REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Programy dla firm

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

BSA radzi: Osiem krokow do wdrożenia systemu zarzadzania oprogramowaniem

BSA - organizacja powołana aby chronić prawa producentów oprogramowania stworzyła system ośmiu kroków, które ułatwią każdemu przedsiębiorcy kontrolę nad legalnością oprogramowania w jego firmie.

Ryzyko związane z piractwem w firmie

Jak wynika z badań zleconych przez BSA, 1/5 małych i średnich firm europejskich uważa, że „nie istnieje ryzyko” związane z instalowaniem, ściąganiem lub używaniem oprogramowania bez licencji . Jednak takie podejście nieodłącznie niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw biznesowych. Nie licząc aspektów prawnych i finansowych istnieją również inne istotne zagrożenia.

Jak oprogramowanie bez licencji trafia do firm?

Istnieje wiele źródeł z jakich trafić może do firmy nielegalne oprogramowanie. Warto poznać każdy z tych kanałów i sprawdzić jak działa on w naszym przedsiębiorstwie.

Jak zmiejszyć ryzyko piractwa

Kontrola policji w firmie - co należy zrobić aby taka wizyta nie zakończyła się bolesnym zaskoczeniem dla pracodawcy? Istnieje wiele sposobów zredukowania do minimum zagrożenia związanego z używaniem oprogramowania bez licencji.

REKLAMA

Definicja piractwa komputerowego

Piractwo komputerowe to bezprawne kopiowanie (zwielokrotnienie) lub dystrybucja (rozpowszechnianie) programów komputerowych podlegającej ochronie prawno-autorskiej.

Rodzaje piractwa komputerowego

Według kryteriów stworzonych przez Business Software Alliance, organizację chroniąca prawa producentów oprogramowania na całym świecie istnieje pięć rodzajów piractwa komputerowego. Ich zrozumienie powinno pomóc uniknąć w przyszłości tego typu problemów we własnej firmie.

Internet źródłem piractwa

Internet ze swoją powszechną dostępnością, ogromem zgromadzonych informacji i plików stwarza nie tylko nowe możliwości sprzedaży produktów czy usług. Po drugiej stronie medalu są większe możliwości kradzieży oprogramowania i skuteczne jego rozprowadzanie. Piractwo komputerowe niesie ze sobą ogromne zagrożenie miejscom pracy i dochodom obiecywanym przez Internet.

Jak zadbać o legalność oprogramowania?

Nielegalne oprogramowanie w firmach europejskich to niestety nadal duży problem. Konsekwencje z korzystania z pirackich kopii są zazwyczaj dla przedsiębiorcy bardzo dotkliwe. Jak tego uniknąć ? Za legalność prowadzonej działalności odpowiada pracodawca, jak poradzić sobie z problemem ?

REKLAMA

Jak ważna jest licencja na oprogramowanie

Nabywając oprogramowanie komputerowe, kupujemy ograniczoną licencję na jego eksploatację. Wielu użytkowników nie chce lub nie zdaję sobie z tego sprawy, że nie stają się właścicielami praw autorskich w pełnym tego słowa znaczeniu. W dzisiejszych czasach nawet niezbyt skomplikowane programy wymagają całego sztabu współpracujących ze sobą ludzi, specjalistów z wielu dziedzin. Ci twórcy podobnie jak literaccy czy muzyczni chronieni są przez polskie i międzynarodowe prawo.

Windows 7 Ultimate

System Windows 7 Ultimate to najbardziej uniwersalna i zaawansowana wersja systemu Windows 7. Połączono w niej prostotę obsługi, funkcje rozrywki z wersji Home Premium oraz możliwości biznesowe wersji Professional.

Windows 7 Enterprise

System operacyjny Windows 7 Enterprise został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności w firmie, zapewnieniu lepszych zabezpieczeń i pełniejszej zgodności, a także ułatwieniu zarządzania komputerem dla klientów biznesowych.

Windows 7 Professional

Najnowszy system Microsoftu - Windows 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest podobno najlepiej sprzedającym się OS-em w historii koncernu. Edycja Professional łączy w sobie  szybkie i niezawodne działanie komputera w pracy z doskonałą ochroną przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

Windows Vista Ultimate

Windows Vista Ulti,ate tp najbardziej kompletne wydanie systemu Windows Vista zapewniające potrzebną w pracy moc, zabezpieczenia i funkcje mobilne lecz także wszystkie narzędzia multimedialne zapewniające dobrą rozrywkę.

Windows Vista Enterprise

Edycja Enterprise to kolejny produkt z serii przeznaczonej dla biznesu. W przeciwieństwie do Visty Business, Enterprise został zaprojektowany dla dużych organizacji mających rozbudowaną infrastrukturę informatyczną.

Windows Vista Business

Windows Vista Business jak sama nazwa wskazuje jest OS-em stworzonym dla firm. Oprogramowanie to nadaje się idealnie do małych przedsiębiorstw. Dzięki niemu skutecznie podniesiesz wydajność pracowników. Ulepszony i prosty w użyciu intefejs użytkownika ułatwia odnajdywanie potrzebnych informacji na komputerze i w sieci. Zadbano także o to co dla firmy najważniejsze - bezpieczeństwo, dobrze skonfigurowane funkcje gwarantują kontrole nad systemem i skuteczną ochronę ważnych danych.

Windows XP Professional

Microsoft Windows XP, to oprogramowanie było jak na razie najbardziej udanym dzieckiem Microsoftu. Obecna wersja z SP3 jest wolna od błędów, stabilna i przyjazna każdemu użytkownikowi. Ten system jest zdecydowanym liderem, zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach. Jedynym mankamentem, który może wpłynąć na decyzję o kupnie sprzętu właśnie z tym OS-em jest fakt, iż Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa XP w 2014 r.

MAC OSX Snow Leopard

Snow Leopard, najnowsza edycja popularnego oprogramowania na komputery Mac prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Oprogramowanie Apple zawsze słynęło z doskonałego designu, szybkiego i prostego interfejsu i co najważniejsze bezpieczeństwa.

DelegacjeSQL (testowa)

Najnowsza wersja oprogramowania do rozliczania delegacji służbowych, diet i tym podobnych firmowych wyjazdów.

Bezpieczeństwo i higiena pracy (testowa)

Opracowanie stworzone przez specjalistów, zajmujących się na co dzień problematyką BHP, umożliwia kompleksową obsługę BHP w każdej firmie.

Kancelaria Adwokacka (testowa)

Program zapewnia kompletną obsługę klientów zarówno w układzie grupy roboczej (sieci: prawnicy, asystenci, recepcja, księgowość) jak i wtedy, gdy aplikacja instalowana jest w wersji jednostanowiskowej.

Kancelaria (testowa)

Nowoczesny i prosty w obsłudze program doskonale nadaje się dla każdej kancelarii adwokackiej, biura radcowskiego i prawnego, działu prawnego, a także dla osób prowadzących indywidualną praktykę.

Oko Szefa (testowa)

Oko Szefa to bardzo dyskretny komputerowy system do kontroli pracowników. Głównym celem programu jest umożliwienie pracodawcy podglądu ekranu pracownika.

Monit Manager (testowa)

Program kontrolujący wydajność pracy w firmie. Umożliwia menedżerowi sprawdzanie, jak pracownik spędza czas przed komputerem.

Dyrygent (testowa)

System Dyrygent ewidencjonuje czas pracy i zarządza obiegiem dokumentów w kancelarii adwokackiej, prawnej lub radcowskiej.

Czas Pracy (testowa)

Program wspomaga zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie, ułatwia rozliczenia finansowe z pracownikami, których wynagrodzenie zależne jest od czasu spędzonego w pracy.

System SPA (testowa)

System SPA to aplikacja dedykowana pracownikom salonów piękności, salonów kosmetycznych, SPA, solariów oraz fitness klubów.

Wirtualne Szkolenie (bezpłatna)

Wirtualne Szkolenie to doskonale narzędzie do  wspomagania procesu prowadzenia szkoleń i prezentacji.

Czas pracy kierowców Skan (testowa)

Czas pracy kierowców SKAN to aplikacja, która umożliwia kompleksowe zarządzanie kierowcami, np. w firmie transportowej.

PrzelewCOM (testowa)

Prosta i przyjemna aplikacja przeznaczona do sporządzania przelewów bankowych, ZUS i podatkowych.

Kalkulator odsetkowy (bezpłatna)

Kalkulator odsetkowy to program umożliwiający obliczanie odsetek podatkowych, ustawowych i umownych; odsetek od pojedynczej kwoty; odsetek łącznie od kilku kwot i wielu innych.

BiznesKatalogCD (testowa)

Program dla firm produkcyjnych i handlowych, przeznaczony do tworzenia elektronicznych katalogów oferowanych produktów.

!Super Druk (bezpłatna)

Program służący do przygotowywania przelewów i wpłat gotówkowych dla Urzędu Skarbowego czy ZUS.

Wirtualny Inwestor (testowa)

Wirtualny Inwestor to aplikacja przeznaczona do wykonywania wirtualnych transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tabele kursów walut (bezpłatna)

Program jak sama nazwa wskazuje służy do prezentacji kursu walut, które pobiera za pośrednictwem Internetu z bardzo obszernej bazy NBP.

Warsztat (testowa)

Obowiązkowy program dla każdego prowadzącego serwis samochodowy. Umożliwia prowadzenie baz: czynności serwisowych, towarów i części, klientów, serwisowanych pojazdów.

Poligraf (testowa)

Funkcjonalny i przyjazny program przeznaczony dla firm poligraficznych, reklamowych i drukarni.

Hotel (testowa)

Prosty i przejrzysty program do obsługi recepcji hotelu lub pensjonatu. Posiada wszelkie funkcje potrzebne przy zarządzaniu tego typu działalnością.

Gabinet lekarski (bezpłatna)

Program wspomagający pracę lekarza dowolnej specjalizacji, umożliwia prowadzenie kartotek pacjentów, pracodawców, chorób i leków.

CAD Rozkrój (bezplatna)

CAD Rozkrój to program stworzony w celu optymalizacji wykorzystania materiału podczas wytwarzania mebli.

CDN OPT!MA Biuro Rachunkowe (testowa)

Aplikacja jest przeznaczona do zarządzania kancelarią biura rachunkowego i doradcy podatkowego na rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

RAKSSQL dla Biur Rachunkowych (testowa)

Popularny pakiet wspomagający pracę biur rachunkowych w zakresie prowadzenia każdej formy rozliczeń księgowych i podatkowych dla dowolnej liczby klientów.

Serwis 3 (testowa)

Prosty program wspomagający pracę różnego rodzaju punktów serwisowych tj. serwisy RTV/AGD, komputerowe itp.

Dapp Serwisant (testowa)

Dapp Serwisant to program stworzony z myślą o firmach zajmującym się serwisowaniem urządzeń komputerowych i fiskalnych.

BizDesk (bezpłatna dla 1 stanowiska)

Ten program nadaje się zarówno do firm produkcyjnych, usługowych jak i handlowych. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli z jednego miejsca sterować całą firmą.

recentCRM (testowa)

RecentCRM to rozbudowany system typu CRM dla małych i średnich firm. Rozwiązanie to ma za zadanie automatyzować proces zarządzania kontaktami oraz przyczyniać się do wzrostu zadowolenia klientów.

Profit CRM (testowa)

Rozbudowany program służący do wspomagania procesów przedsiębiorstwa, w szczególności zarządzania relacjami z klientami.

Polaris (testowa)

Rozwiązanie polskiej firmy DS Software, opracowane przy współpracy z Polską Akademią Nauk, służące do szeroko pojętego zarządzania informacjami i ich współdzielenie w firmie.

OKAY CRM (testowa)

Jeden z najpopularniejszych polskich programów do zarządzania relacjami z klientami, charakteryzujący się przede wszystkim łatwą obsługą.

Gestor GT (testowa)

Gestor GT to program wspomagający firmę w zakresie obsługi klienta, w szczególności planowanie i realizację działań handlowych skierowanych do odpowiednio wyselekcjonowanych grup odbiorców.

Dynamics CRM (testowa)

Microsoft Dynamics CRM to w pełni zintegrowany system do zarządzania relacjami z klientami.

REKLAMA