REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

MSWiA monitoroje sytuację na rzekach

REKLAMA

REKLAMA

Na Odrze i Warcie nie ma lodu, dolna Wisła też jest drożna. Pokrywa lodowa utrzymuje się na Nogacie oraz na Wiśle w rejonie zbiornika we Włocławku i na Bugu, a także lokalnie na Biebrzy. Hydrolodzy informują, że na górnych odcinkach Wisły i Odry woda stopniowo opada, a w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły poziom wody wzrasta. Taka tendencja ma się utrzymywać w najbliższych dniach.

REKLAMA

Nie ma zagrożenia powodziowego ale małe rzeki wciąż mogą powodować podtopienia – przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wczoraj (3 marca br.) w związku z poprawą hydrologiczno-meteorologiczną odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Szczucin (woj. małopolskie). Odwołany został też alarm przeciwpowodziowy dla miasta Brzeg i pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Głogówek (woj. opolskie). Zniesiono również alarmy powodziowe dla gminy Gawłuszowice oraz dla gminy Laszki (woj. podkarpackie).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na osiedlu Borowiczki pod Płockiem (woj. mazowieckie) sytuacja się unormowała. Poziom wody znacznie się obniżył po wczorajszym rozbiciu zatoru lodowego przez lodołamacze. Strażacy wypompowali wodę z zalanej ulicy oraz mieszkań.

Dziś (4 marca br.) na odcinku między Włocławkiem a Płockiem wciąż pracuje 7 lodołamaczy – 2 kruszą lód przy zaporze aby kra mogła się przez nią przedostać. 5 lodołamaczy poszerza wyciętą wcześniej rynnę w pokrywie lodowej.

W miejscowości Czarnów nad Bugiem (woj. mazowieckie) zagrożonych podtopieniami jest około 10 gospodarstw. Lokalne służby kryzysowe stale monitorują sytuację.

W Rakowie niedaleko Wyszogrodu nad Wisłą służby cały czas obserwują wały przeciwpowodziowe na wypadek gdyby woda zaczęła przesiąkać.

Dziś po południu saperzy z Orzysza będą wysadzać zator lodowy na Łynie w miejscowości Sępopol (woj. warmińsko-mazurskie). Potem zaczną prowadzić akcję na rzece Guber.

Jak informuje IMiGW, dziś stan wody w dorzeczu Wisły jest głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na prawobrzeżnych dopływach górnej Wisły i na Brdzie.

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni odnotowano na większości lewobrzeżnych dopływów górnej i środkowej Odry i na Noteci.

W rzekach Przymorza woda jest przeważnie w strefie wysokiej. Stan średni występuje na Słupi i Gołdapi.

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach temperatury w nocy wyniosą od -3°C na Pomorzu do -8°C na wschodzie, a na początku przyszłego tygodnia od -7 i -5°C na południowym zachodzie do -13 i -10°C na północnym wschodzie. W dzień temperatura kształtować się będzie na poziomie od 0 i +1°C na Dolnym Śląsku do -5 i -3°C na Suwalszczyźnie.

Prognozowane ochłodzenie zahamuje proces topnienia śniegu, dzięki czemu mniej wody będzie spływać do rzek. Spadek temperatury powietrza nie powinien spowodować ponownego tworzenia się lodu na rzekach.

MSWiA/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

REKLAMA

Przedsiębiorca na etacie nadal z podwójną składką zdrowotną

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie składki zdrowotnej w przypadku łączenia pracy na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynika z niej, iż obecnie nie są planowane zmiany legislacyjne ingerujące w zasadę odprowadzania składki od każdego tytułu odrębnie.

Weryfikacja kontrahenta na białej liście VAT może być skomplikowana

Przedsiębiorca, aby nie stracić możliwości zaliczenia wydatków do kosztów podatkowych, musi upewnić się, że w dniu realizacji przelewu konto odbiorcy znajduje się na białej liście VAT. Jednak od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że w sytuacji, gdy przelew jest realizowany przez pośrednika, istotna jest data wydania mu pisemnej dyspozycji przelewu. Przepisy jednoznacznie wskazują na konieczność weryfikacji rachunku w wykazie "na dzień zlecenia przelewu". 

REKLAMA