REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Windows 7 Professional

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy system Microsoftu - Windows 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest podobno najlepiej sprzedającym się OS-em w historii koncernu. Edycja Professional łączy w sobie  szybkie i niezawodne działanie komputera w pracy z doskonałą ochroną przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Dzięki pomocy technicznej dla komputerów 64-bitowych możesz w pełni wykorzystać swój najnowszy silny komputer.

REKLAMA

Nowy Windows został w dużej mierze stworzony dzięki opiniom i radom użytkowników poprzednich systemów, przez co działa jeszcze lepiej. Począwszy od przełączania między programami, a na nagrywaniu programu telewizyjnego skończywszy - wszystko jest o wiele prostsze.

Potrzeby użytkowników

Obecnie dla użytkowników liczy się przede wszystkim płynność działania systemu i jego aplikacji. Dlatego Windows 7 stworzono w taki sposób, aby ułatwiał szybsze wprowadzanie w stan uśpienia i wznawianie komputera. System Windows 7 obsługuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętu komputerowego, na przykład architekturę 64-bitową i procesory wielordzeniowe, a usprawnione korzystanie z pamięci ułatwia pełne wykorzystanie potencjału używanego sprzętu.
Prostszy i szybszy komputer powinien też oferować nowe funkcje. Na przykład: można łączyć się z sieciami - w domu, pracy czy kawiarni - za pomocą kilku kliknięć, a technologia Windows Touch  pozwala przeglądać pliki, pracować ze zdjęciami w zupełnie nowym wymiarze. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porady, triki i tutoriale  (Windows, Office, Firefox, IE, Outlook Express) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Świat nowych funkcji Windows 7

  • Grupa domowa:

Grupa domowa ułatwia udostępnianie plików i drukarek w sieci domowej. Po połączeniu co najmniej dwóch komputerów z systemem Windows 7 przy użyciu grupy domowej można w łatwy sposób automatycznie rozpocząć udostępnianie innym domownikom muzyki, obrazów, filmów wideo i bibliotek dokumentów. Cała sieć jest chroniona hasłem i całkowicie kontrolowana przez użytkownika. Tylko użytkownik może decydować o tym, jakie elementy będą udostępniane, a jakie pozostaną prywatne. 

  • Listy szybkiego dostępu

Listy szybkiego dostępu są nową funkcją systemu Windows 7, umożliwiającą bezpośrednie przechodzenie do codziennie otwieranych dokumentów, obrazów, utworów muzycznych lub witryn sieci Web.

REKLAMA

Aby otworzyć listę szybkiego dostępu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu na pasku zadań systemu Windows 7. Zawartość listy szybkiego dostępu zależy od programu. Na liście szybkiego dostępu dla programu Internet Explorer 8 będą wyświetlane często odwiedzane witryny sieci Web. Listy programu Windows Media Player 12 zawierają często odtwarzane utwory.

Listy szybkiego dostępu zawierają nie tylko skróty do plików. Czasami oferują także szybki dostęp do poleceń, na przykład utworzenia nowych wiadomości e-mail lub odtwarzania muzyki. 

  • Szybkie wyszukiwanie

W systemie Windows 7 można znaleźć więcej elementów w większej liczbie lokalizacji i w krótszym czasie. Po rozpoczęciu wpisywania w polu wyszukiwania menu Start natychmiast jest wyświetlana lista odpowiednich dokumentów, obrazów, utworów muzycznych i wiadomości e-mail na komputerze.

Wyniki są teraz grupowane według kategorii i zawierają wyróżnione słowa kluczowe i wstawki tekstu ułatwiające ich przeglądanie. Jeśli wyników jest zbyt wiele możesz błyskawicznie zawęzić ich liczbę przy użyciu daty, typu pliku i innych przydatnych kategorii.

  • Pasek zadań

System pozwala na przypinanie ulubionych programów w dowolnym miejscu paska zadań w celu uzyskania do nich łatwego dostępu. Możesz rozmieścić je w dowolny sposób metodą klikania i przeciągania. Dostępne są także nowe metody wyświetlania podglądu okien. Wskaż ikonę paska zadań, aby wyświetlić miniaturowy podgląd otwartych plików lub programów. Następnie przenieś mysz na miniaturę, aby wyświetlić pełnoekranowy podgląd okna.


Większa wydajność:

  • Uśpienie

System Windows 7 został tak zaprojektowany, aby szybciej przechodzić w stan uśpienia, wznawiać działanie i ponownie łączyć się z siecią bezprzewodową.
Wyszukiwanie

  • Szybkość

W systemie Windows 7 wyniki wyszukiwania są wyświetlane szybciej. Również sortowanie i grupowanie wyników wyszukiwania trwa krócej.

  • Urządzenia USB

Przy pierwszym podłączeniu przenośnego dysku flash lub innego urządzenia USB system Windows 7 przygotowuje je do użytku w kilka sekund. Jeśli urządzenie było wcześniej używane, trwa to jeszcze krócej.

  • Mniej wymagający i mniej zajęty

W odróżnieniu od swoich poprzedników system Windows 7 został zaprojektowany w taki sposób, aby obsługiwane w tle funkcje spowalniające działanie komputera były uruchamiane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Usługa Bluetooth w systemie Windows 7 pozostaje wyłączona dopóki jej nie potrzebujemy. System Windows 7 zużywa także mniej pamięci niż system Windows Vista - to kolejne wewnętrzne udoskonalenie podnoszące ogólną wydajność.

Funkcje systemu Windows 7, które najbardziej liczą się w firmie:

  • XP Mode — umożliwia uruchamianie starszych aplikacji biurowych z systemu Windows XP
  • Nowe rozszerzenia zabezpieczeń — zapewniają ochronę danych i pozwalają z łatwością udostępniać pliki, foldery i urządzenia za pośrednictwem serwera lub bezpośrednio 
  • Ochrona poufnych informacji — zaawansowane technologie szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych, a także rozbudowane funkcje zabezpieczeń przed zagrożeniami internetowymi, programami szpiegującymi i innymi formami złośliwego oprogramowania 
  • Udoskonalenia w dziedzinie zarządzania energią 
  • Przyłączanie do domeny 
  • Zaawansowane tworzenie kopii zapasowej 
  • System szyfrowania plików 
  • Drukowanie zależne od lokalizacji
  • Rozszerzenia pulpitu 
  • Grupa domowa 
  • Centrum akcji 
  • Funkcja Device Stage 
  • Centrum mobilności 
  • Wyszukiwanie z pulpitu systemu Windows 
  • Funkcja Windows Defender 

Wymagania sprzętowe:

  •  Procesor 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)
  • 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa) pamięci RAM 
  • 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa) wolnego miejsca na dysku twardym 
  • Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

Dodatkowe wymagania związane z określonymi funkcjami:

  • Dostęp do Internetu (mogą obowiązywać opłaty
  •  Zależnie od rozdzielczości odtwarzanie wideo może wymagać dodatkowej pamięci lub zaawansowanego sprzętu graficznego 
  • Niektóre gry i programy mogą wymagać karty graficznej zgodnej z biblioteką DirectX 10 lub nowszą w celu uzyskania optymalnej wydajności
  • W przypadku niektórych funkcji programu Windows Media Center może być wymagany tuner telewizyjny oraz dodatkowe urządzenia
  • W przypadku technologii Windows Touch oraz komputerów typu Tablet należy posiadać specjalne urządzenia 
  • Grupa domowa wymaga obecności sieci i komputerów z systemem Windows 7
  • Tworzenie dysków DVD/CD wymaga zgodnej stacji dysków optycznych 
  • Funkcja BitLocker wymaga użycia modułu Trusted Platform Module (TPM) w wersji 1.2  
  • Funkcja BitLocker To Go wymaga użycia dysku flash USB 
  • Narzędzie Windows XP Mode wymaga dodatkowej pamięci RAM o wielkości 1 GB, dodatkowego wolnego miejsca na dysku twardym o wielkości 15 GB oraz procesora obsługującego sprzętową wirtualizację z włączoną funkcją Intel VT lub AMD-V 
  • Muzyka i funkcje dźwięku wymagają wyjścia audio 

Funkcje i grafika produktu mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Niektóre funkcje mogą wymagać zaawansowanego lub dodatkowego sprzętu.

Źródło:  Microsoft Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

REKLAMA

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

REKLAMA