REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czyścimy schowek (Windows XP)

Schowek w Windows, choć często niezauważany jest bardzo istotną funkcjonalnością. Dzięki niemu przenosimy teksty i dokumenty pomiędzy aplikacjami. Wadą jego jest to, że zostają one w nim zapisane i jeśli ich nie usuniemy inni użytkownicy komputera mogą mieć do nich dostęp. W miejscu pracy, gdzie prywatność jest szczególnie chroniona powinniśmy po zakończonej pracy go opróżniać.

Wybieramy Windowsa (Windows XP /Vista)

Na każdym komputerze ( o ile mamy tyle miejsca na dysku) możemy zainstalować kilka wersji systemu operacyjnego ( w tym przypadku Windows). Jeśli tak zrobimy podczas uruchamiania sprzętu wyświetli się nam menu z wyborem. Jeśli zaniechamy wyboru po 30 sekundach zostanie wybrany system domyślny. Co jeśli chcemy go zmienić ??

Błędy związane z przygotowaniem biznesplanu

Początkujący przedsiębiorcy często mylą biznesplan z budżetetem firmy. Budżet jest zaledwie częścią dobrze sporządzonego biznesplanu. Innym bardzo częstym błędem jest wzorowanie się na biznesplanie innej firmy działającej w zupełnie innej branży.  

Jednokrotne opodatkowanie PCC kapitału zakładowego w spółkach kapitałowych

Minister Finansów wydał 22 lutego 2010 r. (nr PL/LM/830/14/BNJ/10/27) ogólną interpretację podatkową, w której podkreślił zasadę jednokrotnego opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitału w spółkach kapitałowych.

REKLAMA

Usuwamy Service Pack (kopie) w Windows Vista

Vista w domyślnych ustawieniach przechowuje wszystkie kopie instalowanych poprawek, w tym także i Service Packów. Pliki te jak wiemy zajmują sporo miejsca a przeważnie nie są do niczego potrzebne. Usuwając kopie tych dodatków możemy zaoszczędzić nawet kilka gigabajtów wolnego miejsca na dysku systemowym – w przypadku gdy się ono kończy, jest to bezcenny trik.

Publikujemy zdjęcia w Internecie (Picasa)

Picasa to program nie tylko do szybkiej edycji zdjęć. Za jego pomocą możemy też łatwo zamieścić wybrane przez nas fotografie w Internecie i zaprezentować wszystkich znajomym.

Usuwamy duplikaty zdjęć (Picasa)

W dobie cyfrowej fotografii robimy naprawdę dużo zdjęć. Wiele z nich to podobne kadry, które musimy przejrzeć aby wybrać te najbardziej udane. Przeglądanie ich w systemie to zły i czasochłonny pomysł. Dzięki programowi Picasa szybko usuniemy zbędne fotografie.

Przywrócenie terminu na złożenie apelacji

Jeśli nie uda nam się złożyć apelacji w terminie przewidzianym w kodeksie postępowania cywilnego- możemy starać się o jego przywrócenie. Należy jednak we wstępie wskazać, że nie zawsze jest to możliwe.

REKLAMA

Jak importować zdjęcia (Picasa)

Program Picasa służy do edycji, katalogowania i zamieszczania zdjęć na serwerach Google. Dzięki darmowej licencji, prostej i intuicyjnej obsłudze zyskał miliony użytkowników na całym świecie. Dziś zobaczymy jak za jego pomocą importować z aparatu zdjęcia.

Robimy porządki na pasku szybkiego uruchamiania (Windows XP/Vista)

Pasek szybkiego uruchamiania to bardzo przydatna funkcje w systemie Windows . Niestety z czasem jego zawartość puchnie a ilość miejsca wcale się nie zwiększa. Ikony programów przestają się mieścić więc należało by je uporządkować.

Lepszy dostęp do stron WWW (Windows 7)

Windows 7 zaskoczył swoich użytkowników niejednokrotnie -  intuicyjnym menu i ulepszeniami, które programiści wprowadzili po konsultacjach z internautami. Dostęp do odwiedzanych stron WWW także został uproszczony – musimy tylko odpowiednie skróty doczepić do paska zadań.

Szkoda komunikacyjna w rozliczeniu kosztorysowym

Szkodę komunikacyjną chcę rozliczyć kosztorysowo. Auto jest w leasingu - czy będzie z tym problem ?

Wyłączamy restart po aktualizacji (Windows XP Professional)

Gdy korzystamy już dłuższy czas z systemu Windows XP dobrze wiemy na czym polega automatyczna aktualizacja. Jest ona niezbędna, dla prawidłowego działania naszych komputerów, ale jednocześnie bywa niezwykle uciążliwa. Problem tkwi w automatycznym restarcie po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Dla własnej wygody lepiej tę opcję wyłączyć.

Zasady sporządzenia dobrego biznesplanu

Niezależnie od branży i skali, w jakiej działa przedsiębiorstwo istnieją zasady, których należy przestrzegać w trakcie pisania biznesplanu.

Co z VAT-em przy leasingu samochodów o masie do 3,5 tony?

Kiedy jest możliwe odliczenie całości podatku VAT naliczonego od opłat leasingowych i innych płatności wynikających z zawartej umowy leasingowej? Czy samochód ciężarowym musi spełniać określone warunki? Przeczytaj.

VAT przy leasingu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony

Prawo do odliczenia całości podatku VAT naliczonego od opłat leasingowych lub innych płatności wynikających z zawartej umowy leasingowej jest możliwe jeżeli pojazd jest samochodem ciężarowym i spełnia obowiązujące warunki.

Marketing w wyszukiwarkach – jakie korzyści niesie dla firm

Liczba internautów używających wyszukiwarek wciąż rośnie. Każdy użytkownik, korzystający z internetu, chce jak najszybciej dotrzeć do poszukiwanych informacji. Jeżeli firmie zależy na dotarciu do szerokiego grona odbiorców, powinna ona zainwestować w reklamę internetową w wyszukiwarkach.

Wyłączamy restart po aktualizacji (Windows XP Home)

Jeśli korzystamy już dłuższy czas z systemu Windows XP dobrze wiemy na czym polega automatyczna aktualizacja. Zapewne jest ona potrzebna, aby chronić nasze komputery przed różnego rodzaju zagrożeniami, ale jednocześnie jest niezwykle uciążliwa. Problem tkwi w automatycznym restarcie po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Dla własnej wygody lepiej tę opcję wyłączyć.

MSWiA: stabilna sytuacja hydrologiczna

Zmniejsza się liczba przekroczonych stanów ostrzegawczych i alarmowych w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Stan wody w rzekach w tym rejonie powoli obniża się. Jednocześnie rośnie poziom wody w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły.

Czy można zwrócić wyleasingowane auto?

Czy przedmiot umowy leasingu można zwrócić? Co zrobić w sytuacji, gdy firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić?

Zwrot wyleasingowanego auta

Przedmiot leasingu można zwrócić. Należy jednak liczyć się z tym, że firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić.

Konstrukcja biznesplanu

>Brak jest sztywnych reguł, które określają, jak powinien być napisany biznesplan. W zależności od rodzaju planowanej działalności lub adresata poszczególne biznesplany mogą różnić się pod względem kolejności omawianych zagadnień i podziału na rozdziały.

Zmiana ikon (Windows XP/Vista/ Windows 7)

Każdy kolejny system Microsoftu posiada zmienioną szatę graficzną ikon. A co jeśli nie podobają nam się domyślne i chcielibyśmy aby kosz występował pod ikoną samochodu, mój komputer był notebookiem ? Jeśli ściągniemy odpowiednie ikony z sieci możemy je bezproblemowo zastosować.

Tworzymy bibliotekę muzyczną ( Windows Media Player)

W Windows Media Player pozwala nam na tworzenie bibliotek muzycznych. Niestety domyślnie program korzysta tylko z folderu Moja muzyka znajdującego się w Moich dokumentach. Aby dodać katalogi z muzyką z innych lokalizacji musimy się trochę namęczyć.

Marketing w wyszukiwarkach – jak może pomóc wypromować firmę w internecie


Reklama w wyszukiwarkach jest doskonałą formą promocji dla małych i średnich firm, zarówno pod względem skuteczności i efektywności pozyskania nowych klientów, jak i niskich kosztów związanych z ceną reklamy.

Czym jest biznesplan?

Koncepcja i zasady tworzenia biznesplanów mają swoją genezę w gospodarce amerykańskiej. Biznesplan narodził się w Stanach Zjednoczonych, jako podstawa do podejmowania - przez tamtejszych inwestorów - decyzji o finansowaniu przedsięwzięć gospodarczych. W Polsce zrobił karierę i zadomowił się na dobre w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Sortowanie zdjęć ( Windows 7)

W Windows 7 wprowadzono nowe użyteczności, w tym m.in. możliwość łączenia folderów w biblioteki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż po skonfigurowaniu naszych katalogów za jednym kliknięciem uzyskujemy dostęp do całej zgromadzonej muzyki lub filmów. Rozbudowana zostaje również opcje przeszukiwania naszych zasobów.

DK Notus: udany początek tygodnia na gieładch

W poniedziałek (1 marca br.) na giełdach europejskich indeksy kontynuowały piątkowe zwyżki. Optymizm wśród inwestorów utrzymywał sięprzez całą wczorajszą sesję.

Domyślny katalog instalacji programów (Windows XP/ Vista)

Wcześniej czy później na każdym komputerze przychodzi taki moment, że zaczyna brakować miejsca na instalację nowych aplikacji na dysku systemowym. Mało tego, system zacznie wyświetlać komunikaty o braku wolnego miejsca i możliwym wolniejszym działaniu komputera. Najprostszym wyjściem jest utworzenie na drugiej partycji nowego domyślnego katalogu do instalacji programów.

TK rozpatrzy wniosek dotyczący egzekuzcji opłat abonamentowych

W dniu 16 marca 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący pobierania i egzekucji opłat abonamentowych.

Spółki komandytowo-akcyjne wciąż nie mogą zadebiutować na giełdzie

Bez zmian w zakresie opodatkowania zysków w spółkach komandytowo-akcyjnych spółki te nie mogą zadebiutować na giełdzie.

Wdowa rozliczy się jak samotny ojciec

Podatniczka wychowująca dziecko, której w trakcie roku zmarł mąż, może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia przewidzianego dla samotnych rodziców.

Brak chętnych do pracy w polskiej słuzbie cywilnej

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ponownie zainteresowała się zagadnieniem braku naboru obcokrajowców będących obywatelami Unii Europejskiej do pracy na stanowiskach w polskiej służbie cywilnej.

Euro traci zdobyte pozycje

Tendencja umacniania się wspólnej waluty z ostatnich dni ubiegłego tygodnia została dość gwałtownie przerwana.

Nerwowo na giełdach zagranicznych

Piątkowa sesja (26 lutego br.) za oceanem przebiegała w dość nerwowej atmosferze, mimo że przeważały dobre informacje, dotyczące amerykańskiej gospodarki. Indeksy zakończyły dzień niewielkim wzrostem.

Inwestorzy czują się niepewnie

Wczorajsza sesja (1 marca br.) pokazuje, jak zmienne potrafią być nastroje giełdowych inwestorów. Piątkowy szał okazał się krótkotrwałym i niezbyt znaczącym epizodem.

Wzrosty na giełdzie przy niskiej aktywności

Po mocnym otwarciu, które 1 marca br.wprowadziło WIG20 na poziom najwyższy od 10 sesji, notowania udało zakończyć się zwyżką, a zamknięcie wypadło na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrostom towarzyszyły niskie obroty.

Polski przemysł wraca do formy

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu.
Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno.

Biura informacji gospodarczej będą miały nowych klientów

Szefowie biur informacji gospodarczej zacierają ręce: niebawem do ich rejestrów trafi kilka milionów nowych wpisów o dłużnikach. Przychody największych biur mogą wzrosnąć o połowę.

Jakie zmiany wprowadzono w systemie rozliczania dotacji unijnych

1 stycznia 2010 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o finansach publicznych. Wprowadziła ona istotne zmiany w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Dotyczą one przede wszystkim systemu finansowania realizacji programów, ale również systemu instytucjonalnego. Nowe przepisy ustanawiają instytucję Płatnika, którego rolę pełni Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Firmy wpłaciły 18 mln zł na emerytury pomostowe

Tylko dwóm tysiącom osób ZUS przyznał w ubiegłym roku emerytury pomostowe. Firmy nie chcą płacić składek za pracowników, którzy mogą nie skorzystać z nowych świadczeń. Związkowcy krytykują sposób ustalania wykazu stanowisk uprawniających do tzw. pomostów.

Zamiast inwestować, firmy będą dopłacać podatek

Zapowiadane przez resort finansów zmiany interpretacji przepisów o VAT i kontrole urzędników skarbowych uderzą głównie w małe firmy, które zamiast inwestować będą musiały płacić dodatkowy podatek - uważa ekspert Centrum im. Adama Smitha Ireneusz Jabłoński.

Czy do okresu, przez jaki można opłacać niższe składki z działalności, należy wliczać okres zawieszenia działalności

Prowadzę samodzielną działalność gospodarczą. Jest to moja pierwsza działalność, dlatego korzystam z 24-miesięcznej ulgi w opłacaniu składek ZUS. Chcę zawiesić działalność na pół roku. Jak mam ustalić okres, przez jaki mogę płacić składki od 30% minimalnego wynagrodzenia? Czy ZUS wlicza do niego miesiące zawieszenia działalności, czy zlicza miesiące sprzed i po jej zawieszeniu? Czy też po odwieszeniu działalności będę mogła płacić niższe składki przez okres 24 miesięcy liczony na nowo?

Kwalifikacje pracownika przy czasowym powierzeniu innej pracy

Powierzenie pracownikowi innej pracy niż określona w umowie o pracę wymaga z reguły dokonania wypowiedzenia mu warunków pracy i płacy.

Jeszcze w tym roku wnioski o unijne dotacje przez internet

Jeszcze w tym roku wnioski o dofinansowanie e-usług będzie można złożyć przez internet - zapowiada prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. W tym roku PARP ogłosi 15 konkursów z programu Innowacyjna Gospodarka.

Samochód ciężarowy a amortyzacja jednorazowa

Chcę kupić samochód ciężarowy - czy mogę skorzystać z amortyzacji jednorazowej ?

Outsourcing usług w branży motoryzacyjnej

Wszyscy zadają sobie pytanie: kiedy skończy się kryzys? Ekonomiści starają się na nie odpowiedzieć. Jednak firmy nie mogą czekać na lepsze czasy z założonymi rękami – aby nie dać się pokonać silnej konkurencji, muszą zacisnąć pasa i skupić się na core biznesie. Jak być skutecznym i jednocześnie oszczędnym?

Ubezpieczenia flot ciężarowych

Nie od dziś wiadomo, że fatalny stan nawierzchni oraz niski poziom bezpieczeństwa podnosi ryzyko świadczenia usług transportowych. Dlatego odpowiednie ubezpieczenie jest szczególnie istotne w przypadku operatorów flot ciężarowych.

Już 19 banków oferuje kredyty preferencyjne Rodzina na swoim

Do instytucji oferujących kredyty preferencyjne Rodzina na swoim dołączyły od początku marca dwa kolejne banki: Millennium i BNP Paribas Fortis.

Antidotum na niższy VAT od firmowych aut

Przedsiębiorcy drżą na myśl o tym, że wkrótce nie będzie już można odliczać pełnego, 100-proc. VAT od aut z popularną kratką. Ale nie wszystko stracone
– na otarcie łez mają bowiem… możliwość podwójnego odliczenia VAT w wysokości 60 procent.

REKLAMA