reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Windows 7 Professional

Windows 7 Professional

Najnowszy system Microsoftu - Windows 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest podobno najlepiej sprzedającym się OS-em w historii koncernu. Edycja Professional łączy w sobie  szybkie i niezawodne działanie komputera w pracy z doskonałą ochroną przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Dzięki pomocy technicznej dla komputerów 64-bitowych możesz w pełni wykorzystać swój najnowszy silny komputer.

Nowy Windows został w dużej mierze stworzony dzięki opiniom i radom użytkowników poprzednich systemów, przez co działa jeszcze lepiej. Począwszy od przełączania między programami, a na nagrywaniu programu telewizyjnego skończywszy - wszystko jest o wiele prostsze.

Obecnie dla użytkowników liczy się przede wszystkim płynność działania systemu i jego aplikacji. Dlatego Windows 7 stworzono w taki sposób, aby ułatwiał szybsze wprowadzanie w stan uśpienia i wznawianie komputera. System Windows 7 obsługuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętu komputerowego, na przykład architekturę 64-bitową i procesory wielordzeniowe, a usprawnione korzystanie z pamięci ułatwia pełne wykorzystanie potencjału używanego sprzętu.
Prostszy i szybszy komputer powinien też oferować nowe funkcje. Na przykład: można łączyć się z sieciami - w domu, pracy czy kawiarni - za pomocą kilku kliknięć, a technologia Windows Touch  pozwala przeglądać pliki, pracować ze zdjęciami w zupełnie nowym wymiarze. 

  • Grupa domowa:

Grupa domowa ułatwia udostępnianie plików i drukarek w sieci domowej. Po połączeniu co najmniej dwóch komputerów z systemem Windows 7 przy użyciu grupy domowej można w łatwy sposób automatycznie rozpocząć udostępnianie innym domownikom muzyki, obrazów, filmów wideo i bibliotek dokumentów. Cała sieć jest chroniona hasłem i całkowicie kontrolowana przez użytkownika. Tylko użytkownik może decydować o tym, jakie elementy będą udostępniane, a jakie pozostaną prywatne. 

  • Listy szybkiego dostępu

Listy szybkiego dostępu są nową funkcją systemu Windows 7, umożliwiającą bezpośrednie przechodzenie do codziennie otwieranych dokumentów, obrazów, utworów muzycznych lub witryn sieci Web.

Aby otworzyć listę szybkiego dostępu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu na pasku zadań systemu Windows 7. Zawartość listy szybkiego dostępu zależy od programu. Na liście szybkiego dostępu dla programu Internet Explorer 8 będą wyświetlane często odwiedzane witryny sieci Web. Listy programu Windows Media Player 12 zawierają często odtwarzane utwory.

Listy szybkiego dostępu zawierają nie tylko skróty do plików. Czasami oferują także szybki dostęp do poleceń, na przykład utworzenia nowych wiadomości e-mail lub odtwarzania muzyki. 

  • Szybkie wyszukiwanie

W systemie Windows 7 można znaleźć więcej elementów w większej liczbie lokalizacji i w krótszym czasie. Po rozpoczęciu wpisywania w polu wyszukiwania menu Start natychmiast jest wyświetlana lista odpowiednich dokumentów, obrazów, utworów muzycznych i wiadomości e-mail na komputerze.

Wyniki są teraz grupowane według kategorii i zawierają wyróżnione słowa kluczowe i wstawki tekstu ułatwiające ich przeglądanie. Jeśli wyników jest zbyt wiele możesz błyskawicznie zawęzić ich liczbę przy użyciu daty, typu pliku i innych przydatnych kategorii.

  • Pasek zadań

System pozwala na przypinanie ulubionych programów w dowolnym miejscu paska zadań w celu uzyskania do nich łatwego dostępu. Możesz rozmieścić je w dowolny sposób metodą klikania i przeciągania. Dostępne są także nowe metody wyświetlania podglądu okien. Wskaż ikonę paska zadań, aby wyświetlić miniaturowy podgląd otwartych plików lub programów. Następnie przenieś mysz na miniaturę, aby wyświetlić pełnoekranowy podgląd okna.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama