REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podgląd wyszukiwanych stron (Firefox 3.5)

W wyszukiwarce Google wpisując dowolne hasło możemy otrzymywać nie tylko linki do stron ale także ich podgląd. Wszystko dzięki dodatkowi do przeglądarki Firefox o nazwie GooglePreview, który sprawia, że widzimy nie tylko tekst ale i obrazy.

Wzmocniona ochrona naszej prywatności (Internet Explorer 8)

Funkcja InPrivate pozwala na surfowanie w Internecie bez pozostawiania śladów. Jest jednak także dodatkowa użyteczność tego trybu–filtrowanie. Służy ona do blokowania treści, które witryna pobiera od innych dostawców. W skrócie uniemożliwia to tworzenie przez różne firmy naszych profili według których dobierane są później reklamy.

Przenoszenie fragmentu tekstu (Word 2007)

Podczas edycji długiego tekstu zdarza się, że pewne elementy nie za bardzo do siebie pasują i musimy je przenieść. Jest to łatwa czynność o ile tekst, który edytujemy nie ma kilkudziesięciu stron. Aby poradzić sobie z tym problemem potrzebujemy funkcji podziału widoku dokumentu.

Lepszy widok treści (Programy pakietu Microsoft Office 2007)

Pasek z zakładkami w Office 2007 zwany wstążką znacznie ułatwia znalezienie potrzebnych poleceń. Jednak jest pewna wada, z powodu wzrastającej liczby monitorów panoramicznych zmniejsza widok dokumentu. Aby temu zapobiec należy ukryć Wstążkę i dzięki temu powiększyć obszar roboczy dokumentu, który edytujemy.

REKLAMA

Jak zmierzyć odległość dzięki Google (Google Earth)

Wybierając się na pieszą wycieczkę po mieście, lub dłuższą przejażdżkę rowerem zawsze zastanawiamy się jaką trasę przebyliśmy. Ile to było kilometrów? Za pomocą Google Earth możemy sprawdzić to i wiele innych odległości jak np. droga na przystanek tramwajowy, do pracy. Za pomocą funkcji miarka możemy zmierzyć bardzo nietypowe trasy. Oto jak zrobić.

Szybki dostęp do zakładek (Firefox 3/3.5)

Jeśli chcemy wrócić w przyszłości na przeglądaną aktualnie stronę, przeważnie zapisujemy ją do zakładek. Potem wystarczy odnaleźć witrynę na liście i kliknąć w zachowany skrót. Jeśli jednak zapisywanych przez nas stron jest bardzo wiele istnieje szybszy sposób niż wertowanie nieskończenie długiej listy. Najczęściej używane zakładki oznaczyć możemy słowami kluczowymi i po wpisaniu takiego wyrazu Firefox resztę uzupełni automatycznie.

Łatwe pobieranie filmów z YouTube (Firefox 3/3.5)

Jeśli korzystamy z przeglądarki internetowej Firefox mamy możliwość zainstalowania do niej dodatku który pozwoli na łatwe i przyjemne ściąganie filmów z serwisu YouTube. Chodzi o Easy YouTube Downloadera. Filmy można pobierać w wielu rozdzielczościach, nawet o jakości HD.

Wybór domyślnego systemu (Windows XP/Vista)

Na jednym komputerze może być zainstalowane nawet kilka systemów operacyjnych. Podczas uruchamiania komputera wyświetla się wtedy menu, w którym wybieramy ten, z którego w danej chwili chcemy korzystać. Po 30 sekundach uruchamia się Windows wybrany jako domyślny . Nie zawsze jest to jednak ten, z którego najczęściej korzystamy. Oto jak to zmienić.

REKLAMA

Błyskawicznie zwalniamy miejsce na dysku (Windows Vista)

Vista przechowuje na dysku kopie zapasowe wszystkich poprawek instalowanych w systemie, łącznie z Service Packami. Nie są one w zasadzie do niczego potrzebne i jeśli chcemy możemy za pomocą narzędzi wbudowanych w system odzyskać nawet do kilku gigabajtów wolnego miejsca.

Ponownie importujemy zdjęcia (Windows Vista)

Zdarza się, że chcemy po raz drugi zaimportować te same zdjęcia z naszego aparatu. Windows Vista niestety w tym przypadku wyświetla komunikat: „Nie znaleziono żadnych nowych obrazów ani wideo w tym urządzeniu”, by zapobiec dublowaniu plików. Aby ominąć to zabezpieczenie należy wykonać kilka prostych trików.

Pliki Worda w dwóch oknach (Word 2003/2007)

Bardzo przydatną funkcją w edytorze tekstu Word jest możliwość podzielenia tabeli na 2 części aby łatwiej móc porównać dwa fragmenty tekstu.

Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Jeśli zapisujemy się na różnego typu newslettery i powiadomienia z kilku serwisów internetowych po czasie przestaniemy panować nad zalewającą nas pocztą. Na szczęście wiadomości w naszym programie pocztowym możemy posortować zakładając dla każdego nadawcy osoby folder.

Jak kupić bilet kolejowy (Intercity)

Również i w naszym kraju możemy już kupować bilety kolejowe przez Internet. Na stronie bilet.intercity.pl wygodnie kupimy bilet na pociąg Intercity płacąc przelewem lub kartą. Poza dostępem do Internetu musimy dysponować drukarką aby go wydrukować.

Jak zamówić Warszawską Kartę Miejską

Oo stycznia 2010 roku obowiązują w Warszawie już nowe imienne karty miejskie. Każdy posiadacz takiej karty musi więc zaktualizować ją do nowego modelu, i to jak najszybciej. ZTM aby to ułatwić zorganizował prosty, przyjemny i szybki proces zamawiania takich kart przez internet. Oto co należy zrobić, aby cieszyć się nową kartą z własnym zdjęciem.

Wysyłamy zdjęcie znajomemu (Windows Live Massanger)

Windows Live Messenger pozwala na wysyłanie plików znajomemu, z którym prowadzimy rozmowę.

Internetowa prezentacja zdjęć (galeria fotografii Windows Live)

Każdy użytkownik pakietu Live dostaje od Microsoftu 25 GB miejsca w Internecie. Przestrzeń tę możemy wykorzystać na przykład do umieszczenia zdjęć, które będą mogli obejrzeć wszyscy nasi znajomi.

Łączymy zdjęcia w panoramę (galeria fotografii Windows Live)

Zobaczmy, jak w Galerii fotografii Windows Live połączyć kilka zdjęć w ujęcie panoramiczne.

Nowa charakterystyka dźwięku (Windows Media Player)

Windows Media Player pozwala dowolnie zmienić charakterystykę odtwarzanego dźwięku. Możemy sprawić, że tony wysokie lub niskie będą lepiej słyszalne.

Prywatny interfejs (Windows Media Player)

Wygląd Windows Media Playera możemy zmieniać na wiele sposobów za pomocą tak zwanych skórek. Odtwarzacz zawsze uruchamia się w ostatnim używanym widoku, więc jeśli korzysta z niego więcej osób, ciągłe zmienianie skórki może być denerwujące. Zobaczymy, jak temu zaradzić.

Sterujemy Media Playerem z paska startowego (Windows Media Player)

Jeśli korzystamy z Windows Media Playera do odtwarzania muzyki, to konieczność utrzymywania otwartego okna programu jest na dłuższą metę denerwujące.

Włączamy automatyczną synchronizację (Windows Media Player)

Jeżeli słuchając muzyki w Media Playerze podłączamy do komputera pamięć USB, to program traktując ją jak odtwarzacz MP3, próbuje zsynchronizować nośnik i nagrać na niego brakujące utwory. Oto jak wyłączyć tę funkcję.

Wyszukiwanie wg. roku wydania (Windows Media Player)

Jeśli nasza biblioteka multimediów pęka w szwach od zgromadzonych plików, przydaje się wbudowana funkcja szukania, która pozwala na znalezienie konkretnego utworu, albumu lub wykonawcy.

Chronimy wiadomości hasłem ( Outlook Express)

Jeżeli nasz domowy komputer ma wielu użytkowników, to pewnie nie chcielibyśmy, by czytali naszą pocztę. Zabezpieczmy więc hasłem dostęp do Outlook Expressa.

Wstawiamy efektowny podpis (Outlook Express)

Chcąc aby nasze dane kontaktowe wyróżniały się na tle tekstu wiadomości, zastosujmy następującą sztuczkę.

Własne tło wiadomości (Outlook Express)

Zamiast standardowej papeterii dostępnej w programie pocztowym, jako tło wiadomości możemy użyć dowolnego pliku graficznego.

Prywatne przeglądanie stron ( Internet Explorer 7/8)

Surfując po Internecie, pozostawiamy ślady, dlatego nowy Internet Explorer ma funkcję InPrivate. Kiedy z niej korzystamy, nikt nie może sprawdzić jakie strony przeglądaliśmy. Dla wygody możemy stworzyć nowy skrót, dzięki któremu Internet Explorer od razu będzie się uruchamiał z włączoną funkcją InPrivate.

Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Jeżeli nie chcemy aby wybrani użytkownicy naszego komputera, na przykład dzieci pobierali pliki z Internetu za pomocą Internet Explorera powinniśmy zastosować poniższą poradę.

Dźwiękowe powiadomienie o kanale RSS ( Internet Explorer 7/8)

Aby nie przeoczyć kanałów RSS na przeglądanych stronach, ustawmy powiadomienie o ich dostępności za pomocą sygnału dźwiękowego.

Zapisujemy zapytania ( Internet Explorer 7/8)

Jeśli musimy przerywać pracę przy komputerze, a nie chcemy stracić np. listy wyników wyszukiwania w Google musimy zapisać nasz stan w wyszukiwarce na pulpicie.

Częstsza aktualizacja wiadomości (Internet Explorer 7/8)

Standardowo Internet Explorer aktualizuje kanały RSS tylko raz dziennie. Aby przez cały czas być na bieżąco musimy zmienić standardowe ustawienia.

Subskrybowanie kanałów RSS ( Internet Explorer 7/8 )

Wiele serwisów internetowych oferuje regularnie aktualizowane wiadomości w formie kanałów RSS. Zobaczymy jak subskrybować kanał RSS ze strony www.infor.pl

Ikony pulpitu zawsze pod ręką ( Windows XP / Vista)

Kiedy mamy otwartych wiele okien programów, to aby kliknąć na ikonę na pulpicie, musimy albo zminimalizować kolejne okna, albo użyć przycisku „Pokaż pulpit” na pasku szybkiego uruchamiania.

Poprawnie wyłączamy komputer (Windows Vista)

Przycisk Wyłącz w menu startowym systemu nie wyłącza komputera, tylko przełącza go w tryb niskiego poboru energii , w którym komputer nie przestaje zużywać prądu. Aby nasz komputer po kliknięciu na ikonę wyłączenia faktycznie to robił musimy zmienić domyślną konfigurację.

Notatki na pulpicie (Windows XP)

Za pomocą wbudowanego w Windows edytora tekstu WordPad możemy łątwo stworzyć narzędzie, które może służyć nam jako poręczny notatnik.

Zmieniamy wygląd ikon systemowych (Windows XP/Vista)

Nie jesteśmy skazani na oglądanie ciągle takich samych ikon systemowych, np. ilustrujących Mój komputer czy Moje dokumenty.

Sprawne kopiowanie (Windows XP )

Kiedy w Windows XP kopiujemy wiele plików do folderu, w którym już się znajdują dokumenty, i któryś z nich ma taką samą nazwę jak kopiowany, zobaczymy komunikat: Ten folder zawiera już plik o nazwie „X”.

Łatwiejszy wybór plików (Windows Vista)

Poniższa sztuczka pozwoli nam na łatwe wybranie wielu pojedynczych plików w Eksploratorze Visty.

Kontrolujemy sposób wyświetlania plików (Windows Vista)

Windows Vista nie wyświetla zawartości folderów zawsze w ten sam sposób. Przykładowo w folderach zawierających zdjęcia i filmy zobaczymy miniatury tych plików. Niestety, jeden plik graficzny w folderze pełnym dokumentów tekstowych spowoduje, że zamiast korzystniejszego widoku listy zobaczymy niewiele mówiące miniatury. Oto sposób jak zmienić to raz na zawsze.

Zapisujemy wygląd Windows (Windows XP)

Gdy dopasowaliśmy kolory, wielkości czcionek i tło Windows do naszych upodobań, to powinniśmy te ustawienia zapisać w pliku. Dzięki temu będziemy mogli w każdej chwili błyskawicznie przywrócić nasze ustawienia.

Kasujemy zablokowane pliki (Windows XP /Vista)

Zdarza się, że podczas próby skasowania pliku wyświetla się komunikat „ Nie można usunąć folderu XXX: Plik jest używany przez inną osobę lub program. Zamknij wszystkie programy, które mogą używać tego pliku i spróbuj ponownie” chociaż nie jest używany żaden program. Jest jednak funkcja, która pozwala ominąć te niepotrzebną blokadę.

Uzyskujemy dostęp do zablokowanych folderów (Windows XP / Vista)

Jeśli podczas próby otwarcia folderu zamiast jego zawartości oglądamy komunikat błędu „Odmowa dostępu”, oznacza to, że nie mamy prawa dostępu do katalogu. Zobaczmy jak je odzyskać.

Kopiujemy duże pliki na pamięć USB (Windows XP/Vista)

Na pamięć USB z reguły nie można skopiować pliku większego niż 4 GB, nawet jeśli do dyspozycji mamy znacznie więcej wolnego miejsca. Jest sposób aby ominąć to ograniczenie.

Grupujemy programy w Menu Start (Windows XP /Vista)

Kiedy po kliknięciu na Wszystkie programy w Menu Start otworzy nam się kilka kolumn z programami to znak, że czas zapanować nad zainstalowanym oprogramowaniem. Zobaczymy jak pogrupować aplikację według ich przeznaczenia.

Zapisujemy zrzuty ekranowe (Windows Vista Home Premium)

Windows Vista zawiera program do rejestrowania zrzutów ekranowych. Jeżeli mamy skonfigurowane konto e-mail w Poczcie systemu Windows, wykonany zrzuty możemy szybko dołączać do nowych wiadomości.

Uruchamianie programów bez zapytania (Windows Vista)

Kiedy uruchamiamy jakiś program w Windows Vista, wyświetla się komunikat „ Nie można zweryfikować wydawcy. Czy na pewno chcesz uruchomić to oprogramowanie? Oto co zrobić aby pytanie to nie pojawiało się przy każdej próbie uruchomienia wybranej aplikacji.

Tworzymy samo rozpakowujące się archiwa (Windows XP /Vista)

Aby zwolnić miejsce na dysku możemy dane umieszczać w archiwach. Windows zawiera program do tworzenia archiwów, które można potem rozpakować na każdym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Zamykamy wiele okien jednocześnie (Windows XP/Vista)

Zdarza się, że mamy otwartych jednocześnie kilkanaście różnych okien. Zamiast zamykać każde z nich z osobna proponujemy zastosować następującą sztuczkę.

Ukrywamy nazwy miniatur (Windows XP / Vista)

Jeżeli podpisy miniatur w oknie folderu nie są nam do niczego potrzebne usuńmy je.

Szybszy start systemu (Windows Vista)

Jeśli nasz komputer ma procesor wielordzeniowy, to możemy zmusić Vistę, aby podczas startu systemu korzystała z pełnych jego możliwości.

Szybkie sprawdzanie wielkości folderu (Windows XP/Vista)

Aby sprawdzić wielkość aktualnie otwartego folderu klikamy prawym przyciskiem myszy na miniaturę ikony go symbolizującej.

REKLAMA