reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Uzyskujemy dostęp do zablokowanych folderów (Windows XP / Vista)

Uzyskujemy dostęp do zablokowanych folderów (Windows XP / Vista)

Jeśli podczas próby otwarcia folderu zamiast jego zawartości oglądamy komunikat błędu „Odmowa dostępu”, oznacza to, że nie mamy prawa dostępu do katalogu. Zobaczmy jak je odzyskać.

1. Jeśli korzystamy z Windows XP Professional lub Vista, przechodzimy od razu do punktu 2.

Użytkownicy XP Home muszą najpierw uruchomić komputer w trybie awaryjnym. W tym celu zaraz po uruchomieniu komputera wciskamy wielokrotnie klawisz F8 i za pomocą strzałek w górę w dół zaznaczamy opcję Tryb awaryjny i wciskamy Enter. Po wybraniu nazwy użytkownika i wpisaniu hasła klikamy na Tak.

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę folderu, którego nie możemy otworzyć. Z menu kontekstowego wybieramy Właściwości i klikamy na Zabezpieczenia oraz Zaawansowane. W następnym oknie klikamy na Właściciel (W Viście klikamy na Edytuj i Kontynuuj).

3. Wybieramy naszą nazwę użytkownika, na przykład Jan Kowalski. Aby zapisać zmianę, klikamy na Zastosuj i zamykamy otwarte okna, klikając na OK. Po ponownym uruchomieniu komputera folder będzie dostępny.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Nowa matryca stawek VAT – Usługi Nowa matryca stawek VAT - Towary - STANDARD378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama