REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli zapisujemy się na różnego typu newslettery i powiadomienia z kilku serwisów internetowych po czasie przestaniemy panować nad zalewającą nas pocztą. Na szczęście wiadomości w naszym programie pocztowym możemy posortować zakładając dla każdego nadawcy osoby folder.

1. Najpierw zakładamy folder. W Outlook Express lub Windows Mail klikamy prawym przyciskiem myszy na Skrzynka odbiorcza, a potem na Nowy folder… Wpisujemy odpowiednią nazw, np. Wieszjak.pl i klikamy na OK. W razie potrzeby powtarzamy czynności dla innych folderów.

REKLAMA

2. Klikamy na Narzędzia i z listy wybieramy Reguły wiadomości, a potem Poczta… .

REKLAMA

3. Teraz zaznaczamy pola „Kiedy w polu Od znajdują się osoby” i „Przenieś ją do folderu”, a jeśli opcje te nie są u nas widoczne klikamy najpierw na Nowa. Kliknięciem przechodzimy do „znajdują się osoby” i wpisujemy adres nadawcy. W przypadku Wieszjak.pl wystarczy wpisać wieszjak.pl . Klikamy na Dodaj i na OK.

4. Teraz wybieramy folder. Klikamy na „do folderu”, wskazujemy folder, do którego mają być automatycznie przenoszone wiadomości, czyli np. Wieszjak.pl, i klikamy na OK. Nazwę stworzonej właśnie reguły zmieniamy z Nowa reguła poczty nr 1 na bardziej pasującą np. Wieszjak. Po wyświetleniu opisu reguły klikamy na OK.

5. Nową regułę możemy również zastosować do wiadomości, które już znajdują się w naszej skrzynce odbiorczej. W tym celu ponownie klikamy na Narzędzia, Reguły wiadomości i Poczta…, a następnie na Zastosuj… . Pokazuje się okno w którym zaznaczamy nazwę reguły Wieszjak. Opis reguły tym razem wygląda trochę inaczej. Klikamy na Zastosuj oraz na OK. i na Zamknij. Widzimy komunikat „Twoje reguły zostały zastosowane dla folderu Skrzynka odbiorcza”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

6. W razie potrzeby powtarzamy kroki od 2 do 5 dla innych nadawców i zamykamy okno kliknięciem na OK. Teraz wszystkie wiadomości od wybranych nadawców będą automatycznie trafiać do przypisanych im folderów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA