji w kadry. Przekonywał jak ważne dla firmy jest inwestowanie w personel. Zaznaczył, że przedsiębiorcy często nie rozumieją, iż pracownicy to ich największy kapitał.


Wielu właścicieli firm nie ponosi żadnych nakładów na inwestycje w swoich pracowników. Im mniejsze przedsiębiorstwo, tym mniejsza świadomość konieczności kształcenia i korzyści płynących z wykwalifikowanej kadry. A przecież co trzecia firma, która bezskutecznie poszukiwała personelu, jako główną przeszkodę wskazywała brak wymaganych umiejętności czy wiedzy wśród kandydatów do pracy - podkreślał Henryk Szymański.


Taki stan rzeczy jest spowodowany wysokimi kosztami oraz brakiem czasu na podnoszenie kompetencji pracowników - uważa prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak. Przypomina jednak, że właściciele małych i średnich firm korzystać mogą z szerokiej oferty szkoleń współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl znaleźć można blisko 35 tys. propozycji szkoleń, w tym ponad 21 tys. dotowanych ze środków unijnych.


Ustawiczne kształcenie pracowników niesie szereg korzyści dla firm. Przekonywała do tego wiceprezes PARP Aneta Wilmańska. Jej zdaniem podnoszenie kompetencji zawodowych personelu to element przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa, dlatego planowane jest stworzenie systemu kształcenia kadr odpowiadającego potrzebom nowoczesnej gospodarki.

oprac. Alicja Fal

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »