reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Avast - darmowy antywirus

Avast - darmowy antywirus

Avast należy obecnie do najpowszechniej stosowanych antywirusów w Polsce. Jednym z powodów jest jego cena, a raczej jej brak - jest darmowy. Posiada on jednak wszelkie cechy potrzebne dobremu programowi antywirusowemu, jest efektywny i szybki, pozwala nawet na zmiany skórek przez co nie jest tak nudny jak pozostałe aplikacje.

Najnowszy Avast potrafi jeszcze skuteczniej chronić nasz komputer przez zagrożeniami dzięki pracy w czasie rzeczywistym poprzez skanowanie wszystkich procesów zachodzących w komputerze. Do dyspozycji dostajemy kilka tarcz ochrony antywirusowej. Tarcza behawioralna bada procesy zachodzące w plikach, rejestrze oraz sieci i blokuje podejrzane działania. Pułapki Honeypots identyfikują podejrzane pliki i oddają je do analizy. Odpowiednie mechanizmy skanują otwarte pliki, przychodzącą i wychodzącą pocztę elektroniczną, pliki używane przez przeglądarkę internetową, programy peer-to-peer,komunikatory oraz wirusy sieciowe.

Avast pobiera od użytkowników dane, które pozwalają na bieżąco rozwijać i udoskonalać ochronę antywirusową. Program może skanować komputer przed startem systemu i unieszkodliwiać wirusy zanim jeszcze będą miały okazję zacząć działać. Innymi trybami skanowania w są: skanowanie z linii komend, skanowanie w czasie hibernacji komputera, skanowanie planowane i na żądanie.

Firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe tworzą coraz częściej czytniki heurystyczne, które zajmują się wychwytywaniem szkodliwych aplikacji nie będących jeszcze w bazie skanera. Nie inaczej jest z Avastem. Uruchamia od podejrzany program w wirtualnym środowisku i sprawdza czy zachowanie badanego programu jest szkodliwe. Nowy silnik heurystyczny został zaprojektowany tak, aby wykrywać procesy malware nie będące w bazach definicji wirusów. Avast odnajduje także wszystkie potencjalnie groźne procesy, takie jak zdalne narzędzia administratora czy keyloggery.

Pobierz: Avast 5

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama