REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Euro broni się przed spadkiem

Kurs wspólnej waluty skutecznie broni się przed zejściem poniżej poziomu 1,343 dolara za euro. Przeprowadzone w ostatnich dniach trzy próby jego przebicia przez dolara, na razie zakończyły się niepowodzeniem i dynamicznymi kontrami euro.

Amerykańskie indeksy tracą wzrostowy impet

Amerykańskie indeksy wyraźnie tracą wzrostowy impet. Widoczne jest to już drugi dzień z rzędu. Ruch w górę jest kontynuowany ale każda próba większego wzrostu spotyka się z reakcją niedźwiedzi.

Umiarkowane wzrosty na Wall Street pomagały "bykom"

W czwartek (4 marca br.) na giełdach można było obserwować jedynie niewielkie wahania w oczekiwaniu na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Przekonanie, że będą one miały decydujący wpływ na losy rynków w najbliższym czasie jest tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić, co się stanie, gdy okaże się, że ich wymowa wcale „rozstrzygająca” nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że niewielką przewagę mają byki. Jednak siła niedźwiedzi i ich zamiary są sporą niewiadomą.

Giełda: rynek nadal płytki

W czwartek (4 marca br.) notowania zaczęliśmy od niewielkiej korekty, która sprowadziła WIG20 do poziomu wczorajszego minimum, co okazało się wystarczającą zachętą dla kupujących, którzy łatwo zwyciężyli podaż.

REKLAMA

Seria wzrostów na giełdzie została przerwana

Publikacja dynamiki PKB strefy euro w IV kw. 2009 roku, decyzja ECB w sprawie stóp procentowych i dane z amerykańskiego rynku pracy to najważniejsze wydarzenia wczorajszego dnia (4 marca br.).

Rynek mieszkaniowy u progu ożywienia

Stabilizacja cen mieszkań przedłużyła się na kolejny miesiąc. Indeks cen mieszkań stworzony przez Open Finance wzrósł w lutym o 0,13 proc., niemal tyle samo co w styczniu.

Zalety samochodu poleasingowego

Zaletą samochodu poleasingowego jest przede wszystkim jego wiek. Najczęściej są to młode, dwu lub czteroletnie auta. Dodatkowym atutem jest także to, że pojazdy tego typu cechuje duże zróżnicowanie w każdym z kryteriów – klasy modelowej, przebiegu, wyposażenia czy stanu technicznego.

Jakie są zalety samochodów poleasingowych

Wśród zalet samochodów poleasingowych wskazuje się nie tylko ich wiek, ale także to, że posiadają odpowiednio udokumentowany stan techniczny.

REKLAMA

Leasing a wpłata początkowa jako koszty

Chcę skorzystać z leasingu, czy nie będę miał problemów jeżeli wpłatę początkową wrzucę w koszty?

Wpłata początkowa jako koszty przy leasingu

Czy wrzucenie wpłaty początkowej w koszty w przypadku umowy leasingu spowoduje powstanie jakichś problemów?

Lewiatan: osłabienie popytu krajowego

Indeks popytu globalnego, który ocenia konsumpcję krajową, eksport, inwestycje krajowe i zagraniczne utrzymał poziom z poprzedniego miesiąca - informuje PKPP Lewiatan.

Indeks Biznesu: niewielka korekta w dół

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w lutym odnotował niewielką korektę w dół. Dobre wyniki gospodarki za ostatni kwartał ub. roku napawają optymizmem, jednak na odzyskanie poprzedniej dynamiki wzrostu trzeba będzie jeszcze poczekać - może kilka lat.

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się skąd wziąć na nią pieniądze?

Planowanie firmy zaczynamy najczęściej od wyszukania możliwych źródeł sfinansowania naszej przyszłej działalności. Osoba, która dopiero planuje rozpocząć działalność gospodarczą i nie ma w tym celu wystarczających środków własnych, może je pozyskać nie tylko przez zaciągnięcie kredytu bankowego, ale także przez pozyskanie dotacji unijnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, czy też dotacji przyznawanych przez urzędy pracy.

MG: należy usprawnić komuniakcję administracji z obywatelami

- W interesie Polski jest zapewnienie jej mieszkańcom szerokiego dostępu do wiedzy. Otwarta komunikacja administracji z obywatelami jest atutem każdego rozwiniętego kraju – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Polska Otwarta”, która odbyła się 1 marca br. w Warszawie.

Czy nowa firma może liczyć na leasing

Nowopowstała firma często staje przed problemem dotyczącym finansowania zakupu samochodu. Czy długo trzeba prowadzić firmę by dostać leasing? Co z kredytem? Przeczytaj.

Nawet nowopowstała firma może liczyć na leasing samochodu

Zastanawiając się jaką metodę finansowania wybrać, by nabyć samochód przedsiębiorcy często zadają pytanie jak długo trzeba prowadzić firmę by dostać leasing, a jak długo by dostać kredyt.

MSWiA monitoroje sytuację na rzekach

Na Odrze i Warcie nie ma lodu, dolna Wisła też jest drożna. Pokrywa lodowa utrzymuje się na Nogacie oraz na Wiśle w rejonie zbiornika we Włocławku i na Bugu, a także lokalnie na Biebrzy. Hydrolodzy informują, że na górnych odcinkach Wisły i Odry woda stopniowo opada, a w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły poziom wody wzrasta. Taka tendencja ma się utrzymywać w najbliższych dniach.

Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

W Warszawie odbyło się I posiedzenie polsko-mołdawskiego zespołu ds. realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa.

Czy naprawdę producenci windują ceny żywności

Ceny skupu surowców rolnych znacznie częściej rosną wolniej niż ceny detaliczne żywności. A warto przy tym pamiętać, że żywność od momentu urynkowienia realnie staniała o blisko 40 proc. Co gorsza regułą jest, że istotnym źródłem podwyżek cen surowców rolniczych są znacznie szybciej drożejące środki produkcji.

Ubezpieczenie samochodu kosztem uzyskania przychodu

Koszty ubezpieczenia samochodu wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej, podatnik zaliczy do kosztów uzyskania przychodu. Pamiętać jednak musi o ograniczeniu możliwości uznania za koszty podatkowe składek na niektóre ubezpieczenia samochodów osobowych.

Praca podczas urlopu wychowawczego

Musimy wiedzieć, że pracownik ma prawo podjąć pracę, inną działalność, a także naukę i szkolenie podczas przebywania na urlopie wychowawczym. Zajęcie te nie mogą jednak wyłączać możliwości osobistej opieki nad dzieckiem.

Czy uda się zrealizować strategię gospodarczą dla Europy EU2020

W opinii PKPP Lewiatan w projekcie strategii Europe 2020 nie ma istotnej zmiany filozofii w podstawowych priorytetach w stosunku do realizowanej dotychczas Strategii Lizbońskiej. Zakładane cele są ważne i ambitne, czy uda się jednak realizować je skuteczniej niż cele Strategii Lizbońskiej?

Europejczycy chętnie korzystają z darmowych porad prawnych

Coraz więcej Europejczyków korzysta z bezpłatnych serwisów SOLVIT i Biura Porad dla Obywatela (CSS) – wynika z rocznego sprawozdania Komisji Europejskiej.

Ubezpieczycieli polują na klientów przez komórki

Po tym, jak firmy ubezpieczeniowe odkryły zalety reklam w internecie, teraz sięgają po kolejne nowinki. Aviva, jako pierwszy z dużych ubezpieczycieli, będzie łowiła klientów przez komórki.

Wiecej możliwości lokowania nadwyżek finansowych

Wysokie zarobki nie zawsze zwalniają z opłaty za konto. Banki dla zamożnych klientów oferują szerszą ofertę lokowania nadwyżek finansowych, lepsze karty kredytowe i – coraz częściej – pakiety usług typu assistance.

PIP chce dać więcej czasu na wykorzystanie zaległego urlopu

Pracodawcy muszą udzielić pracownikom urlopu przysługującego im za 2009 rok do końca tego miesiąca. Inspekcja pracy chce wydłużyć ten termin do końca sierpnia.

Prace nad 2-proc. odpisem na organizacje pożytku publicznego

Sejm będzie kontynuował prace nad 2-proc. odpisem na organizacje pożytku publicznego oraz ulgą prorodzinną dla rolników.

Rusza likwidacja gospodarstw pomocniczych

Państwowe jednostki budżetowe zaczęły likwidować gospodarstwa pomocnicze. Nawet 70 proc. pracowników wojewódzkich zakładów obsługi może stracić pracę. W instytucje gospodarki budżetowej będą przekształcone nieliczne gospodarstwa.

Giełda: inwestorzy czekają na koniec tygodnia

W środę (3 marca br.) giełdy europejskie rosły czwarty dzień z rzędu. Zwyżki nie były imponujące, ale dzięki lepszym danym makroekonomicznym wczorajsza sesja ponownie została zapisana na korzyść kupujących.

Umocnienie złotego

3 marca br. około południa złoty zaczął się gwałtownie umacniać. Głównym powodem była wypowiedź Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, który stwierdził, że Rada Polityki Pieniężnej powinna zacząć myśleć o podwyżkach stóp procentowych. Naszej walucie pomagała też podana we wtorek przez Główny Urząd Statystyczny informacja o wzroście polskiej gospodarki o 3,1 proc. w ostatnim kwartale ubiegłego roku oraz dzisiejsze osłabienie się dolara.

Wzrost na GPW dzięki Grecji i danym z USA

WIG20 wzrósł po raz czwarty z rzędu, po tym jak władze Grecji przedstawiły nowy program cięć wydatków, a dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się lepsze od oczekiwań. Wciąż jednak obroty pozostają niskie.

Dotacje na e-biznes już przez Internet

Już w tym roku wnioski o dotacje na e-biznes będzie można składać przez Internet. Czy spowoduje to, że najbliższy, wiosenny nabór zakończy się już… pierwszego dnia? Wszystko wskazuje też na to, że planowane ponad 40-proc. ograniczenie wysokości dotacji – z dotychczasowych 850 tys. zł na 490 tys. zł – stanie się faktem.

Zasady zawieszania działalności gospodarczej

Jeżeli chcesz zawiesić na jakiś czas swoją działalność gospodarczą – koniecznie przeczytaj o najnowszych zmianach w przepisach dotyczących tej kwestii.

Jak twittować po polsku

Portal twitter.com umożliwia nam publikacje krótkich wiadomości wyłącznie w języku angielskim. Co jeśli chcemy dodać coś w języku polskim ?? Jest na to sposób – założenie konta na serwisie twitt.pl

Rejestrujemy się na Twitterze

Twitter rozpowszechnił nowy gatunek portali społecznościowych, mikroblogi. Każdy kto zarejestruje się na twitter.com dostaje możliwość publikowania krótkich wiadomości (podobnych sms) na dowolny temat.

Dzielimy się ze znajomymi (Facebook)

Na Facebooku bardzo popularną formą komunikacji, oprócz wewnętrznego czatu i skrzynki odbiorczej jest dzielenie się swoimi przemyśleniami, linkami, zdjęciami na tzw. tablicy. Wpisane tam wiadomości pojawią się na głównej stronie wszystkich naszych znajomych.

Ustawiamy opcje prywatności (Facebook)

Kwestia prywatności na portalach społecznościowych w ostatnim czasie szeroko odbiła się w światowych mediach. Gigant rynku –Facebook postanowił zaktualizować opcję, jakie internauci mają do wyboru. Mamy teraz pełny wgląd w to kto, co i w jakim zakresie będzie mógł przeglądać na naszym profilu. Oto jak przeprowadzić udaną konfigurację.

Rejestracja na Facebooku

Facebook – największy serwis społecznościowy na świecie, skupia już ok. 300 mln użytkowników. W Polsce jest ich na razie ok. 2,4 mln, lecz liczba ta ciągle rośnie. W przeciwieństwie do rodzimych portali na Facebook poznać możemy ludzi z całego świata, co dla wszystkich uczących się języków obcych jest bezcennym doświadczeniem.

Złoto nie wierzy dolarowi

Między amerykańską walutą a rynkiem surowców, szczególnie złota, znów coś się zaczyna „psuć”. Od początku grudnia ubiegłego roku, czyli od trzech miesięcy, dolar zdecydowanie się umacnia. Od szczytu z końca listopada zyskał wobec euro ponad 11 proc.

Kolejne obietnice Grecji

W środę (3 marca br.) Grecja ma zaprezentować dalsze reformy finansów publicznych. Pytanie czy po ostatnich wydarzeniach inwestorzy są w stanie obdarzyć ją zaufaniem?

MSWiA: sytuacja hydrologiczna jest stabilna

Zdaniem hydrologów sytuacja na Odrze jest już stabilna. Wzrost poziomu wody występuje na środkowej i dolnej Wiśle. Nadal istnieje ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień spowodowanych przez mniejsze rzeki w środkowej części dorzecza Wisły. Służby monitorują na bieżąco sytuację.

Ryczałt sposobem rozliczenia wydatków na samochód pracownika

Firmy mogą wykorzystywać w prowadzonej działalności samochody, które nie stanowią ich środków trwałych. Dotyczy to również samochodów pracowników. Przepisy określają warunki i limity wydatków na niefirmowe samochody, które przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych oraz zasady zwrotu poniesionych kosztów pracownikom.

Umowa przedwstępna sprzedaży samochodu

Zawarłem umowę przedwstępną dotyczącą sprzedaży samochodu. Niestety została ona sporządzona jedynie w formie pisemnej. Co zrobić w sytuacji, gdy sprzedawca nie chce sprzedać mi samochodu?

Sprowadzone auto nie zawsze podlega badaniom technicznym

Od dnia 22 września 2009 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja kodeksu drogowego, dzięki której auto sprowadzone z zagranicy, nie będzie musiało ponownie przechodzić badań technicznych. Pod warunkiem, że sprowadzone auto będzie posiadało dotychczas ważne badania w kraju po którym uprzednio się poruszało. Obowiązek tak zwanej pierwszej rejestracji po sprowadzeniu samochodu nie będzie już konieczny.

Unijne konsultacje nt. przyszłości usługi powszechnej

Komisja Europejska w dniu 2 marca br. rozpoczęła zapowiadane od dawna konsultacje społeczne nt. przyszłości usługi powszechnej. Za wstęp i zapowiedź do tej dyskusji uznać należy tezy przedstawione w komunikacie Komisji Europejskiej COM(2008) 572 z dnia 2 września 2008 r. w sprawie drugiego przeglądu okresowego zakresu usługi powszechnej w sieciach i usługach łączności elektronicznej, zgodnie z art. 15 dyrektywy 2002/22/WE (o usłudze powszechnej).

Aviva Investors TFI z najlepszymi wynikami inwestycyjnymi w lutym

Najlepsze wyniki inwestycyjne miało w lutym Aviva Investors TFI. Najgorzej wypadło BZ WBK AIB TFI, zarządzające funduszami Arka - wynika z lutowego rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych Dziennika Gazety Prawnej i Expandera.

Europejski tydzień e-umiejętności

Nowe technologie są zasadniczym warunkiem konkurencyjności. Znajomość technologii cyfrowych to klucz do zdobycia interesującej pracy w środowisku charakteryzującym się dużą dynamiką.

Zmiany kadrowe w mediach publicznych

Helsińska Fundacja Praw Człowieka wystosowała list otwarty w sprawie polityki kadrowej w mediach publicznych.

Projekt zmian ustawy o podaku dochodowym od osób fizycznych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, przedłożony przez ministra finansów.

Firmy dostaną pomoc na zatrudnienie niepełnosprawnych

Rząd ułatwi firmom korzystanie ze środków zgromadzonych na zakładowych funduszach rehabilitacji. Pracodawcy chcą je pożyczać na preferencyjnych warunkach.

REKLAMA