reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Jeśli zapisujemy się na różnego typu newslettery i powiadomienia z kilku serwisów internetowych po czasie przestaniemy panować nad zalewającą nas pocztą. Na szczęście wiadomości w naszym programie pocztowym możemy posortować zakładając dla każdego nadawcy osoby folder.

1. Najpierw zakładamy folder. W Outlook Express lub Windows Mail klikamy prawym przyciskiem myszy na Skrzynka odbiorcza, a potem na Nowy folder… Wpisujemy odpowiednią nazw, np. Wieszjak.pl i klikamy na OK. W razie potrzeby powtarzamy czynności dla innych folderów.

2. Klikamy na Narzędzia i z listy wybieramy Reguły wiadomości, a potem Poczta… .

3. Teraz zaznaczamy pola „Kiedy w polu Od znajdują się osoby” i „Przenieś ją do folderu”, a jeśli opcje te nie są u nas widoczne klikamy najpierw na Nowa. Kliknięciem przechodzimy do „znajdują się osoby” i wpisujemy adres nadawcy. W przypadku Wieszjak.pl wystarczy wpisać wieszjak.pl . Klikamy na Dodaj i na OK.

4. Teraz wybieramy folder. Klikamy na „do folderu”, wskazujemy folder, do którego mają być automatycznie przenoszone wiadomości, czyli np. Wieszjak.pl, i klikamy na OK. Nazwę stworzonej właśnie reguły zmieniamy z Nowa reguła poczty nr 1 na bardziej pasującą np. Wieszjak. Po wyświetleniu opisu reguły klikamy na OK.

5. Nową regułę możemy również zastosować do wiadomości, które już znajdują się w naszej skrzynce odbiorczej. W tym celu ponownie klikamy na Narzędzia, Reguły wiadomości i Poczta…, a następnie na Zastosuj… . Pokazuje się okno w którym zaznaczamy nazwę reguły Wieszjak. Opis reguły tym razem wygląda trochę inaczej. Klikamy na Zastosuj oraz na OK. i na Zamknij. Widzimy komunikat „Twoje reguły zostały zastosowane dla folderu Skrzynka odbiorcza”.

6. W razie potrzeby powtarzamy kroki od 2 do 5 dla innych nadawców i zamykamy okno kliknięciem na OK. Teraz wszystkie wiadomości od wybranych nadawców będą automatycznie trafiać do przypisanych im folderów.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dittmajer

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama