reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Jeżeli nie chcemy aby wybrani użytkownicy naszego komputera, na przykład dzieci pobierali pliki z Internetu za pomocą Internet Explorera powinniśmy zastosować poniższą poradę.

1. Jeżeli używamy Visty przechodzimy od razu do punktu 2. W XP musimy uruchomić komputer w trybie awaryjnym. ( podczas uruchamiania się komputera wciskamy wielokrotnie klawisz F8 a wyświetlonym menu wybieramy – Tryb awaryjny)

2. Włączamy wyświetlanie wszystkich plików na dysku. Wciskamy jednocześnie logo Windows i E. W Viście zaraz potem wciskamy alt. Z menu Narzędzia wybieramy Opcje folderów… Na zakładce Widok usuwamy zaznaczenie przy „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". Klikamy na Tak i zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery. Klikamy na Ok. i na krzyżyk.

3. Uruchamiamy Edytor rejestru. Wciskamy jednocześnie logo Windows i R, wpisujemy regedit i wciskamy Enter, w Viście dodatkowo klikamy na Kontynuuj. Klikamy podwójnie na HKEY_USERS i z menu Plik wybieramy Załaduj gałąź Rejestru… Klikamy na Mój komputer i ( Vista – Komputer ) potem podwójnie na partycję systemową, np. na Dysk lokalny (C:) i podwójnie na folder Documents and Settings, a w Viście na katalog Użytkownicy.

4. Teraz klikamy podwójnie na nazwę użytkownika używaną przez nasze dziecko, np. Adam i podwójnie na plik NTUSER. Jeszcze raz wpisujemy imię dziecka i klikamy na OK.

5. Teraz stworzymy regułę , która skutecznie zabroni dziecku ściągania plików z Internetu. Klikamy podwójnie na klucze Adam -> Software -> Polices. Klikamy prawym przyciskiem na Microsoft i z otwartego menu wybieramy Nowy, Klucz , wpisujemy Internet Explorer i znów wybieramy Nowy i Klucz ale wpisujemy Restrictions i wciskamy Enter.

6. Klikamy prawym przyciskiem na Restrictions, potem na Nowy i na Wartość DWORD. Wpisujemy NoSelectDownloadDir. Wciskamy dwa razy Enter, wpisujemy w pole Dane wartości 1 i klikamy na OK. Po lewej stronie okna Edytora rejestru zaznaczamy nazwę użytkownika używaną przez nasze dziecko, np. Adam i z menu Plik wybieramy Zwolnij gałąź Rejestru. I klikamy na OK. kliknięciem na krzyżyk zamykamy okno i ponownie uruchamiamy komputer. Teraz kiedy nasza pociecha zechce pobrać plik z Internetu na dysk pojawi się przed nią komunikat „Operacja została anulowana ze względu na ograniczenia nałożone na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu.”

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama