reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

W Warszawie odbyło się I posiedzenie polsko-mołdawskiego zespołu ds. realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa.

Polskiej części zespołu przewodniczył podsekretarz stanu Artur Ławniczak, a sekcji mołdawskiej wiceminister rolnictwa i przemysłu spożywczego Vasile Bumacov. Z uczestnikami posiedzenia spotkał się także minister Marek Sawicki.

Strona polska przedstawiła szczegółowe informacje, które mogą stanowić podstawę do przygotowania polsko-mołdawskich projektów w obszarze rolnictwa. Omówiono możliwości i sposoby finansowania projektów na rzecz Mołdowy, z wykorzystaniem środków pochodzących z polskiej pomocy rozwojowej, a także programów unijnych.

Strona polska wyraziła gotowość pomocy w przekazywaniu polskich doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego, organizacji rynków hurtowych, rolniczych badań rynkowych, współpracy naukowo-badawczej, upowszechniania wiedzy rolniczej.

Polska zaoferowała również pomoc w przygotowaniu projektów pilotażowych w zakresie wykorzystania w Mołdowie produktów rolnych, jako surowców dla energetyki odnawialnej (biopaliwa, biomasa, biogaz i energia z biogazu).

Przedstawione zostały także informacje na temat uprawy winorośli i rynku wina w Polsce, jak również dane o wielkości importu do Polski wina mołdawskiego. Strona polska wyraziła gotowość do pomocy w zorganizowaniu w Warszawie Dni Win Mołdawskich.

Strony ustaliły, że kolejne posiedzenie Polsko-Mołdawskiego Zespołu odbędzie się w Kiszyniowie. Termin zostanie ustalony w trybie roboczym.

MRiRW/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama