| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak kupić bilet kolejowy (Intercity)

Jak kupić bilet kolejowy (Intercity)

Również i w naszym kraju możemy już kupować bilety kolejowe przez Internet. Na stronie bilet.intercity.pl wygodnie kupimy bilet na pociąg Intercity płacąc przelewem lub kartą. Poza dostępem do Internetu musimy dysponować drukarką aby go wydrukować.

Trasa musi być dłuższa niż 50 kilometrów. Bilet możemy rezerwować najwcześniej 58 dni, a najpóźniej 2 godziny przed wyjazdem.

Po pierwsze musimy wejść na adres https://bilet.intercity.pl. Po otworzeniu witryny uzupełniamy w pierwszej kolejności pola tj. Wyjazd z…, Przyjazd do… oraz Data i klikamy na Szukaj.

1. Dostajemy propozycję połączeń spełniających nasze wymagania. Klikając na rezerwuj wybieramy jedno z nich.

2. Przechodzimy do szczegółów – określamy liczbę osób, wybieramy przysługujące ulgi, odpowiadające nam miejsca, klasę, wagon, przedział.

3. Aby ukończyć rezerwację, musimy się zarejestrować. W formularzu podajemy nasze dane, w tym PESEL i e-mail.

4. Klikamy na Zapisz -> OK. -> Zaloguj -> Akceptuj -> Rezerwuj. Widzimy podsumowanie Klikając na Płatność kartą lub przelewem, przechodzimy do płatności. Po jej dokonaniu drukujemy bilet.

Jeśli po dokonaniu zapłaty zmienimy zdanie możemy anulować rezerwację klikając na odpowiedni przycisk. Następnie należy wysłać wniosek o zwrot ceny bilety, załączając plik biletu oraz rezygnacji na adres reklamacje@intercity.pl. Pieniądze powinny wrócić na nasze konto w ciągu 30 dni, potrącone o 10% wartości biletu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »