reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Błyskawicznie zwalniamy miejsce na dysku (Windows Vista)

Błyskawicznie zwalniamy miejsce na dysku (Windows Vista)

Vista przechowuje na dysku kopie zapasowe wszystkich poprawek instalowanych w systemie, łącznie z Service Packami. Nie są one w zasadzie do niczego potrzebne i jeśli chcemy możemy za pomocą narzędzi wbudowanych w system odzyskać nawet do kilku gigabajtów wolnego miejsca.

1. Uruchamiamy Wiersz polecenia. W tym celu klikamy na przycisk Start, w pole wyszukiwania wpisujemy „wiersz polecenia” i wciskamy Enter.

2. Jeżeli nie mamy jeszcze zainstalowanego dodatku Service Pack 2 i nie chcemy go instalować, usuńmy kopię Service Packa 1. W oknie Wiersza polecenia wpisujemy polecenie vsp1cln.exe i wciskamy Enter.

Następnie pojawi się komunikat „Ta operacja spowoduje trwałe zainstalowanie dodatku Windows Vista Service Pack 1 na tym komputerze. Po jej zakończeniu nie będzie można usunąć dodatku z tego systemu". , wciskamy klawisz T, potwierdzając w ten sposób bezpowrotne usunięcie kopii plików dodatku. Kiedy program zakończy kasowanie plików, zostanie automatycznie zamknięty i zobaczymy migający kursor.

3. Jeśli w naszym Windows Vista jest zainstalowany Service Pack 2, zamiast polecenia z punktu 2 wpisujemy compcln.exe i zatwierdzamy wykonanie operacji identycznie, jak w poprzednim punkcie wskazówki. Pliki kopii poprawek zostaną usunięte, a my zyskamy wolne miejsce do przechowywania naszych plików.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strefy Nieruchomości

Blog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama