Kategorie

MAC OSX Snow Leopard

Snow Leopard, najnowsza edycja popularnego oprogramowania na komputery Mac prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Oprogramowanie Apple zawsze słynęło z doskonałego designu, szybkiego i prostego interfejsu i co najważniejsze bezpieczeństwa.

Snow Leopard podobnie jak poprzednie wersje MAC OS X został stworzony na bazie architektury Unixowej (Co to UNIX przeczytaj tutaj). Oznacza to, w skrócie niesamowitą wydajność połączoną z prostotą Mac'a.

Jeśli w naszej firmie ważne jest niezawodność i bezpieczeństwo warto się zastanowić nad sprzętem Apple, gdyż na jego oprogramowanie praktycznie nie ma wirusów. (Jest w zasadzie kilkanaście, ale w porównaniu z milionami na Windowsa...).

Mac OS X jest niesamowicie łatwy w obsłudze. Wszystkie elementy — również biurko widoczne przy uruchamianiu codziennie używanych programów — zaprojektowano z myślą o prostocie i elegancji. Przeglądanie sieci WWW, sprawdzanie poczty e-mail czy wideoczatowanie ze znajomym, jest teraz tak samo łatwe do opanowania jak proste i przyjemne w użyciu.

Oczywiście, aby z system był z zewnątrz łatwy, przyjemny i atrakcyjny, musi być zbudowany w oparciu o naprawdę zaawansowane technologie. To dlatego Mac OS X stworzono na solidnym, wielokrotnie testowanym fundamencie systemu UNIX, który oferuje niezrównaną stabilność oraz możliwość obsługi wiodących standardów internetowych.

Grafika

Najbardziej uderzającą cechą komputera Mac jest jego elegancki interfejs, który powstał dzięki wbudowanemu aparatowi graficznemu, umożliwiającemu pełne wykorzystanie zaawansowanego procesora graficznego każdego modelu. Aparat ten zapewnia moc umożliwiającą obsługę wideo w jakości HD, oszałamiających efektów graficznych oraz najbardziej wymagającej animacji.

Czcionki pięknie wyglądają na ekranie i są doskonale czytelne. Nieznaczny cień pozwala od razu dostrzec aktywne okno i odróżnić je od tych w tle. Podgląd dokumentów w programie Quick Look charakteryzuje się wysoką rozdzielczością, co pozwala z łatwością przeczytać tekst. Zaś wbudowana obsługa formatu PDF oznacza, że można przeglądać i generować dokumenty PDF z niemal każdego programu w systemie.

Urządzenia i programy

Ponieważ producent oprogramowania każdego komputera Mac jest jednocześnie producentem sprzętu, użytkownik ma do dyspozycji w pełni zintegrowany system. Jeśli na przykład masz notebooka Mac, automatycznie wykrywa on dostępne sieci Wi-Fi i nawiązuje połączenie. Przy uruchomieniu automatycznie ponownie łączy z siecią, tak aby można było niezwłocznie powrócić do pracy. Zaś dzięki funkcji zatrzymywania twardego dysku po pewnym czasie nieaktywności oraz dzięki funkcji inteligentnego wyboru procesora optymalnie nadającego się do danego typu zadania, a także dzięki funkcji ściemniania ekranu przy niskim stanie naładowania baterii, pozwala oszczędzić energię i wydłużyć czas pracy.

Porady, triki i tutoriale  (Windows, Office, Firefox, IE, Outlook Express) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Bezpieczeństwo

Praktycznie bez Twojego udziału system Mac OS X chroni zawartość komputera — w tym Twoje dane — przed wirusami, złośliwymi programami i innymi zagrożeniami. System ten stworzono w erze Internetu, dlatego oferuje on szereg narzędzi chroniących przed niebezpieczeństwami czyhającymi online. A ponieważ każdy Mac jest dostarczany w bezpiecznej konfiguracji, nie musisz rozumieć złożonych ustawień.

Co więcej, pracy nie spowalniają ustawicznie pojawiające się komunikaty alarmujące o zagrożeniach. Apple zawsze natychmiast reaguje na wszelkie nowe niebezpieczeństwa, automatycznie przesyłając aktualizacje zabezpieczeń bezpośrednio na Twój komputer.

Kompatybilność

Wszechstronność i wydajność systemu Mac OS X sprawia, że każdy Mac jest kompatybilny z niemal każdym środowiskiem, w tym z sieciami Windows. Współpracuje z praktycznie wszystkimi dostępnymi obecnie aparatami cyfrowymi, drukarkami i innymi urządzeniami peryferyjnymi bez konieczności instalowania odrębnych sterowników. Obsługuje popularne typy plików, takie jak JPG, MP3 oraz dokumenty programu Microsoft Office.

Ponadto w system Mac OS X wbudowano możliwość obsługi standardowych formatów branżowych PDF, dzięki czemu można odczytywać i tworzyć pliki PDF niemalże z każdej aplikacji w systemie — idealne rozwiązanie do wspólnej pracy z innymi osobami, bez względu na to, czy korzystają z komputera Mac czy PC. A jeśli tylko zechcesz uruchomić system Windows na komputerze Mac — nie ma z tym najmniejszego problemu.

Niezawodność

Mac OS X oparty na profesjonalnym fundamencie gwarantuje, że podczas korzystania z komputera nie będą pojawiały się awarie, a komputer będzie zawsze oferował najwyższą wydajność. Sporadycznie może dojść do zamknięcia jakiegoś programu, ale nie ma to wpływu na resztę systemu.

Firma strzeże niezawodności swoich produktów poprzez udostępnianie aktualizacji oprogramowania, automatycznie pobieranych na komputer Mac. Wiele z tych aktualizacji dostarcza istotne poprawki zabezpieczeń systemu operacyjnego. Służą one także do aktualizacji innego oprogramowania, na przykład iPhoto, iMovie czy GarageBand. Wystarczy kliknąć, aby mieć pewność, że wszystkie Twoje aplikacje działają niezawodnie i bezpiecznie.

Źródło: Apple Polska

Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  1 sty 2000
  19 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Czy przedsiębiorca może ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych?

  Spory z kontrahentami mogą nie zakończyć się na wezwaniu do zapłaty i konieczne będzie wystąpienie do sądu z pozwem o zapłatę. Jeżeli zaległość z otrzymaniem pieniędzy z przeterminowanej faktury jest dla firmy dotkliwa, zwłaszcza w przypadku młodych przedsiębiorstw, samo poniesienie kosztów sądowych może okazać się blokadą w dochodzeniu należności. Można usłyszeć, że osoby w trudnej sytuacji majątkowej mogą ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych. Czy firmy także mogą liczyć na takie udogodnienie? Pytanie to jest o tyle aktualne, że wobec pandemii, wcześniejszych lockdownów oraz ograniczeń sytuacja majątkowa wielu firm znacznie się pogorszyła.

  Opel Vectra B: gdzie się podziały tamte pryw… auta?

  Opel Vactra B: w zeszłym roku minęło 25 lat od premiery tego modelu, w przyszłym minie 20 lat od zakończenia jego produkcji. Co warto wiedzieć o nim?

  Pozytywne tendencje w eksporcie artykułów rolno-spożywczych

  Eksport artykułów rolno-spożywczych. Od stycznia do lipca 2021 r. wartość eksportu ogółem polskich towarów rolno-spożywczych wzrosła o 5,2%, do 20,5 mld EUR, w porównaniu z tym samym okresem roku 2020 - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dotacje na wymianę pieców w budynkach wielorodzinnych i Mój Prąd 4.0. - w 2022 roku

  Dotacje na wymianę pieców i Mój Prąd 4.0. Trzecia edycja programu Mój Prąd, z budżetem przekraczającym 530 mln zł, wciąż cieszy się rekordową popularnością. Do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło już ok. 150 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowej fotowoltaiki. Fundusz szacuje, że budżet programu wystarczy w sumie na sfinansowanie ok. 178 tys. wniosków i przy obecnym tempie za chwilę się wyczerpie. NFOŚiGW pracuje już jednak nad uruchomieniem kolejnej, czwartej edycji, która ma zachęcić prosumentów do autokonsumpcji energii wytwarzanej w gospodarstwach domowych. Trwają też prace nad poszerzeniem kolejnego, popularnego programu Czyste Powietrze o dotacje na wymianę kopciuchów w budynkach wielolokalowych.

  Duży popyt na mieszkania. Problemem deficyt gruntów

  Popyt na rynku mieszkaniowym nie słabnie, gdyż Polacy chcą kupować nowe mieszkania, a rynek jest chłonny. Powodem jest wysoki deficyt mieszkań, jeden z najniższych, na tle krajów UE, wskaźników liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców, a także sprzyjająca sytuacja makro – ocenia członek zarządu Grupy Murapol Iwona Sroka.

  Gaz dla gospodarstw domowych droższy o 7,4% od 1 października

  Cena gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 października 2021 r. gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek 16 września 2021 r., że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie. Zmiana będzie obowiązywać od października do końca 2021 roku. Stawki opłat abonamentowych oraz stawki za dystrybucję paliw gazowych pozostały bez zmian.

  Continental SportContact 7: sportowa nowość na rynku

  Continental SportContact 7 to opona przeznaczona do sportowych kompaktów, aut sportowych, supersportowych i tuningowanych.

  Branża transportowa... przeżywa renesans

  Branża transportowa jak i mechanicy przeżywają renesans. Usługi w tych dwóch sektorach są obecnie trudniej dostępne i przede wszystkim poszukiwane.

  Roczny koszt utrzymania samochodu? Policz go z... Yanosikiem

  Roczny koszt utrzymania samochodu – ile może wynosić? Yanosik postanowił odpowiedzieć na to pytanie i udostępnił właśnie nową funkcję w aplikacji.

  Ford Mondeo Mk4: Budżetowe auto Bonda

  Ford Mondeo MK4: jeździł nim James Bond, a Top Gear okrzyknął go samochodem roku 2007. W skrócie jest lepszy niż... Ferrari.

  Nieważność decyzji administracyjnych - co się zmienia od 16 września 2021 r.

  Nieważność decyzji administracyjnych. Jeśli od decyzji administracyjnej minęło 30 lat nie wszczyna się postępowania w sprawie jej zakwestionowania - stanowią przepisy, które weszły w życie w czwartek 16 września 2021 r. Niezakończone postępowania ws. nieważności decyzji, wszczęte po 30 latach od ich ogłoszenia, zostają umorzone.

  Katowice. Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

  Program „Mieszkanie za remont”. 50 lokali w różnych częściach Katowic znalazło się w tegorocznej edycji miejskiego programu "Mieszkanie za remont", umożliwiającego wynajęcie od miasta mieszkania na preferencyjnych warunkach w zamian za jego odnowienie.

  Zakup uszkodzonego samochodu: 1/3 używek po szkodzie

  Zakup uszkodzonego samochodu? W 2019 roku 1/3 aut na rynku wtórnym miała odnotowaną szkodę. Obecnie odsetek ten zbliża się do połowy.

  Ford Kuga I 2.0 TDCI: Super Użytkowy Vóz

  Dobry SUV musi ładnie wyglądać, być przestronny i oferować poprawne osiągi połączone z niskim spalaniem. To wszystko oferuje Ford Kuga I.

  Toyota RAV4 Adventure: czarne akcenty i napęd 4x4 w standardzie

  Toyota RAV4 Adventure - japoński SUV doczekał się nowej wersji specjalnej. Auto wyróżniają czarne akcenty, srebrny dach i napęd AWD-i w standardzie.

  Większość studentów mieszka u rodziny lub znajomych

  Studenci na rynku nieruchomości. Rynek wynajmu nieruchomości zmienił się istotnie w czasie pandemii. Wzrosła liczba studentów mieszkających u rodziny lub znajomych i nieponoszących opłaty za najem – z poziomu 27% w 2020 r. do 52% w 2021 r. Jednocześnie, spadł odsetek wynajmujących nieruchomości (z 51% do 33%). Centrum AMRON, we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości i koordynatorami Programu Edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, opublikowało raport „Studenci na rynku nieruchomości 2021”. Jednocześnie zapowiedziano, że już w drugiej połowie września 2021 r. zostanie opublikowana kolejna edycja raportu „Portfel studenta” nt. sytuacji finansowej polskich studentów.

  UOKiK zaleca rozwagę przy kupnie nieruchomości na kredyt

  Kupno mieszkania na kredyt. Przy braniu długoletniego kredytu na kupno nieruchomości trzeba liczyć się z ryzykiem, że w tym czasie istotnie wyrosną raty, spadnie cena i wartość nieruchomości, a także nastąpią zmiany na rynku pracy powodujące obniżkę dochodów - przestrzega UOKiK.

  Nabywanie gruntu przez wspólnotę mieszkaniową - zmiany od 9 września

  Nabywanie gruntu przez wspólnotę mieszkaniową. W dniu 9 września 2021 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, dzięki której wspólnoty mieszkaniowe będą mogły łatwiej nabywać grunty na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości budynkowych.

  W sektorze hotelowym nadal duża niepewność

  Działalność obiektów hotelowych. Mimo, iż sytuację branży nieco poprawiły wakacje, w sektorze hotelowym nadal widoczna jest duża niepewność. Branża, która jest jednym z segmentów najbardziej dotkniętych skutkami lockdownów, obawia się ponownego zamknięcia.

  Niedobór gruntów i drogie materiały budowlane zwiększają ceny mieszkań

  Wzrost cen materiałów budowlanych i kurcząca się podaż gruntów inwestycyjnych to obecnie dwie największe bolączki deweloperów mieszkaniowych. – Dziś widzimy na rynku takie sytuacje, że na niektórych inwestycjach generalny wykonawca schodzi z budowy, bo wie, że nie jest w stanie jej udźwignąć w cenie, na którą podpisał kontrakt. To oczywiście przekłada się później na inwestorów i na kupujących nieruchomości – mówi Przemysław Andrzejak, prezes Royal Sail Investment Group. Jak szacuje, średnia cena 1 mkw. mieszkania w Polsce jest dziś o około 1–1,5 tys. zł netto wyższa w stosunku do ubiegłego roku, a w przyszłym trzeba się spodziewać kolejnej, około 15-proc. podwyżki.

  GUS: w Polsce na koniec 2020 r. było ponad 15 mln mieszkań

  Zasoby mieszkaniowe. W Polsce według stanu na koniec 2020 r. odnotowano ponad 15 mln mieszkań (wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do stanu na koniec 2019 r.), o łącznej powierzchni użytkowej 1 118,8 mln mkw., w których znajdowało się 57,4 mln izb – poinformował GUS.

  Wywołany pandemią boom mieszkaniowy trwa

  Ceny nieruchomości mieszkaniowych biją rekordy na całym świecie. W czerwcu 2021 roku został zanotowany wzrost cen nieruchomości średnio o 9,2 proc. w 55 krajach i regionach w ujęciu rok do roku – wynika z raportu kwartalnego Global House Price Index Q2 2021.

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego - co warto wiedzieć?

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Właśnie postanowiłeś, że złożysz wniosek o kredyt hipoteczny i zrealizujesz swoje marzenie o posiadaniu „czterech kątów” na własność. Jednak zanim bank przyzna Ci środki, powinieneś uzbroić się w wiedzę, która jest potrzebna przyszłemu kredytobiorcy. Wiesz już wszystko na temat parametrów oferty, która Cię zainteresowała, wiesz jakie czynnik wpływają na całkowity koszt kredytu, itp.? A co z ubezpieczeniem? Na jego temat istnieje wiele mitów.

  Zakaz wyprzedzania się dla ciężarówek. Czy to dobry pomysł?

  Zakaz wyprzedzania się dla ciężarówek - to nowy postulat kierowców. Tylko czy odebranie tej możliwości kierowcom TIR-ów to dobry pomysł?

  Toyota Avensis II: japoński dziadkowóz

  Stereotypowy emeryt wybiera Mercedesa. Właśnie. Stereotypowy. Starsi ludzie wbrew stereotypom równie chętnie sięgają po Toyotę.