REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Windows 7 Professional

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy system Microsoftu - Windows 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest podobno najlepiej sprzedającym się OS-em w historii koncernu. Edycja Professional łączy w sobie  szybkie i niezawodne działanie komputera w pracy z doskonałą ochroną przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Dzięki pomocy technicznej dla komputerów 64-bitowych możesz w pełni wykorzystać swój najnowszy silny komputer.

REKLAMA

Nowy Windows został w dużej mierze stworzony dzięki opiniom i radom użytkowników poprzednich systemów, przez co działa jeszcze lepiej. Począwszy od przełączania między programami, a na nagrywaniu programu telewizyjnego skończywszy - wszystko jest o wiele prostsze.

Potrzeby użytkowników

Obecnie dla użytkowników liczy się przede wszystkim płynność działania systemu i jego aplikacji. Dlatego Windows 7 stworzono w taki sposób, aby ułatwiał szybsze wprowadzanie w stan uśpienia i wznawianie komputera. System Windows 7 obsługuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętu komputerowego, na przykład architekturę 64-bitową i procesory wielordzeniowe, a usprawnione korzystanie z pamięci ułatwia pełne wykorzystanie potencjału używanego sprzętu.
Prostszy i szybszy komputer powinien też oferować nowe funkcje. Na przykład: można łączyć się z sieciami - w domu, pracy czy kawiarni - za pomocą kilku kliknięć, a technologia Windows Touch  pozwala przeglądać pliki, pracować ze zdjęciami w zupełnie nowym wymiarze. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porady, triki i tutoriale  (Windows, Office, Firefox, IE, Outlook Express) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Świat nowych funkcji Windows 7

  • Grupa domowa:

Grupa domowa ułatwia udostępnianie plików i drukarek w sieci domowej. Po połączeniu co najmniej dwóch komputerów z systemem Windows 7 przy użyciu grupy domowej można w łatwy sposób automatycznie rozpocząć udostępnianie innym domownikom muzyki, obrazów, filmów wideo i bibliotek dokumentów. Cała sieć jest chroniona hasłem i całkowicie kontrolowana przez użytkownika. Tylko użytkownik może decydować o tym, jakie elementy będą udostępniane, a jakie pozostaną prywatne. 

  • Listy szybkiego dostępu

Listy szybkiego dostępu są nową funkcją systemu Windows 7, umożliwiającą bezpośrednie przechodzenie do codziennie otwieranych dokumentów, obrazów, utworów muzycznych lub witryn sieci Web.

REKLAMA

Aby otworzyć listę szybkiego dostępu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu na pasku zadań systemu Windows 7. Zawartość listy szybkiego dostępu zależy od programu. Na liście szybkiego dostępu dla programu Internet Explorer 8 będą wyświetlane często odwiedzane witryny sieci Web. Listy programu Windows Media Player 12 zawierają często odtwarzane utwory.

Listy szybkiego dostępu zawierają nie tylko skróty do plików. Czasami oferują także szybki dostęp do poleceń, na przykład utworzenia nowych wiadomości e-mail lub odtwarzania muzyki. 

  • Szybkie wyszukiwanie

W systemie Windows 7 można znaleźć więcej elementów w większej liczbie lokalizacji i w krótszym czasie. Po rozpoczęciu wpisywania w polu wyszukiwania menu Start natychmiast jest wyświetlana lista odpowiednich dokumentów, obrazów, utworów muzycznych i wiadomości e-mail na komputerze.

Wyniki są teraz grupowane według kategorii i zawierają wyróżnione słowa kluczowe i wstawki tekstu ułatwiające ich przeglądanie. Jeśli wyników jest zbyt wiele możesz błyskawicznie zawęzić ich liczbę przy użyciu daty, typu pliku i innych przydatnych kategorii.

  • Pasek zadań

System pozwala na przypinanie ulubionych programów w dowolnym miejscu paska zadań w celu uzyskania do nich łatwego dostępu. Możesz rozmieścić je w dowolny sposób metodą klikania i przeciągania. Dostępne są także nowe metody wyświetlania podglądu okien. Wskaż ikonę paska zadań, aby wyświetlić miniaturowy podgląd otwartych plików lub programów. Następnie przenieś mysz na miniaturę, aby wyświetlić pełnoekranowy podgląd okna.


Większa wydajność:

  • Uśpienie

System Windows 7 został tak zaprojektowany, aby szybciej przechodzić w stan uśpienia, wznawiać działanie i ponownie łączyć się z siecią bezprzewodową.
Wyszukiwanie

  • Szybkość

W systemie Windows 7 wyniki wyszukiwania są wyświetlane szybciej. Również sortowanie i grupowanie wyników wyszukiwania trwa krócej.

  • Urządzenia USB

Przy pierwszym podłączeniu przenośnego dysku flash lub innego urządzenia USB system Windows 7 przygotowuje je do użytku w kilka sekund. Jeśli urządzenie było wcześniej używane, trwa to jeszcze krócej.

  • Mniej wymagający i mniej zajęty

W odróżnieniu od swoich poprzedników system Windows 7 został zaprojektowany w taki sposób, aby obsługiwane w tle funkcje spowalniające działanie komputera były uruchamiane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Usługa Bluetooth w systemie Windows 7 pozostaje wyłączona dopóki jej nie potrzebujemy. System Windows 7 zużywa także mniej pamięci niż system Windows Vista - to kolejne wewnętrzne udoskonalenie podnoszące ogólną wydajność.

Funkcje systemu Windows 7, które najbardziej liczą się w firmie:

  • XP Mode — umożliwia uruchamianie starszych aplikacji biurowych z systemu Windows XP
  • Nowe rozszerzenia zabezpieczeń — zapewniają ochronę danych i pozwalają z łatwością udostępniać pliki, foldery i urządzenia za pośrednictwem serwera lub bezpośrednio 
  • Ochrona poufnych informacji — zaawansowane technologie szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych, a także rozbudowane funkcje zabezpieczeń przed zagrożeniami internetowymi, programami szpiegującymi i innymi formami złośliwego oprogramowania 
  • Udoskonalenia w dziedzinie zarządzania energią 
  • Przyłączanie do domeny 
  • Zaawansowane tworzenie kopii zapasowej 
  • System szyfrowania plików 
  • Drukowanie zależne od lokalizacji
  • Rozszerzenia pulpitu 
  • Grupa domowa 
  • Centrum akcji 
  • Funkcja Device Stage 
  • Centrum mobilności 
  • Wyszukiwanie z pulpitu systemu Windows 
  • Funkcja Windows Defender 

Wymagania sprzętowe:

  •  Procesor 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)
  • 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa) pamięci RAM 
  • 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa) wolnego miejsca na dysku twardym 
  • Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

Dodatkowe wymagania związane z określonymi funkcjami:

  • Dostęp do Internetu (mogą obowiązywać opłaty
  •  Zależnie od rozdzielczości odtwarzanie wideo może wymagać dodatkowej pamięci lub zaawansowanego sprzętu graficznego 
  • Niektóre gry i programy mogą wymagać karty graficznej zgodnej z biblioteką DirectX 10 lub nowszą w celu uzyskania optymalnej wydajności
  • W przypadku niektórych funkcji programu Windows Media Center może być wymagany tuner telewizyjny oraz dodatkowe urządzenia
  • W przypadku technologii Windows Touch oraz komputerów typu Tablet należy posiadać specjalne urządzenia 
  • Grupa domowa wymaga obecności sieci i komputerów z systemem Windows 7
  • Tworzenie dysków DVD/CD wymaga zgodnej stacji dysków optycznych 
  • Funkcja BitLocker wymaga użycia modułu Trusted Platform Module (TPM) w wersji 1.2  
  • Funkcja BitLocker To Go wymaga użycia dysku flash USB 
  • Narzędzie Windows XP Mode wymaga dodatkowej pamięci RAM o wielkości 1 GB, dodatkowego wolnego miejsca na dysku twardym o wielkości 15 GB oraz procesora obsługującego sprzętową wirtualizację z włączoną funkcją Intel VT lub AMD-V 
  • Muzyka i funkcje dźwięku wymagają wyjścia audio 

Funkcje i grafika produktu mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Niektóre funkcje mogą wymagać zaawansowanego lub dodatkowego sprzętu.

Źródło:  Microsoft Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA