REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Windows Vista Enterprise

REKLAMA

Edycja Enterprise to kolejny produkt z serii przeznaczonej dla biznesu. W przeciwieństwie do Visty Business, Enterprise został zaprojektowany dla dużych organizacji mających rozbudowaną infrastrukturę informatyczną.

Oprócz funkcji pochodzących z wydania Windows Vista Business w systemie Windows Vista Enterprise udostępniono funkcje umożliwiające uzyskanie wyższych poziomów ochrony danych przy użyciu technologii szyfrowania sprzętowego. Ponadto dodano w nim narzędzia zwiększania zgodności aplikacji oraz umożliwiające organizacjom wprowadzenie określonego standardu przy użyciu jednego obrazu wdrażania we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie.

REKLAMA

System Windows Vista Enterprise zostanie udostępniony wyłącznie klientom z komputerami, które objęto pakietem Software Assurance lub umową Enterprise Agreement firmy Microsoft.

Ochrona danych

W systemie Windows Vista Enterprise dodano nowe narzędzie szyfrowania dysków metodą BitLocker, które ułatwia ochronę poufnych danych i własności intelektualnej w przypadku kradzieży lub utraty komputera. Narzędzie Windows BitLocker korzysta z technologii szyfrowania sprzętowego, która w większym stopniu chroni własność intelektualną i strategiczne zasoby firmy. W programie Windows BitLocker jest szyfrowany cały dysk twardy, dzięki czemu zmniejsza się koszt likwidacji starych komputerów PC.

Zgodność aplikacji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W system Windows Vista Enterprise wbudowano narzędzia zwiększające zgodność aplikacji z poprzednimi wersjami systemów operacyjnych firmy Microsoft, jak również systemami operacyjnymi UNIX. System Windows Vista Enterprise zawiera licencję instalacji czterech wirtualnych systemów operacyjnych umożliwiających uruchamianie starszych aplikacji w niezmienionej wersji w środowisku wirtualnym ze starym systemem operacyjnym Windows uruchamianym w systemie Windows Vista Enterprise. Dzięki tej funkcji można zaoszczędzić czas i pieniądze w przypadku, gdy bezpośrednia migracja starej aplikacji do systemu Windows Vista pociąga za sobą zbyt wiele trudności.

Dodatkowo w systemie dodano podsystem przeznaczony dla aplikacji systemu UNIX, który umożliwia uruchamianie oryginalnych aplikacji systemu UNIX na komputerze z systemem Windows Vista Enterprise. Obecnie, administrator systemu lub bazy danych systemu UNIX oprócz komputera z systemem Windows musi mieć osobną stację roboczą z systemem UNIX. Komputer z systemem Windows Vista Enterprise może zastąpić oba te komputery.

W celu uniknięcia problemów związanych ze zgodnością aplikacji, klienci korzystający z systemu Windows Vista Enterprise mogą dokonać subskrypcji Pakietu optymalizacji komputerów stacjonarnych dla programu Software Assurance. Ta usługa umożliwia przyspieszenie wdrożeń, np. dzięki narzędziu SoftGrid do wirtualizacji aplikacji umożliwiającemu ograniczenie konfliktów pomiędzy aplikacjami. Usługi inwentaryzacji aktywów umożliwiają szybsze gromadzenie informacji dotyczących aplikacji wykorzystywanych w firmie.

Porady, triki i tutoriale  (Windows, Office, Firefox, IE, Outlook Express) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Obsługa wielu języków

REKLAMA

Język interfejsu użytkownika to język używany w menu Start systemu Windows, systemie pomocy, wbudowanych narzędziach obsługi oraz oknach dialogowych systemu Windows. W systemie Windows Vista Enterprise udostępniono wszystkie wersje językowe interfejsu użytkownika.

Dzięki dostępowi do wszystkich wersji językowych interfejsu użytkownika systemu Windows organizacja może utworzyć jeden obraz wdrażania i zastosować go we wszystkich swoich oddziałach na całym świecie, zapewniając przy tym obsługę wielu języków na wszystkich komputerach jednocześnie. System Windows Vista w wydaniu Enterprise jest dostępny tylko dla klientów korzystających z opcji licencjonowania grupowego, nie jest dostępny w sprzedaży detalicznej.

Wymagania sprzętowe:

 • Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy
 • Pamięć RAM : 1GB
 • Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel
 • Dysk Twardy : 40GB
 • Wolne miejsce na dysku : 15GB
 • Inne : DVD-ROM, Audio, Internet

Źródło: Microsoft Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA