| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ponownie importujemy zdjęcia (Windows Vista)

Ponownie importujemy zdjęcia (Windows Vista)

Zdarza się, że chcemy po raz drugi zaimportować te same zdjęcia z naszego aparatu. Windows Vista niestety w tym przypadku wyświetla komunikat: „Nie znaleziono żadnych nowych obrazów ani wideo w tym urządzeniu”, by zapobiec dublowaniu plików. Aby ominąć to zabezpieczenie należy wykonać kilka prostych trików.

1. Jeśli zdjęcia, których nie udało się nam poprawić, skasujemy z dysku twardego, Windows nie rozpozna oryginalnych zdjęć i bez przeszkód zaimportujesz je ponownie. Jeśli więc nie potrzebujemy już tych zdjęć, zaznaczamy je i usuwamy np. klawiszem Delete.

Jeśli jednak chcemy zachować zdjęcia, na przykład do celów porównawczych, możemy zmienić ich nazwy. Najpierw zaznaczamy kliknięciem fotografię, naciskamy na F2 i uzupełniamy nazwę pliku na przykład o jedną literę „x”. Zmianę zatwierdzamy, wciskając Enter. To samo robimy z pozostałymi zdjęciami.

2. Po skończeniu podłączamy aparat do komputera. W wyświetlonym oknie klikamy na Importuj ze skanera lub z aparatu fotograficznego. Po kilku sekundach Windows wyświetli w oknie komunikat o możliwości importowania zdjęć. Jeśli podczas pierwszej próby importu zmieniliśmy ustawienia podstawowe, to po kliknięciu na Opcje musimy wprowadzić zmiany jeszcze raz. Dotyczy to nazwy folderu i nazwy pliku. Jeśli chcemy zachować oryginalne zdjęcia w aparacie, pamiętajmy o tym, aby nie zaznaczać opcji „Zawsze wymazuj z aparatu fotograficznego po zaimportowaniu”. Potem klikamy dwa razy na OK.

3. Po kliknięciu na Importuj rozpocznie się kopiowanie zdjęć na dysk twardy. W większości przypadków zdjęcia otrzymają nową nazwę pliku i wyświetlą się na końcu folderu. Teraz możemy ponownie przystąpić do obróbki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »